Мнение за въдица

Модератор: sapuna

Аватар
gotra
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 768
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 9:32 pm
Местоположение: Кърджали

Мнение за въдица

Мнение от gotra »

Здравейте, колеги! Интересува ме мнението на човек, който е използвал по-долу посочените въдици. Как се представят при замятане на по-голяма тежест или хранилка? Ако имате предложения за две триколенни (3,60) еднакви въдици, добре представащи се в замятането, моля дайте ги.
https://www.olx.bg/ad/2-br-sharandzhiys ... 7fEaR.html
Всеки ден, в който не си на риба или на лов, е загубен! Ъ. Хемингуей
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Мнение за въдица

Мнение от Петър Недев »

Здравей колега. Лично мое мнение е,че 4.5 лб(ако не е за захранване) са много за въдица. 3.5лб са ти предостатъчни. Аз съм с 3,5 и джаскам 100гр олово без никакво притеснение. Ако позволява превоза ти си вземи на 2 части. Всяка сглобка е слабо място.А и на 2 части можеш да ги прибираш по лесно без да махаш монтажите. АЗ бих ти препоръчам FL Turnament carp. Имал съм ги ,и са изключително здрави и надеждни. А и за тези пари ,ще си купиш нови,че и ще ти останат.
Когато няма риба.......не кълве!
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Мнение за въдица

Мнение от delio-haidutin »

според мене тия 4,5 лб са доста завишени,понеже оригиналните китайчета няма как да се преборят в ценовия клас.либрата не означава тежеста на изхвърляне ,а тежеста на огъване на пръчката под 90 градуса.не мога да ти го обясня точно ,но е от типа- колко грама тежест ще вдигнеш при хоризонтална дръжка и върха да се извие на 90 градуса.една либра е = на 0,450 кг
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
gotra
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 768
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 9:32 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Мнение за въдица

Мнение от gotra »

Нека се понамесят и специалистите в тази област с препоръки и ако може и снимки на сопи с които мога да хвърлям по-големи тежести и хранилки!
Всеки ден, в който не си на риба или на лов, е загубен! Ъ. Хемингуей
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Мнение за въдица

Мнение от Димитър Чаушев »

Не съм от специалистите но дай по конкретно , колко грама тежести имаш в предвид , в какви условия ше ловиш и зъдължитено ли трябва да са на три части ?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”