Боло-водачи

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

dimitar rashev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Фев 26, 2011 8:43 am

Боло-водачи

Мнение от dimitar rashev »

Здравейте,
Относно водачите на боло(кьси/дьлги) и тяхното влияние в/у риболова.С две думи "+"и "-".
Моля,за становище!
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Боло-водачи

Мнение от butnik »

Сам не може ли да си направиш извод или.....поразмърдай си малко гънките и съм уверен,че ще намериш отговора.Бих ти го дал веднага,но моето виждане е такова.Представи си мъгла,дъжд,снеговалеж-дълъг водач,къс водач,замятане с лека плувка,а търсим дистанция,че рибите са навътре,а на тежко не взимат.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
dimitar rashev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Фев 26, 2011 8:43 am

Re: Боло-водачи

Мнение от dimitar rashev »

Сьрдечно благодаря за отговора ! Много точно обяснено!!!!
Попитах сьвсем човешки.Получих заядлив отговор .Но явно такава ти е природата.Простено ти е!!!!
Да си жив и здрав
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Боло-водачи

Мнение от rap66 »

butnik написа:Сам не може ли да си направиш извод или.....поразмърдай си малко гънките и съм уверен,че ще намериш отговора.Бих ти го дал веднага,но моето виждане е такова.Представи си мъгла,дъжд,снеговалеж-дълъг водач,къс водач,замятане с лека плувка,а търсим дистанция,че рибите са навътре,а на тежко не взимат.
Продължение: линията лепне по бланката и цопва в краката ми. Ма...а им и къси видачи!
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Боло-водачи

Мнение от hris47 »

dimitar rashev написа:Сьрдечно благодаря за отговора ! Много точно обяснено!!!!
Попитах сьвсем човешки.Получих заядлив отговор .Но явно такава ти е природата.Простено ти е!!!!
Да си жив и здрав
Здравей колега,не приемай толкова навътре нещата,просто колегите се опитваха в шеговита форма да те накарат сам да стигнеш до отговора,защото ако си на водоем на стотици километри от компа и възникне ситуация ,ще трябва сам да решаваш проблема.А отговора е много елементарен--през зимата (и не само) при сняг,влага или лед когато работиш с тънки линий при замятане или при вятър кордата залепва за пръчката и става невъзможно замятането е нужна пръчка с ''високи'' водачи, затова и болонезите са обикновенно с високи водачи.Такъв отговор задоволява ли те?Успех колега и много рибки. :smt023 :smt023 :smt023
Аватар
г.генков
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 22, 2015 6:20 pm

Re: Боло-водачи

Мнение от г.генков »

Как пък на едни и същи хора отговорите са в странно шеговита форма!! Дали господин Шегаджия ще ни усведоми и просветли,защо един модел е с къси,а друг с издължени крачета на водачите ?!
п.п.
глей ся ко включване следва
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Боло-водачи

Мнение от butnik »

г.генков написа:Как пък на едни и същи хора отговорите са в странно шеговита форма!! Дали господин Шегаджия ще ни усведоми и просветли,защо един модел е с къси,а друг с издължени крачета на водачите ?!
п.п.
глей ся ко включване следва
Няма да ти направя кефа,оправяй се :lol: :lol:
И защо ти не го просветли :idea: На мен ми е през топ сета,влизам вече рядко тук.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
г.генков
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Мар 22, 2015 6:20 pm

Re: Боло-водачи

Мнение от г.генков »

На мен ми е през топ сета,влизам вече рядко тук.[/quote]
И по-добре !!
dimitar rashev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 248
Регистриран на: Съб Фев 26, 2011 8:43 am

Re: Боло-водачи

Мнение от dimitar rashev »

Оставам изумен от незнание-нежелание на "бутниго".Няма нищо лошо.Поправимо е.За разлика от теб ,аз се постарах да ЗНАМ защо се използват-водачи с кьси,средно дьлги и дьлги крачета, и.т.н.(просто исках да чуя мнения от колеги ).Но ти, не знаеш!Затова за сетен пьт ОСИРАШ тема.Като не знаеш си мьлчи!Научи се да четеш!А може да попиташ някой вносител които знае и.т.н...Бьди по скромен и нормален,а не като хлапак на койтому липсват пььрвите седем години.
Такива като теб ги подминавам с усмивка.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Боло-водачи

Мнение от rap66 »

Не се сещам за друго предимство на ниския водач от по ниското тегло. Но 2 гр. спестени надали го оправдава. На теглото влияе много повече смолата и изработката, отколкото типа водачи.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Боло-водачи

Мнение от KOSIO669 »

dimitar rashev написа:Оставам изумен от незнание-нежелание на "бутниго".Няма нищо лошо.Поправимо е.За разлика от теб ,аз се постарах да ЗНАМ защо се използват-водачи с кьси,средно дьлги и дьлги крачета, и.т.н.(просто исках да чуя мнения от колеги ).Но ти, не знаеш!Затова за сетен пьт ОСИРАШ тема.Като не знаеш си мьлчи!Научи се да четеш!А може да попиташ някой вносител които знае и.т.н...Бьди по скромен и нормален,а не като хлапак на койтому липсват пььрвите седем години.
Такива като теб ги подминавам с усмивка.
Със сигурност знае, или просто го провокирате......НЕ ОПРАВДАВАМ подобен тип мнения като неговото, просто си обяснявам как се е стигнало до тях.Предполагам. че аз също знам всичко за водачите, но влезнах в темата именно заради Бутников, защото ми е интересно какво е коментирал човек който знае повече от мен(може пък нещо ново да науча).Да, малко разочароващо е, но се запитайте колко хора които са много на ти с материята вече не коментират във форума и ЗАЩО.За да не е спам мойто мнение, най-добрия вариант е ако човек има възможност сам да избере водачите си.Вече има достатъчно хора които ги навиват по-добре от завода.Не случайно вече някои марки го предлагат като вариант.
Аватар
ACTEPA
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:28 pm

Re: Боло-водачи

Мнение от ACTEPA »

Следя темата с интерес, изчетох една страница мнения, но така и не разбрах какво влияние оказват дължината и диаметъра на водачите за болонеза. Игнорирам мненията за риболов в мокро и влажно време, защото още не съм срещал болонеза, на която основното влакно не полепва по бланките.
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Боло-водачи

Мнение от butnik »

Г-н Рашев,кое ви дава повод да обиждате името ми,аз по някакъв начин да СЪМ използвал дума или думи с които да Ви засегна.И защо е нужно да Ви пояснявам от колко години се занимавам с това хоби професионално и като любител.Да,още се уча и всеки ден препрочитам Руски,Испански и Немски форуми,където наистина,ама наистина получаваш знания,които да усъвършенстваш.Не се впуснах в подробно обяснение по обясними причина.Избивайте си комплексите по друг начин,не като ми се правите на мъже тук.Като се прибера през лятото мога да ви предложа един риболов и да видим кой какво знае,почерпката е от мен.Бъдете здрави/това е от сърце,не съм и никога няма да бъда лицемер/!
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Боло-водачи

Мнение от hris47 »

ACTEPA написа:Следя темата с интерес, изчетох една страница мнения, но така и не разбрах какво влияние оказват дължината и диаметъра на водачите за болонеза. Игнорирам мненията за риболов в мокро и влажно време, защото още не съм срещал болонеза, на която основното влакно не полепва по бланките.
Колега АСТЕРА ,така е,полепва но това е била идеята на англичаните ,когато са мислили по въпроса как да се справят с влагата и мъглите на Албиона,а да ти обяснявам за влиянието на високите водачи при замятане в зависимост от размера на макарата която ползваш и особенно съпротивлението между макарата и първия водач..и че ако си с малко по-голяма макара и с ниски водачи при замятане кордата ще ти удря в пръчката още преди първия водач и никога не ще постигнеш исканата дистанция...да не ти казвам пък как се проектира конусът на влакното при изнизване съответно с ниски и високи водачи ,щото всичко това можеш и сам да намериш ако се разтърсиш.Не оправдавам колегата butnik ,но май ще излезе прав...все пак аз имам много високо мнение за българина като риболовец,и като гледам тук ,в Гърция какви чудеса правят...не случайно гърчолята ни лапат праха и ни завиждат...само че българина е любознателен и винаги готов да научи нещо ново затова има и такива успехи..И нека колеги да спазваме добрия тон--от всеки може по нещо да се научи,а в спора се ражда истината. :smt023 :smt023 :smt023 Успех и много рибки на всички.
olegdimitrov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 5:55 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Боло-водачи

Мнение от olegdimitrov »

Това ,че някои марки слагат или са слагали водачи с по-къси крачета ,далеч не е защото незнаят някои неща или от икономия на средства ,визирам топ моделите.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на болонезе”