Предложение за карта на София - реки

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Предложение за карта на София - реки

Мнение от GoriLLaz »

Здравейте колеги, върти ми се една идея - да направим тема със скрийншотове на местата по реките , които стават за риболов през това време на годината, когато затворените водоеми са или замръзнали или няма риболов по тях. Предполагам че има много хора като мен, които ловят предимно на затворени водоеми и по време на големите студове и зимата скучаят и имат желание да се разходят из София с една сопа да убият малко време и да се насладят на зимната приказка. Идеята ми е да са реките в София, до които се стига или с градски транспорт или с кола без винетка.Аз бих се наел да обощя всичко в една тема заедно със скрийншотовете от вас и кратко инфо. Аз например нямам идея на кои реки и на кои места дава риба през зимата, късна есен и ранна пролет например и лично аз ще бъда благодарен на колегите, които практикуват речния риболов да споделят малко по-подробно за местата на реките. Давам пример как би изглеждало според мен, кратка и ясно:

р. Искър - Челопечане
primer.jpg
primer.jpg (79.54 KiB) Преглеждано 4044 пъти
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: Предложение за карта на София - реки

Мнение от tonkatabg »

Река Лесновска под моста на Магистралата хемус има 200 метра дълбок 3-4 метра участък добър за риболов
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Предложение за карта на София - реки

Мнение от GoriLLaz »

Явно са мнго тайни местата по реките около София , щом за 234 преглеждания има само едно мнение :lol: :lol: :lol: , благодаря.

Моля модератора да затрива темата, явно няма да се получи.
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Предложение за карта на София - реки

Мнение от Мъро »

Аз не съм от София, ама няма как човек да сподели любимите си места без значение колко риба има в тях. Защото след това ще се наложи да си търси други места който я му станат любими я не.
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Предложение за карта на София - реки

Мнение от krasi_cska »

Село Мрамор (р.Блато) точно под моста по посока с.Житен/с.Доброславци - има прилични кленчета, и други видове рибета като кротушка, червеноперка и от време на време някоя каракудка.

Ботевградско шосе - черното кафе (р.Искър) също под моста. :mrgreen:
barim
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 5:28 pm
Местоположение: навсякъде и никъде

Re: Предложение за карта на София - реки

Мнение от barim »

Е то покрай София няма 100 реки , че да има тайни места. Има точно три реки с по 3-4 км участъци по тях, които стават за риболов и вече споменахте по-горе. Искър от Аеропорта до Кубратово, Лесновска от Равно поле до Световрачене и Блато от Опицвет до устието, като за последната май си трябва винетка за по-голямата част. Местата не са много и като се разходиш малко по тези участъци, бързо се откриват. Има наличие на разни рибки, през зимата предимно кленчета и бабички, но има също и костур,кротушка,мряна,каракуда,щука,
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Предложение за карта на София - реки

Мнение от kozbi »

И Блато и Лесновска отпадат по критерия за винетка... но пък има градски транспорт до някои възлови места. Лесновската река предлага риби зимно време и под моста преди да се влезе в Челопечане .

Устието на яз.Панчарево дали не държи кленове по това време?


П.П. С тия изисквания за градски транспорт или освободени от пътна такса пътища... вариантите в Софийското поле се свеждат вероятно до 10% от възможните места. А в самата София? Най-големия град в България и да има живот в реките , затворени в периметъра на околовръстния път... ще ми е интересно да прочета :D (р.Искър до Кубратово е ясна , че поради големия си отток има живот) .
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Предложение за карта на София - реки

Мнение от GoriLLaz »

kozbi написа:И Блато и Лесновска отпадат по критерия за винетка... но пък има градски транспорт до някои възлови места. Лесновската река предлага риби зимно време и под моста преди да се влезе в Челопечане .

Устието на яз.Панчарево дали не държи кленове по това време?


П.П. С тия изисквания за градски транспорт или освободени от пътна такса пътища... вариантите в Софийското поле се свеждат вероятно до 10% от възможните места. А в самата София? Най-големия град в България и да има живот в реките , затворени в периметъра на околовръстния път... ще ми е интересно да прочета :D (р.Искър до Кубратово е ясна , че поради големия си отток има живот) .

Мерси за отговора, и тези 10% процента да се опишат заедно с един скрийншот пак файда. Иначе за по далечни дестинации за свинетка има писано и обяснено доста из форума затова реших да съберем само тези места, които са в София. :)
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Предложение за карта на София - реки

Мнение от kozbi »

6 коментара и нито един "екрановизстрел" :D

Изображение

Моста при с.Челопечане , достъпно с кола , автобус 119 , има някакви маршрутки мисля ... Мераклиите могат да дойдат и с комбиниран транспорт - автобус 12 , слизат на предпоследната му спирка , след Д.Богров и като всеки нормален риболовец си носят каяк , с който да се спуснат по реката :D . (целия абзац да НЕ се влага в сериозна тема за зимни софийски маршрути)
Как да стигна до там?

Масовата зимна риба е речен кефал , средна хубост. Присъстват и бабушки. Лятно време , в този участък се среща и черна мряна , до 20-тина см , наред с останалите характерни полупланински речни риби , както и видове дошли от голямата баластриера в съседство.

Ще споделя и едно видео на един мой приятел , а вярвам и на други в този форум - Юлиан Василев . Той е приел доста присърце идеята за заснемане и показване на популярни и не до там популярни риболовни дестинации в близост около София.
piso
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 6:07 pm
Местоположение: Хасково-София

Re: Предложение за карта на София - реки

Мнение от piso »

Реших да тествам в събота инфото на колегата kozbi и участъците, които беше посочил.За жалост без пипане за 4-5 часа, обикаляне по по горе посочените места.Стръв бял, пинки и рибки по реката имаше около 20-30 човека но не видях никой нищо да хваща.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”