Посъветвайте ме за мачова макара

Модератор: sapuna

vancho111
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 7:42 pm

Посъветвайте ме за мачова макара

Мнение от vancho111 »

Здравейте, колеги!
Моля ви да дадете малко мнения с какви макари сте на мачовете и съвет каква да закупя. До сега полвах mitchell avomatch и бях много доволен преди да я счупя сам без зор и от глупост.... Мача е abugarcia 4.20 и предимно ходя по платени язовири за шаран с него, таранки и т. нат... Търся макара до 100лв макс. Гледам пак митчели http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... ct_id=6660 и риоби, но колебанията са големи....
Дайте някакви насоки моля, за шимано и тем подобни не ми се дават толкова мн пари...
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Посъветвайте ме за мачова макара

Мнение от Limanov »

Виж това Ryobi много съм доволен от него https://www.nariba.com/obiavi/obiava/Ry ... %B8-a45736
moonlord
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Яну 25, 2016 4:00 pm

Re: Посъветвайте ме за мачова макара

Мнение от moonlord »

http://megafishing.bg/product/2696/maka ... range.html
ползвам я трети сезон, справя се перфектно, най-големия изваден с нея шаран е 6, 200.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Посъветвайте ме за мачова макара

Мнение от garfield_90 »

Взимай риобито и не го мисли повече. В този ценови клас предлагат най-доброто качество.
vancho111
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 7:42 pm

Re: Посъветвайте ме за мачова макара

Мнение от vancho111 »

Това ми е идеята, горе долу за парите да не е нещо съвсем измислено... От мичела наистина бях мн доволен преди да го прецакам.... Мн леко въртеше и прочие, но... Ще изчакам още някой съвет, всички риоби ми казват да взема и на там клоня вече май...
vancho111
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 7:42 pm

Re: Посъветвайте ме за мачова макара

Мнение от vancho111 »

При китайците има shimano nexave 2500 преден аванс за 72-75 лв. Малаазийска уж, дали е читава?
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Посъветвайте ме за мачова макара

Мнение от chirusa_bg »

vancho111 написа:При китайците има shimano nexave 2500 преден аванс за 72-75 лв. Малаазийска уж, дали е читава?
Не става.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Посъветвайте ме за мачова макара

Мнение от fozi073 »

Ами аз мога да изразя МНЕНИЕТО СИ за Дренан защото имам такава. Както по горе колегата писа ..за 4 сезона мачов риболов с нея за сега нямам оплаквания. Предполагам и Риоби са добри , много хора ги ползват и има добри мнения за тях . Но не се ли замисляш и за някое японско Шимано /от ония черничките...белите по скъпи / втора ръка.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Посъветвайте ме за мачова макара

Мнение от chirusa_bg »

За Кормораните какво ще кажете? Влизат в бюджета на колегата, не са крайно лоши май.
Аз лично съм имал една такава макара. Много ме нервираше, защото при екстремни условия все се предаваше, но мисля, че за риболов на мач ще се справят.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
vancho111
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 7:42 pm

Re: Посъветвайте ме за мачова макара

Мнение от vancho111 »

Шимано все над 100 втора ръка излизат и са ми мн съмнителни, щом са толкова хубави все да ги аменят.... А корморан съм хващал и хич не съм впечатлен..... Риоби, митчел и малаазийско шимано.... Нещо такова ще е, ако няк8й е ползвал някоя от тези да казва.
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Посъветвайте ме за мачова макара

Мнение от Limanov »

Новата Sahara 3000 мачова шпула, двойна дръжка и бърза предавка https://www.nariba.com/obiavi/obiava/sh ... shg-a47913
vancho111
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 7:42 pm

Re: Посъветвайте ме за мачова макара

Мнение от vancho111 »

Купих Ryobi Ecusima 3000 + мачова шпула. Не съм особено възхитен, не реди добре влакното /четох за този дефект впоследствие/. Вчера го и тествах, пак не останах особено впечатлен :D Пробвах в магазина митчел мачов, уж риобито по добре беше, уж по-качествено, но май сбърках наистина с избора..... 95лв дадох за макарата и мачовата шпула общо като митчела беше 70. Ще видим пък ако съм още по недоволен пак ще пиша :D :D
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Посъветвайте ме за мачова макара

Мнение от garfield_90 »

Ти си първия, който чувам да се оплаква от риоби, че не реди добре. Поне с оригиналните шпули не съм имал такива проблеми. Имам 3000 4000 и 5000, но модел Оазис, който е същия като Екушимата, само с по-голям набор от размери и всички редят перфектно влакното.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Посъветвайте ме за мачова макара

Мнение от rap66 »

garfield_90 написа:Ти си първия, който чувам да се оплаква от риоби, че не реди добре... .
Slam 4000 - няма по лошо редяща макара, уникална "талия" :D
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Посъветвайте ме за мачова макара

Мнение от garfield_90 »

Моя е грешката колега, говорех конкретно за екушимата и заубера. Според мен проблема е в тая мачова шпула.
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”