диета за харпунджии в края на зимния период

Модератор: nkolev66

Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от rikitikitavi »

Хммм.
Идва пролетния подводен риболов. Там всеки знае е студена водата до степен орехчетата ти да станат на лещени зърна.
Аз обаче ще си направя труда да напиша зимна диета ,която да ни подготви за тези първи студени гмуркания.

Ден първи

Сутрин поне едно кафе. Кои не пие кафе един чай. Към това може да добавите я кифличка я баничка. Според настроението.
Обяда е по желание. Малко свобода да почувствате.
Вечерята. Самата вечеря е също по желание. Като за първи ден ще се загледаме в предястието.
Нарязва се на много тънко 100грама филе елена. До него се нарязва една петала суджук добре изсъхнал и 200 грама кашкавял от краве мляко. Налива се в стъклена каничка една бутилка тежко червено вино тип мавруд и се почва с предястията. Ако каничката свърши преди мезетата е позволена още половин каничка.

Ден втори.

Сутрин пак кат предния ден. Към то десет часа  гаврътнете един айрян. Да вдигнете малко нивото на бактерикос булгарикус. Може и два.
Обяд без претенции ,но избягвайте ссндвичи на макдоналдс. Ако е дюнер,то е позволен само и при условие,че е с всички сосове.
Вечеря.
Ще вечеряме леко. Купуват се по половин килограм за всеки учасник във вечята едри скариди. Задължително им се махат главите. Замразявят се за по къснен етап. Скаридите се  цепят се на две по дължина. После се топвят за малко в зехтин и се нареждат за по много малко на скарата. Помнете. Много малко време. Първия път се слагат с отрязаното надоле.
Сервират се с ледено студена бира. Може и черна. Ама според човека.
Това разбира се е предястие и после се вечеря нормално. Но това предястие  ще повдигне леко нивото на хемоглобина ви.

Ден трети.
Сутрин все така.
Обяд.
Шкамбе чорба. С поред издържливоста на човек с максимално количество чушки и чесън вътре. Към чорбата е позволен хляб или питки колкото му се ще на човек. За хора с много.мерак може и малка бира.
За вечеря. Наблегнете на салатата. Препоръчва се шопска салата. С хубаво бяло сирене. Към нея не повече от 184грама ракия. Ако ракията е много стара може да се вдигне нивото до 200грама. Един пататник ще бъде много добро завършввне на вечерята. Ако обаче не разполагате с пататник то може като компромисен вариант да минете на пържени ияртофи заедно с яйца по панагюрски.

Ден четвърти.
Основен ден в диетата.
Прави се гювеч. За вечеря.
За целта ни трябват шест средни картофа, кило и малко свинска плешка, два моркова,глава лук и две свинско-телешки наденички. Ако намерите може и малко гъбки. И малко оливце.
Първо с картофите се плаво основа в гювечя. Отгоре се нарежда свинското на кубчета. После се нахвърлят моркови лук и гъбки. Насолява се. Слага се черен пипер и най отгоре се пряви кръгче с наденичките. Долива се и чаша бира . Па и малко вода. Пече се четири часа.
Внимание. Абсолютно е противопоказно да се консумира.само от един човек.
Внимание. Задължително е да се тества с една малка ракиика,но после се продължава на младо червено вино.
Хляб повечко. Да има да се топи.

Ден пети.

Разтоварващ ден
 Сутрин и обед както ви дойде.
Вечерята се прави на основа на рибена проста чорба.
Купувяте двеста грама сьомга. Слагате я наразана на дребно с главите от скаридите,един морков и три картофа също на дребно нарязани. Сол и черен пипер и олио според настроението. Преди сервирането главите се изхвърлят. При сервирането и се поднася с припечен хляб намацан с масло и малки чашки с ледена водка.
Разтовсрването приключва след изяждане на първата чорба и изпиването на първата чашка водка.

Ден шести.
Прочистваш ден.
Целта му се да се попрочисти тялото от неравномерно разпределение на енергията. За целта на вечеря се изяжда поне една купа зелева чорба с праз и лют пипер. Или се прави салата с кисело зеле и червен лют пипер и от страни се пие поне две чаши зелева чорба.
Ракията е задължителна.

Ден седми.
Стига толкова диети. Време е за почивка.

Та . Ако спазвяте тази диета поне два пъти през месеците февруари и март,то проблеми с ранното пролетно гмуркане няма имате.
Ама неопрен дебел да си облечете.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от Диканаров »

:D :D :D :smt041 :smt041 :smt041 :smt081 :smt081 :smt055 :smt023 :smt023
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от express.servise »

Моите орехчета като видат студ ,и се прибират като фарове на "Тойота".Събувам неопрена гледам а... няма ги . ....Помислих че са останали в пикалото?
"Ама неопрен дебел да си облечете."
Тази диета си е много яка ,ама ако я спазвам стриктно ми се струва че на пролет не само дебел неопрен а и непрен за по дебел харпунджия ще трябва. :)
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от firepd69 »

Сутрин - някакъв чай от разни треви, или вода, или някакъв плод.
Обяд - Голяма сезона салата/ без хляб / с изстискан лимон или портокал, полята с екстра вържън зехтин.
Вечер - Някаква постна манджа с една филия черен хляб.

Това ако е за цял живот, гаранция гмуркане до 95 г. и живот над 100 г. / ако не те блъсне МПС или падне саксия на главата / :D :D :D
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от rikitikitavi »

Ще извинявяш ама аз тяка съм умрял от глад за седмица. Съвсем реално при това. Различен метаболизам видиш ли.
За мене най добрата.закуска.преди гмуркане в 10:00 е една голяма шкембе чорба с две питки хляб в 8:00. Проверено е с практика.
При закуска чай или някакъв плод просто ми прилошавя от глад,вие ми се свят и на дъното получавям едно черно петно на.мястото на периферното си зрение. Затова и съм писал горните неща. Просто моята гледна точка.
Пп радвам се, че.има хора споделящи тяхната глдена точка.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от rikitikitavi »

Ще извинявяш ама аз тяка съм умрял от глад за седмица. Съвсем реално при това. Различен метаболизам видиш ли.
За мене най добрата.закуска.преди гмуркане в 10:00 е една голяма шкембе чорба с две питки хляб в 8:00. Проверено е с практика.
При закуска чай или някакъв плод просто ми прилошавя от глад,вие ми се свят и на дъното получавям едно черно петно на.мястото на периферното си зрение. Затова и съм писал горните неща. Просто моята гледна точка.
Пп радвам се, че.има хора споделящи тяхната глдена точка.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от firepd69 »

Ама аз, хич не го натрапвам на никого. Това което написах е на база наблюдение и споделяне от трети лица. Иначе съм на светлинни години от този начин на живот :D Та так. Кой, както иска така да живее !

п.с. Иначе това прилошаване от глад ти е от токсините натрупани в организма . Единственият начин за чистене на организма е гладът.И когато не си се хранил организма ти започва очистителен процес, токсините от този процес навлизат в руслото на кръвообращението и от там идват тези неприятни странични ефекти :D Това пак го знам от трети лица ! :lol:
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от nabor4eto »

[quote="rikitikitavi"]

Та . Ако спазвяте тази диета поне два пъти през месеците февруари и март,то проблеми с ранното пролетно гмуркане няма имате.
Ама неопрен дебел да си облечете.[/quote

благородно завиждам да хора, които при спазване на гореспоменатата диета, не им пораства дупето :fishing6: ето така....а знам, че има такива...мой приятел сяда и изяжда един хляб, кренвирши, майонеза и лютеница, а е слаб като клечка...аз вървя, дишам чист въздух и дебелея - особено като спрях цигарите - ужас :toimonster: ..май ще трябва нов , по-голям неопрен
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от express.servise »

Моята диета е вегетарианство ,което започнах преди около месец и ми остава около месец до Великден и символично началото на сезона .
Включва всичко без животински продукти бял хляб .
Гъби ,ядки ,зеленчуци ,плодове ,варива и умерено сладко.
Не че не може и без това, но на мен всичко излишно ми тежи през сезона .Около Коледа бях наклал до 98 кг. сега съм 93 кг. Взех да се заглеждам в огледалото :) .
В дните за гмуркане гледам да изкарам с 1-2 пакета солети за деца ( с по малко количество сол) ,варива или препечен бял хляб не повече от 200г. 2 часа преди 16:00 .Час и половина след излета вечерям нормални храни но без преяждане.
Идеята ми е по малко да пълня и дразня стомаха използвайки по концентрирани с енергия лесноусвоими въглехидратни храни.
Казват че слоя тлъстина помага при студ ,но аз ще наблягам на топъл неопрен чисто тяло и студени душове :) .
Това това съм извлякъл като работещо при мен. :drinkers:
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от firepd69 »

express.servise написа:Моята диета е вегетарианство ,което започнах преди около месец и ми остава около месец до Великден и символично началото на сезона .
Включва всичко без животински продукти бял хляб .
Гъби ,ядки ,зеленчуци ,плодове ,варива и умерено сладко.
Не че не може и без това, но на мен всичко излишно ми тежи през сезона .Около Коледа бях наклал до 98 кг. сега съм 93 кг. Взех да се заглеждам в огледалото :) .
В дните за гмуркане гледам да изкарам с 1-2 пакета солети за деца ( с по малко количество сол) ,варива или препечен бял хляб не повече от 200г. 2 часа преди 16:00 .Час и половина след излета вечерям нормални храни но без преяждане.
Идеята ми е по малко да пълня и дразня стомаха използвайки по концентрирани с енергия лесноусвоими въглехидратни храни.
Казват че слоя тлъстина помага при студ ,но аз ще наблягам на топъл неопрен чисто тяло и студени душове :) .
Това това съм извлякъл като работещо при мен. :drinkers:
Колега, да ме светнеш кои са лесноусвоими въглехидратни храни. Да науча и аз нещо ново ! Ако не те затормозява де :D
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от GODzillata »

Най-добрата "диета", бидейки по-скоро режим на хранене, е ЗОНАТА.

Ядеш по 5 пъти на ден и слабееш, забранени храни няма - кеф голям е. :drinkers:

В по-лесносмилаем вариант е представена в сайта на Катина.
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от firepd69 »

Моите извинения към колегата GODzillata, но аз въобще не съм съгласен със Зоната. Тази вечер, нещо не ми се пише, та за тва тези дни ако ми дойде музата :D ,ще я опровергая и ще изложа други доказани здравословни начини на хранене от Паоло Айрола, Пол Берг, д-р Джаксън , Лидия Ковачева и др. Това е моята любима тема за дискусия, където мога да сразя почти всеки :lol: :lol: :lol:
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от rikitikitavi »

Абе има едно нещо наречено психика на човешкото тяло.
Има и едно нещо наречено приети и изразходвани калории за ден.
Има още едно нещо наречено усвоимост на приетата енергия.
И накрая следва едно нещо наречено тип тяло.

Имайте в предвид, колкото и да не се вярва на човек,че най важно е първа точка. Следващата е втора точка.
Трета и четвърта точка са тези на които повечето диети каблягат и са малко безсмислени заради така наречния йо йо ефект.
Научете се да слушате тялото си. Като огладнеете изчакайте два часа. После поседнете и си помислете хубаво какво точно ви се яде. Ама с представяне на вкусове. Като намерите едното нещо което за момента най много ви се яде си го набавете и яжте от него само от него. Колкото ви се яде или кокото стинки можете да отделите. И то без твърд алкохол.
Научете се да горите калории. Да да ги горите. Винаги качвяйте стълбите на бегом и ги слизайте на подскоци. Асансьора ползвяйте при големи.или обемисти багажи.
Задържайте дишането по всяко време без подготовки.

Който желае напролет и на лято.мога да му покажа как се слабее от гмуркане и здраво ядене......
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от GODzillata »

firepd69 написа:Това е моята любима тема за дискусия, където мога да сразя почти всеки :lol: :lol: :lol:
Да разбирам ли, че си запознат в основи за всичко изброено? Както и за "Зоната"? :smt102
Ковачева - знам само, че при нея има свиреп глад и не ми се вписва в мирогледа :mrgreen: , докато "Зоната" е научно обоснована и от личен опит казвам, че има ефект. :idea:

НО - както казва Ники:
rikitikitavi написа:Има и едно нещо наречено приети и изразходвани калории за ден.....
...перефразирано - в концлагерите не са намерени хора с наднормено тегло! :lol:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: диета за харпунджии в края на зимния период

Мнение от firepd69 »

Какво и е научно обоснованото на зоната, колега :?: Да рекламираш рибеното масло в ЛИДЛ, да смесваш въглехидрати и протеини в едно хранене, да рекламираш млечните продукти като супер храна.Млечните продукти освен болести нищо друго не правят в организма на човек. До около 3 г. възраст човека има хормон отговарящ за преработката на майчиното мляко. След това този хормон изчезва и кво правим :roll: , щи кажа - само шлака в организма и болести :!: Във всеки човешкият организъм всяка сутрин до около обяд се извършва очистителен процес. Този процес с всеки прием на храна се прекратява и енергията необходима за очиства преминава за храносмилане. Така, че мистер Сиърс, може да препоръчва 8-кратно ядене и в 2 нощеска. За да се получи ефекта на зоната, храната трябва да е най-малко 3/5 в суров вид / плодове и зеленчуци / и поднесене на принципа на разделното хранене в преобладаващата си част да е алкална. Пример - изкючване на всички видове колбаси, консерви, продукти от бяла захар, бяло брашно и бял ориз и др. Преминаване на двуразово хранене на принципа на разделното хранене с преобладаваща сурова разстителна алкална храна. Със силно ограничаване на животинските храни и с периоди на гладуване / без да влизаш в концлагер / .И след няколко години , вече си постигнал съвършенно здраве. овладял си ЗОНАТА и може да започнеш да спортуваш :!: и увеличиш в пъти ебането :!: Това е ЗОНАТА ! Уморих се, сипвам си една чаша водка , с фреш от портокал и лимон и чакам да бъдат пратен в концлагер или разтрелян :!:
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”