Гърция-Фанари и Порто Лагос

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
mitko1994
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 31, 2017 6:46 pm

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от mitko1994 »

Здравейте колеги,

Планираме разходка до Фанари за два дни по Гергьовден. Да си призная честно нямам голям опит с морския риболов. Ходил съм веднъж на кея на Керамоти през август но хванахме само гопа. Ловяхме на подвижна плувка и използвахме бели червеи и телешко месо. Бихте ли ми казали каква риба мога да очаквам да хвана на кея в началото на май и евентуално на какво?

Благодаря,
Митко
Последно промяна от mitko1994 на Съб Апр 14, 2018 5:56 pm, променено общо 1 път.
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от emo vasilev »

Здрасти Митак , в момента на Портото вървял риболов на сафрид и скумрия от лодка , но и от брега се хващали доста .Към края на месеца сигурно ще скокна до там и ще ти кажа как е положението.
mitko1994
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 31, 2017 6:46 pm

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от mitko1994 »

Мерси за информацията Емо. Ако някой друг има прясна инфромация от там ще се радвам ако я сподели.
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от alankulu1987 »

Вчера бях на Фанари на разходка и бащата помята малко. Имаше и други рибари, като ловяха едни дребни рибки шамарче, които приличат на ципурки. Баща ми и той хвана 2 на бял, като се има на предвид, че въобще не сме запознати с морския риболов. Под лодките на кея видяхме един пасаж едри риби ама не пипаха, кефал ли беше или лаврак незнам.
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от emo vasilev »

Внимавайте на Порто Лагос - това се появи във фейса -
Мирослав Коруйков Днес неделя 15:04.2018г. 04:00 часа морската полиция направи проверка за маломерни риби, на над 10 човек и взеха личните карти и им записаха даните. При втора проверка акта им е 300€.
Забрана няма така е,но има закон маломерни рибки!
Така че имайте го в предвид!!!
Наслука.
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от tiho_roev »

emo vasilev написа:Здрасти Митак , в момента на Портото вървял риболов на сафрид и скумрия от лодка , но и от брега се хващали доста .Към края на месеца сигурно ще скокна до там и ще ти кажа как е положението.
Здрасти колега и аз в края на месеца ще ходя на почивка с жената на Торони .Тези сафриди и скумрии знаеш ли на какви чепарета се хващат номер, цят , имали ограничения в броя на куките .Благодаря !
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от Аматьора Бс »

Колега тази скумрия е с големината на нашите хаймани в най-добрия случай.Миналата година я набарах на Нея Рода на тестови чепарета 9-ки предполагам си наясно какво е ама все пак за другите да кажа че това са различни цветове на едно чепаре за да се светнеш кой цвят е най-вървежен.Не подбираше цвят.На петия килограм жената каза стига че няма място в смотаното хладилниче.Колкото до сафрида досега съм хващал само кокали и само на джиг и силикон.За дребния не съм пробвал
rusnakka67
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Мар 10, 2017 1:17 pm

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от rusnakka67 »

Колеги някой да е ходил на камъните зад горичката на Порто Лагос . Малко информация за там ако е ходил някой
mitko1994
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 31, 2017 6:46 pm

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от mitko1994 »

emo vasilev написа:Внимавайте на Порто Лагос - това се появи във фейса -
Мирослав Коруйков Днес неделя 15:04.2018г. 04:00 часа морската полиция направи проверка за маломерни риби, на над 10 човек и взеха личните карти и им записаха даните. При втора проверка акта им е 300€.
Забрана няма така е,но има закон маломерни рибки!
Така че имайте го в предвид!!!
Наслука.
Къде можем да проверим минималния размер който е позволен за всяка риба? Това важи ли за гопи, спароси и други или по-скоро се отнася за лаврака, лефера, ципурата и т.н.
1482
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 12:59 pm

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от 1482 »

mitko1994
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 31, 2017 6:46 pm

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от mitko1994 »

Благодаря колега! Ако някой има прясна информация от този уикенд ще се радвам ако сподели какво е положението.
dbc
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 10:17 pm

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от dbc »

Супер, благодаря за полезната информация
mitko1994
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 31, 2017 6:46 pm

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от mitko1994 »

Благодаря за правилника за размерите колега! Времето започва да става доста топло. Дано рибата не е станала ленива вече. Някой има ли информация от миналия уикенд? Другото което ме интересува е горе-долу дълбочината на кея на Фанари. Ако някой може да сподели ще ми е полезно. Благодаря предварително!
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от emo vasilev »

Сряда вечерта пристигнахме на Портото - пред боровата горичка трагедия , комари много риби няма . На другата сутрин на дигата отпред на камъните същата работа - чепарета , силикони . ... със зор няколко сафрида.От там на Авдира - на рибка сафрид и по някое кокали.В събота и неделя положението е било точно обратното.
odisei71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:48 pm

Re: Гърция-Фанари и Порто Лагос

Мнение от odisei71 »

В събота беше силен риболова,излизаше много добър сафрид с размер на скумрия,имаше и доста добри заргани..
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”