Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

Е 40-50 минути няма как да чакам кълване, защото след първите 40 мин ще съм събрал. При пружините храната сработва много бавно. Може да се помисли за там нещо, но това което ме притеснява е, че е много плитко а за тази дистанция да я достигам ми трябва 30-40 грама хранилка, която ще пляска много. отделно от това да се намали малко дистанцията трябва да се спи в петък вечерта на водоема, защото там е като банани по време на социализма. в 5 няма места ...
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Еми подхлъзнах се лошо по тези панчаревски каракуди. Днес ставам в 4:30 сутринта и с бързо приготвяне тръгвам към Пънча с идеята да хвана място. Пристигам и всички места т.е. и девете места - заети. Викам си карай, взел съм мега яката храна и където и да застана ще събера рибите.
20180520_061241.jpg
Заставам на това добре изглеждащо място, което след един час чакане на кълване разбирам, че не е толкова хубаво и че захранката не е толкова добра и няма да докара рибите на 50 см дълбочина, колкото е там.
20180520_061838.jpg
Решавам да се преместя. То идеята е добра, но вече всички риболовци са се събудили и са решили да наминат към Пънча ;) Пробвам за малко на устието, но там вече са останали само най-гадните места, където може да се лови само уклей и чат пат някоя дребна бабушка. Минава още един час и се насочвам към двете най-оборотни места с надеждата, че в близост до тях може да излъжа някоя каракуда. И се почна едно чакане, едно сменяне на различни видове стръв, едно презамятане и накрая нищо, никакъв ефект. Викам си язък за мега яката подготовка. Стигнах до извода, че за да имам минимален шанс за кълване трябва да спра с честите презамятания. И спрях. Така премина един час, после още един. И тъкмо, когато идеята за прибиране вкъщи ставаше все по резонна, дойде зверско вземане и хванах тази каракуда
20180520_150107.jpg
Като равносметка мога да споделя, че един ден чакане за една риба не си заслужава. Човек или трябва да отиде и да хване място от 4 сутринта или да се търси риболов на бабушки и платики.
Angmar
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 10:22 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Angmar »

Поне е красавица. В такива случай аз взимам освен захранката и Kindle-а ;) Може ли да попитам какъв монтаж ползвате за фидер на Пънча?
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

До преди няколко риболова ползвах единствено и само подвижен монтаж. От известно време експериментирам с полуфиксиран със стопер. Не мога да кажа, че полуфиксирания има някакво предимство, защото ловя със сравнително леки кошнички и не се получава самозасичане.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

След снимката на тази каракуда, така ми се ходи, но си прав и че при толкова редки кълванета ... не е фидер риболов. знаеш ли нещо за бъбрека или при вливането на Бистришка река?
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Миналата събота ходих на разузнаване на вливането на Бистришка река с водно колело. Уж да осигуря разнообразие на малкия, ама всъшност си обходих потенциалните места по вода. В дясно от вливането на 40-50тина метра навътре имаше признаци на живот - излизащи балончета на повърхността от ровенето по дъното на риби. Това е дистанцията малко преди по-бързата вода на основното течение от към отсрещния бряг - не знам дали това обяснение се разбира, но искам да кажа, че за да се достигне някаква по прилична дълбочина там над 1.50м ще трябва да се замята на 40+ метра. Тогава водата беше мътна и не се виждаше дъно, но от наносите на реката всяка година мястото става все по-плитко. В ляво от вливането на реката не става. Там дълбочината е никаква и нямаше следи от риби.

Евентуално за риболов там си мислех следната схема - да се застане на носа на полуострова максимално на вътре и да се замята срещу течението в посока нагоре към вливането на Искър. Тази идея има един сериозен недостатък - може сработи до тръгването на каяците, канутата и водните колела т.е сутрин до 9. Алтернативен вариант е да се застане 30-40м вдясно от вливането на реката и да се търси максимална дистанция напред.

Между другото най-много мехурчета имаше в зоната 50-100 метра над вливането на реката, в дясно, но на ръба на бавната и бърза вода на основно течение. Което би означавало, че от към Германския бряг би могло да се стигне тази зона с тежки хранилки, които да не се отнасят от течението, а то там си има течение. Дълбочината там трябва да е 4+ метра. В тази зона пак си остава проблема с канутата и каяците. Отделно от към Герман при тази висока вода, точно там няма много удобни места.
Capture.PNG
Capture.PNG (40.47 KiB) Преглеждано 4288 пъти
На бъбрека не съм ходил последните две седмици и мисля да проверя този четвъртък как е положението, стига да успея да хвана място, защото от високата вода там има само 1 добро място. Ще пиша пак ако успея да се вредя там.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Днес, много лошо капо на бъбрека. Приключих набързо - от 7 до 9 часа сутринта имах три-четири почуквания и нито едно вземане на стръвта.

Нивото на Пънча леко е спаднало с 10-15 см и се е поотворило и някое друго място.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

Благодаря много за подробната информация!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от miro253 »

Garbolino написа:Днес, много лошо капо на бъбрека. Приключих набързо - от 7 до 9 часа сутринта имах три-четири почуквания и нито едно вземане на стръвта.

Нивото на Пънча леко е спаднало с 10-15 см и се е поотворило и някое друго място.
Това на фидера ли? Аз утре ще се пробвам там, живи и здрави де! Нещо не ми се ходи по плиткажите.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Да, на фидер, нещо не се получиха нещата.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14803
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от G.Petkov »

Garbolino написа: ....... Което би означавало, че от към Германския бряг би могло да се стигне тази зона с тежки хранилки, които да не се отнасят от течението, а то там си има течение. Дълбочината там трябва да е 4+ метра......

Никога не съм ловил на фидер,
Но тези места са ми познат от много години.

Много рядко има силно течение, но и то не може да отнесе кошница за фидер.
Добри са местата под върбите, а не тези до "трибуните".

Има забранителен знак на пътя, но с малко ходене се стига до хубавите места.

Спортистите с лодки са били винаги проблем за Панчака!

Наслука.

П.П. При високо ниво, на дигата има много интригуващ риболов на едри риби !
Шарани и каракуди.

Но ...... сега може да са много мераклиите ! :D
А местата - малко !
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от miro253 »

Garbolino написа:Да, на фидер, нещо не се получиха нещата.
С фидера нещата още не вървят - специално на бъбрека. Водата е висока и ледена. Вътре на около 9 м. дълбочина нещата още са си зимни и рибата е като в летаргия.
Ходихме в събота. Мач срещу фидер. Общо взето отървахме капото с двадесетина рибки /2 едри бабки, дребни бабки, дребни платички и случаен уклей/. Лових с 10 гр. слайдер. Този път никакъв контрол с храната. На фидера кълванетата не могат да се забележат, защото рибата е много мудна долу. Аз пак лових със Стар фиш Конопиа, колегата с фидера беше с "тайна" сенсаска рецепта :lol: , но нъц - Риболова на "Бъбрека" в момента е мъка, но ние го предпочетохме пред варианта да се ръгаме горе в 4,00 часа сутринта за едри каракуди в 30см. вода и 60 м. дистанция пък и не се сещам как да покрия с мача тези изисквания.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Опасявам се да не би бабушките да са започнали да се групират около водораслите и вече да са по по края, пък ние да ги търсим по-навътре.

Между другото последните два излета видях, че течението влачеше стръкове водорасли и почвам да си мисля, че или ИАРА или някой много добър човек е зарибил с бял амур. А дано да е така! Тогава летния риболов на бабушки ще се промени.

Мисля тази събота или неделя да проверя пак как е положението на бъбрека. Само преди това, в петък ще видя как ще тръгне серията мачове от волейболната лига на нациите и ако нашите бият Сърбия, май ще жертвам риболова и ще ходя да гледам на живо в Арена Армеец и другите мачове с Австралия и Русия.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

Garbolino написа:
Между другото последните два излета видях, че течението влачеше стръкове водорасли и почвам да си мисля, че или ИАРА или някой много добър човек е зарибил с бял амур. А дано да е така! Тогава летния риболов на бабушки ще се промени.
Според мен това е от лодките ... и на мен ми се иска да вярвам че има зарибен бял амур. Аз си мисля в събота да проверя около Бистришка река какво е положението. Другата ми алтернатива е около стената, защото при реката в 9 приключва риболова, след като излязат олимпийските ни надежди. На стената си мисля за един от двата края в зависимост от това шлюза колко е отворен. От германския край на стената има едни водорасли и там е по плитко, може да се е завъртяла някоя перка. На бъбрека е доста дълбоко според мен за сега. От страната на Панчарево до лодките има не лоши места, където е плитко и има водорасли, но там пък има една глутница улични кучета и понякога си е приключени слизането до там. Хубавото там е, няма толкова надвесени клони и позволява по приятно замятане. За другаде идеи поне аз нямам. На обетования плаж не бих отишъл тъй като местата сигурно са запазени от днес ... При висока вода местата са кът. Все пак е по добре водата да е висока, докато хвърлят хайвера.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от miro253 »

Аз лично не знам на какво се дължи, но по това време на годината винаги плуват много водорасли. Случвало ми се е на гумаджииницата да не може да ми пропадне такъма заради тях. Амурите биха свършили много добра работа, но бракониерите няма да им простят.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”