Покупка на спининг макара.

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

Stef_Master
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 2:13 pm

Покупка на спининг макара.

Мнение от Stef_Master »

Макарата която използвам ме предаде при борба с една голяма щука и изтървах рибата.
Искам да си закупя макара размер 3000. Заделил съм макс. 150 лв.
Ако може малко помощ при избора.
Разгледах Ръоби Заубер и Шимано наски.
Ако може и някакво други предложения.
Благодаря предварително?
liga
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 12:38 am

Re: Покупка на спининг макара.

Мнение от liga »

Има писано по темата много.Вземай Заубер и не му мисли.Не е кой знае какво,но за парите си е добре.В обявите в сайта тук я гледам 115лв..Шимано или Дайва под 300-400лв. не.За 60-70лв. Екузима и тя е добър вариант.
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Покупка на спининг макара.

Мнение от Limanov »

За тия пари Ryobi Zauber CR 3000 (новия черен и олекотен вариант на модела) и няма да сгрешиш!
CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Покупка на спининг макара.

Мнение от CarposGTA »

+1 за новия олекотен Заубер . Мисля че един колега във форума продава от него размер 3000/4000 за 140 лв бройката ,така че се вписва в бюджета ти .
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Покупка на спининг макара.

Мнение от Martin Mihailov »

За 140 лева по добре седона с червячна предавка :drinkers:
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Покупка на спининг макара.

Мнение от bobopeli »

Martin Mihailov написа:За 140 лева по добре седона с червячна предавка :drinkers:

Zauber-а е класи над SEDONA- та,надписа Shimano струва доста :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Покупка на спининг макара.

Мнение от garfield_90 »

Новия Заубер мисля и той беше с червячна предвака, но някъде бях чел че не е много сполучлива. Имало някакъв проблем и се разхлопвала много бързо. Но може и да е въпрос на партида или до макара. Стария заубер си е класика. Новия и аз го бях загледал, но се отказах.
sda_65
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Мар 19, 2016 6:52 pm
Местоположение: Аксаково

Re: Покупка на спининг макара.

Мнение от sda_65 »

Новия Zauber Cr , лично за мен не струва. Единствения му плюс е допълнителната алуминиева шпула. Седоната няма червячна предавка. Имам ги и двете макари и съм ги разглобявал . Мога да препоръчам, стария Заубер или Екция, а Екусимата е желязна в отношение цена качество. Разликата между Седона и Насци е 2-3 лагера. Един в дръжката ,един на пиньона и един в ролката на бигела. Слагат се за 5 минути и струват 7,50лв. евтин вариант, 15лв. с неръждаеми и по скъпо с керамични лагери.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Покупка на спининг макара.

Мнение от bobopeli »

sda_65 написа:Новия Zauber Cr , лично за мен не струва. Единствения му плюс е допълнителната алуминиева шпула. Седоната няма червячна предавка. Имам ги и двете макари и съм ги разглобявал . Мога да препоръчам, стария Заубер или Екция, а Екусимата е желязна в отношение цена качество.


Имам и стария и новия,доколкото съм запознат като механика нямат разлика или греша?
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
sda_65
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Мар 19, 2016 6:52 pm
Местоположение: Аксаково

Re: Покупка на спининг макара.

Мнение от sda_65 »

Механиката е същата изпълнението е кофти. Имам предвид лагери/по кофти/ и сборката на макарата/с повече луфтове/.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Покупка на спининг макара.

Мнение от bobopeli »

sda_65 написа:Механиката е същата изпълнението е кофти. Имам предвид лагери/по кофти/ и сборката на макарата/с повече луфтове/.
Навъртях повече от 50 риболова на ZAUBER CR,основно джиг.Не съм усетил за сега нещо нередно,В този клас макари има и възможност да се попадне на не дотам качествена бройка,но за 100% гарантирано качество кинтите скачат в пъти.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
sda_65
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Мар 19, 2016 6:52 pm
Местоположение: Аксаково

Re: Покупка на спининг макара.

Мнение от sda_65 »

С Екусимата имам над 100 риболова и проблеми нямам. Говоря за размер 2 и 3000.Имам и Zauber,Екция,Слам и Аплаус и нямам проблеми.Единствено CR-a. Може и да съм уцелил куц кон :)
fishingmania
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 6:29 pm
Местоположение: София/град

Re: Покупка на спининг макара.

Мнение от fishingmania »

Здравей колега, аз бих те насочил да си поръчаш от новите дайви. Взех си Фуего и Легалис, вече ги въртя повече от 10 излета в Гърция , нямам нито една брада, като се справят добре и с рибите, изключително леки са. В твоя бюджет е Легалиса, може да си го поръчаш от нордфишинг(аз си ги поръчвам от там) оставям ти и линк. Цената за размер 3000 е 120 лв, за 4000 130, като имаш и 20 лв. доставка. При размер 3000 може да избираш между бързо и бавнооборотна.

https://www.nordfishing77.at/daiwa-lega ... -2018-7954

Успех.
Stef_Master
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 2:13 pm

Re: Покупка на спининг макара.

Мнение от Stef_Master »

А като обороти каква ще е по добре за риболов на щука и няколко пъти годишно за морски спининг. С по малкото обороти ще е по мощна сигурно?
fishingmania
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 6:29 pm
Местоположение: София/град

Re: Покупка на спининг макара.

Мнение от fishingmania »

Аз лично си взех само бързооборотни, защото морските примамки в повечето случаи изискват по бързо обиране, а при риболов на щука, винаги можеш да въртиш бавно, вече при драга не знам - до 3 килограма не съм имал проблем,надявам се скоро да тествам и с по-голяма риба :)
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”