Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
power123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 8:46 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от power123 »

Това е резултата от 3 часа спининг на Лесновска. Водата е боза. Рибката излезе на оранжев rapala countdown. На стръв колегите имаха по-добър резултат.
Прикачени файлове
20180619_151822.jpg
20180619_151816.jpg
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци , най после и на мен ми се отвори парашута да открия сезона.След малки перипетии / пукване на гума /към 10ч. хвърлих сопа на Г.Дол Драговищица. Хвърлих две три шепи сварено житце омешано с сладка царевичка. От начало се почна обичайната история ,дребни уклейки и нахалните раирани костурета. Стръв бял червей /на жито и царевичка резултат нямах / . След час най после сопата се огъна и първата бабушка ме зарадва ,нямаше да съм капо връщане във водата и ново замятане. Риболова по тръгна като се редуваха бабки каракуди и така до 12ч. напече яко и си бих дузпата, общо към 13- 14 бр. Всички рибета върнати във водоема. А да водоема яко обраства с водорасли и папур. :fishing12: Успех на всички които хващтат и връщтат рибетата . :fishing1:
Прикачени файлове
изглед от водоема
изглед от водоема
и на каракудките
и на каракудките
размера на бабушките
размера на бабушките
нахални до безобразие
нахални до безобразие
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Здравейте, в неделя бях на Враждебна Черното кафе. Риболов има някакъв. Слаб е но поне го има. Излизат платички, червеноперки, костучета, кленчета. Интересното е, че на водоема имаше много хора, а никой не пише. В плиткажа, всеки беше наредил ракетни установки. Вероятно върви риболов на каракуда. Та тези, които не знаят може да се направи риболов и там.
п.п. сякаш има повече водорасли от миналата година
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци,абе комши не виждаш ли че вали. И на ли сърце не трае, та на Мрамор - Волуяк .Време леко валежно , водата кафеникава доста понамиристваща, пътя до водоема доста разкалян но поне що годе тихичко до обяд.На бял и жито само дребни каракудки /и пак ги слагат в торбетата / мислех че на това време няма да има риболовци,но съм се лъжел.Тактиката със стръв сладка царевичка /от консерва / даде отличен резултат.Дребни шаранчета кълвяха и това ни задържаше на водоема. Към 13ч. задуха вятър появиха се вълни и се прехвърлихме на срещуположната страна, тоест на стената тук е по завет.Като чели тук шаранетата бяха по големи и си кълвяха регулярно.То не бе хващане, изпускане и след всяко уловено рибе се връщаше във водата. И така до 15.30 ч. яко мокри ,но щастливи и доволни си тръгнахме от този толкова замърсен водоем.И яко бях учуден от една риба / няма да я казвам,/ се е развъдила за да не се юрне народа, то и без това е лудница. :fishing11:
Прикачени файлове
007.jpg
012.jpg
011.jpg
010.jpg
009.jpg
006.jpg
005.jpg
004.jpg
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

браво за излета и снимките
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

glmv написа:браво за излета и снимките
Благодаря много, отбелязахме Световния ден на риболова.Но тия 5часа под дъжда ми доидоха малко повечко за моите годинки.Наи интересните снимки умишлено не публикувах.Успех и наслука
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от stridata »

Kire 50 написа:
glmv написа:браво за излета и снимките
Благодаря много, отбелязахме Световния ден на риболова.Но тия 5часа под дъжда ми доидоха малко повечко за моите годинки.Наи интересните снимки умишлено не публикувах.Успех и наслука
Само да вметна, че не се е развъдила, а с шаранчетата се зариби и с нея. Моля, ако видиш някой да прибира шаранчета или въпросната риба да се прави тактична забележка или да се звъни на ИАРА. 0886 735 398 началника на отдела за София. Поздрави!

П.п.
Даже те съветвам да не публикуваш снимки, по простата причина, че другата година няма да има какво да публикуваш, за боклуците да не говориме!
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
Аватар
krasi_cska
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Май 23, 2017 9:23 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от krasi_cska »

stridata написа:
Kire 50 написа:
glmv написа:браво за излета и снимките
Благодаря много, отбелязахме Световния ден на риболова.Но тия 5часа под дъжда ми доидоха малко повечко за моите годинки.Наи интересните снимки умишлено не публикувах.Успех и наслука
Само да вметна, че не се е развъдила, а с шаранчетата се зариби и с нея. Моля, ако видиш някой да прибира шаранчета или въпросната риба да се прави тактична забележка или да се звъни на ИАРА. 0886 735 398 началника на отдела за София. Поздрави!

П.п.
Даже те съветвам да не публикуваш снимки, по простата причина, че другата година няма да има какво да публикуваш, за боклуците да не говориме!
Много точен коментар, на няколко пъти на старците им се прави забележка, разбира се - ''били за котките''. Докато не поплува някой, няма да им дойде акъла. Дано ИАРА правят по често проверки.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

На кой му хрумна да зарибява тази клоака,и то даже с ВЪПРОСНАТА риба.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от stridata »

bogno написа:На кой му хрумна да зарибява тази клоака,и то даже с ВЪПРОСНАТА риба.
Те хората ходат на море в най-голямата коака, Черно море, ти за Мрамор се замисли :fishing3:
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Не просто си мисля не е ли по добре да насочиме усилия относно кой замърсява рекичката,да се вдигне малко шум и да се случи нещо.Достатъчно много хора ходят там.Иначе жалко за хубавия язовир.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

stridata написа:
bogno написа:На кой му хрумна да зарибява тази клоака,и то даже с ВЪПРОСНАТА риба.
Те хората ходат на море в най-голямата коака, Черно море, ти за Мрамор се замисли :fishing3:

Въпросната риба я имаше преди 35-40 год. а какви шарковци ..... По това време водоема се замърсяваше от близките птичарници, но такова чудо както сега никога не е било. Близо до преливника имаше пясъчна ивица и дечурлигата, както и моите се къпеха през лятото. Е да Волуяк яко се разрасна и цялата канализация идва във водоема и така,, приятно мирише ,,.....на Клоака. :toimonster: :toimonster: :lol:

Те зарибиха и с още един вид риба ,но нямах слука. Е ми това е
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от geibriel »

Сега се прибирам от Пънча бях за 2 часа.Водата е боза кална студена но на вливането на реката точно до изтичалото на малкия гьол към 11ч влезнаха доста хубави каракуди и платики.Ловях ги на торен затапен с бял на около 5м от брега с директна 7ца стръвта да закача по дъното малка плувка 0.5гр ползвах и тънка линия 0.09мм наслука :]
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
Аватар
drat
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1046
Регистриран на: Съб Дек 22, 2007 6:12 pm
Местоположение: Иван от Софето

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от drat »

Днес на Челопечене доволно уклей, ама с почти непрекъснато хвърляне на захранка.
Изображение
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, щом на Челопечене давало уклеи , аз ще го търся на Чепинци. И към 9ч.
гордо съм хвърлил сопата във водоема.Време чудесно тихичко водата чиста светло зелена ,хиляди таз годишни и миналогодишни рибета плуват около брега, коли бол две три лодки във водата ,гонят , бялата. Да ама не, час и нещо се мъчих ,но никаква индикация на рибета. И ми светна , / един колега си тръгна и аз застанах на неговото място / а ааа не случайно си е тръгнал? Че уклеи нямаше беше ясно а на дъното ? Колкото мога с петицата пуснах на около 4м. и захраних с,, уникална ,, захранка не сполучлив кеик , кекс с кока кола и незнам какви щуротии на моята внучка, видяла го в ютуб е за 11г. и е простено и зачаках.На кукичката мартеничка /бял и червен /цървяк. След едно две почуквания и хоп перчица, след нея няколко костурчета и пак бабушка. Общо 13бр. абе спасих капото.Към 11.30ч. когато си тръгнах бяха останали само колегите с лодките. И рибета та върнати във водата! Има и такива дни .....
Прикачени файлове
ИЗГЛЕД
ИЗГЛЕД
И НА РАИРАНИТЕ
И НА РАИРАНИТЕ
РАЗМЕРА ИМ
РАЗМЕРА ИМ
ХИЛЯДИ МЪНИЧЕТА
ХИЛЯДИ МЪНИЧЕТА
ЗАХРАНКА ЗА ГИНЕС
ЗАХРАНКА ЗА ГИНЕС
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”