Мнение за метод фидер хранилки

Модератор: Paublo_Eskobar

feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Мнение за метод фидер хранилки

Мнение от feedermania »

Привет колеги! Имам питане относно гуру хибрид фидер или дренан метод бомб. Това както виждам са ново поколение метод фидер хранилки но за тях не трябва преса а захранката се мачка с ръката. Питането ми е стават ли за чиста захранка за метод или само за пелети добре ли задържат захранките в тях и може би нещото което най много ме интересува дали си заслужават повече от обикновените метод хранилки с преса. Ще съм ви благодарен да изкажете мненията и наблюденията си върху тях.
Поздрави! ;)
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Мнение за метод фидер хранилки

Мнение от Gocev »

Пробвал съм ГУРУ.Предпочитам старите сменяеми ПРЕСТЪН - по-добра аеродинамика имат, по-лесно и бързо се пълнят.Новите носят и пелети и ситна захранка без проблем.Според мен са на един кантар, новите нямат предимства, освен, че не носиш пресичка.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Мнение за метод фидер хранилки

Мнение от feedermania »

Благодаря колега имам и от старите и от новите вече :) проблемът ми при старите идва от лошото оплътнение поне при моя комплект. Когато пресирам храната и махна хранилката отстрани остават ръбове с повече захранка което направо ми вади очите. То и моя комплект не беше скъп та затова така. Макар недостатъка си ми върши работа. Сега на първо време ще взема новите на дренан. А после може да помисля какъв комплект методи да си купя с преса. Чувал съм много добри мнения за тези на дренан и ЕСП но честно казано 7-8 лв за една хранилка вече ми се виждат множко. Фен съм на по хубавите хранилки но гледам да се придържам към 4-5макс 6лв. Гледам едни бежови на карп експерт има ги и под марката фл. С пластмасова преса с палче отдолу да се избутва хранилката. Може да споделите мнения и за тях.
Благодаря колега Gocev. ;)
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Мнение за метод фидер хранилки

Мнение от Gocev »

Един приятел има от тези бежовите FL, за които говориш.Все пак си вземи ПРЕСТЪН.При тяхната преса цялото дъно е подвижно, хода е дълъг и много лесно отделя хранилката, докато при тези, за които говориш, бутончето за избутване е малко и с много къс ход.ДРЕНАН не съм имал.Вярно, че ПРЕСТЪН са по-скъпи, но си заслужава.Все пак, ако можеш да ги видиш на живо, ще си решиш сам.
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Мнение за метод фидер хранилки

Мнение от feedermania »

Ще разгледам пазара и ще избера благодаря за препоръките колега от полза са ми.
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Мнение за метод фидер хранилки

Мнение от stridata »

Мене ме отвориха за китайските реплики на Престън от Илиянци за по 3 кинта и хич не ме вълнуват хранилки по 10лв..... А това с правилната форма и визия на храната те съветвам да го преглътнеш и ще си спестиш доста левчета...
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Мнение за метод фидер хранилки

Мнение от Gocev »

Е, ма ние нямаме ИЛИЕНЦИ.То и ПРЕСТЪН нямаме, добре, че е интернет-а. :lol:
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Мнение за метод фидер хранилки

Мнение от feedermania »

Колега stridata би ли ми показал снимка на тия хранилки от Илиенци. Където прецениш може и тук може и на лс.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Мнение за метод фидер хранилки

Мнение от chirusa_bg »

Нито в Дренан-а, нито в Гуру-то, има нещо ново и революционно. Лично за мен + е, че имат борд, който ще пази храната при по-големи дълбочини.
Липсата на преса е по-скоро минус. С преса много лесно се дозира храната и всеки път е еднакво пресована.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Мнение за метод фидер хранилки

Мнение от Port_Royal »

Колега,ако пресата ти не отговаря на размера и формата на методите,т.е. е по голяма за това се получават и твоите дерзания по темата.За това повечето водещи брандове предлагат методи и преси направени точно за това.Аз ползвам методи и преса на карпзоом и съм доволен,като се има предвид че не са скъпи.Успех в роболова !!! :fishing9:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Мнение за метод фидер хранилки

Мнение от stridata »

Има копия на Дренан, Карп Зум и Престън. Грамажите са 20, 30 и 40 ако не се лъжа. Има и пресички за тях, като най-добрия вариант е да си използваш оригиналната преса. Ако земеш 50-тина бройки или ги излъжеш нещо от сорта, че взимаш мостри и после ще се върнеш за 100-тина бройки.Хахахаха, Може и на 2 кинта да ги вземеш!

Изображение
Изображение
Изображение
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Мнение за метод фидер хранилки

Мнение от feedermania »

Колега не е от големината на пресата купувани са комплект. Точно за тези Карп зуум се чудех и най вероятно ще си заприходя
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Мнение за метод фидер хранилки

Мнение от bono2 »

stridata написа:Мене ме отвориха за китайските реплики на Престън от Илиянци за по 3 кинта и хич не ме вълнуват хранилки по 10лв..... А това с правилната форма и визия на храната те съветвам да го преглътнеш и ще си спестиш доста левчета...
перфектни са като форма
ако държи на преса - има и преси по 3 лв. от меката оранжева гума, но лично мен при риболов ме бавят и не виждам никакъв смисъл в тях.... е наистина става по красиво със тях :lol: , но разликата в ефекта е "0"
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Мнение за метод фидер хранилки

Мнение от robber_79 »

тия реплики на престън зa по 3-4 лв.са пълен ташак . Или плащаш двойно за нещо качествено или си хвърляш парите на вятъра
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Мнение за метод фидер хранилки

Мнение от bono2 »

не е вярно - супер прецизна изработка са и материала/полупрозрачен синьо-сив/ е по-добър - самите хранилки са много по-изфинени
докато престъна и корума които получавам директно от острова са доста по-груби, като изпълнение на външен вид
за грамажа незнам не съм го мерил, но аз ги избирам като ги взема в ръка
виж това което се предлага масово в кварталните магазини е "чудо на чудесата", но китайчетата за които говоря са приказка
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на фидер”