Мнение за шаранджиски комплект

Модератор: Paublo_Eskobar

Valevgk
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 10, 2018 12:01 pm

Мнение за шаранджиски комплект

Мнение от Valevgk »

Привет колеги /рано е още да се каже , но..... / :)
Отскоро запончах да ходя на излети с приятели, но с техни въдици. Замислих се за купуване и падна доста четене из форума. Спрях се на няколко неща, но конкретния ми въпрос е свързан с този комплект: https://www.ebay.co.uk/itm/Mitchell-Car ... 1438.l9372
Като марка разбрах, че имат някакви позиции, като модел не съм сигурен. Комплекта мисля ще задоволи първоначално нуждите ми /или поне така си го представям/. Риболова ще е предимно в тихи води, язовири, вирове и т.н. Рядко на река.
НА всички споделили мнения .... или предложения за нещо читаво благодаря предварително!
Наслука на всички пожелавам и нека рибата бъде с Вас!

п.п. И да..... за Сапуна знам, че трябва да му се обадя ....евентуално за :fishing8:
Аватар
Gocev
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 8:44 pm

Re: Мнение за шаранджиски комплект

Мнение от Gocev »

Разгледай из нашите магазини, има много добри неща, защо от чужди търговци и то без доставка у нас.
Valevgk
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 10, 2018 12:01 pm

Re: Мнение за шаранджиски комплект

Мнение от Valevgk »

Доставката не е проблем. Не за първи път пазарувам така, но.... В 2-3 магазина влязох и питах за мач и макара, а те ми дават фидери, телемач, че и на болонезе отидохме по едно време. За макарите няма да коментирам. Затова се огледах зад граница и харесах посоченото. Мисля, че за 250 лв комплекта си струва, но търся мнението Ви като по-опитни в този вид хоби.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Мнение за шаранджиски комплект

Мнение от KOSIO669 »

Това определено не са мач въдици и макари, а шаранджийски копмлект за дъно. В зависимост от метода на ловене(с пелети на пропадане или царевица на дъното например) и мястото най вече(платен или свободен водоем)може да се ориентираш към 2-3 дължини на мача-3.60, 3.90, 4.20(12, 13, 14ft). Акцията трябва да е по-голяма от сорта 15-30 или 10-25, а макарата бързооборотна с плитка шпула размер 3000-4000. Така го виждам аз за начинаещ.
Valevgk
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 10, 2018 12:01 pm

Re: Мнение за шаранджиски комплект

Мнение от Valevgk »

KOSIO669 написа:Това определено не са мач въдици и макари, а шаранджийски копмлект за дъно. В зависимост от метода на ловене(с пелети на пропадане или царевица на дъното например) и мястото най вече(платен или свободен водоем)може да се ориентираш към 2-3 дължини на мача-3.60, 3.90, 4.20(12, 13, 14ft). Акцията трябва да е по-голяма от сорта 15-30 или 10-25, а макарата бързооборотна с плитка шпула размер 3000-4000. Така го виждам аз за начинаещ.
kosio....благодаря за мнението ти. Не казвам, че са мачови, но въпроса е дали ще отговарят на изискванията за средна ръка екипировка за риболов. Ориентирах се към дължина 3.90м с акция 15-30, 3lb. Замисълът ми е да направя комплект от две въдици за дънни и една за плувка /било то мач или болонеза примерно/.
Поздрави
Valevgk
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 10, 2018 12:01 pm

Re: Мнение за шаранджиски комплект

Мнение от Valevgk »

Определено очаквах друго като отговор,но и това ми е достатъчно. Явно са по водоемите всички и на никой не му се занимава с бюджетни пръчки и пр. Ще опитам във форума за ел.цигари .
Наслука на всички и все големи да ги хващате!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на мач”