Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от borislav bonev »

:arrow:
Garbolino написа:Колеги как е тия дни риболова на стената и на гумаджийницата на Панчарево? Днес бях на бъбрека и там рибите просто ги няма. За 4 часа смемих 4 монтажа, пробвах на 4 дистанции и крайния резултат беше 2 бабушки от по 5 см.
Днес бях на стената до към 10.30 никакъв риболов. След това бях от страната на герман срещу гребната база където поради липса на друго лових на фидер дребен уклей с който там беше пълно .
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

borislav bonev написа::arrow:
Garbolino написа:Колеги как е тия дни риболова на стената и на гумаджийницата на Панчарево? Днес бях на бъбрека и там рибите просто ги няма. За 4 часа смемих 4 монтажа, пробвах на 4 дистанции и крайния резултат беше 2 бабушки от по 5 см.
Днес бях на стената до към 10.30 никакъв риболов. След това бях от страната на герман срещу гребната база където поради липса на друго лових на фидер дребен уклей с който там беше пълно .
Вчера /неделя/ направих опознавателна обиколка на Панчарево. това, което видях е:
1. На изтичалото ловят по някоя бабушка, кленче и умлей, не е подходящо за фидер има много закачки;
2. На стената не видях никой да лови;
3.От страна на Герман колегата е разказал какво е положението;
4. Под трибуните видях да се лови уклей с директен;
5. Минах през Плажа не видях някой да има пуснат живарник.
В обобщение крива работа. Поне вчера около обяд нямаше много с канута.
В събота бях на Черното кафе, излизат епизодични бабушки и по някоя платичка. Тъмната храна работи по добре от светлата. Силния аромат не води до повече риби. Като такъм иска фин повод и малка кука - повод 0,1 кука до 14 номер, но лека.
Аватар
mclsdreal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 4:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от mclsdreal »

Някой скоро да е ходил на гьола на Драговищица.?
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Някой да е чул поредни слухове за засипване на Враждебна-черното кафе.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Не. Само за блатото до него от страна на летището.
duimin
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Дек 19, 2013 11:32 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от duimin »

Да дам и аз малко инфо,дано на някой да му е полезно.Днес се разходихме до Патичарника, риболов никакъв,само дребни костурчета.Положението беше същото и при другите 5-6 колеги,които бяха на гьола.Бяхме в района на стената.Не знам вече,къде около София може да иде човек и да си хване двайсетина рибки
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци,на водоема до с. Драговищица е пълна скръб идвам от там. Ако на някои му се лови слънчаци,дребни уклеи и костурчета сега е момента, но само на пинки! :fishing2: Използвана стръв - пинки,бял ,жито, царевичка, кус кус. Захранка същото. Сложиш пинка дребосък,смениш стръвта спокойна плувка . Явно по софийските водоеми е така. Радостното е че някои е сложил няколко варела боядисани в червено за нашева брата риболовеца да си изхвърля боклуците в тях , а не да ги трупа на купчинки. :smt041 :smt041 :smt041 Моите АДМИРАЦИИ
Прикачени файлове
Тихо спокойно и красив водоем
Тихо спокойно и красив водоем
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, за уикенда ако искате да си начеса те крастата с каракудки, ами водоема на Мрамор Ви очаква.Другата риба ш.,л.,а,. трябва да се връща обратно във водата!. Днес от 6ч. до 10 ч.както казват - ДОВОЛНО , абе на каракудих се / думи на колегата Ю.В./ .Стръв бял червеи, а ама не се слага един ? и царевичка от консерва. Захранка само царевичка ,малко не подготвен но пък с огромно желание. Хубав водоем но много, ама много замърсен и си държи пустата каракуда. От сутринта яко народ хвърлят на плувка и на дъно, на плувка е по резултатно. Бая зор видях докато склоних един колега да върне хванатото ш.,във водата. За сметка на това пред него върнах обратно моя улов! :fishing1: Да ако не връщаме ,то ще ловим :fishing7: Успех на всички
Прикачени файлове
изглед от водоема
изглед от водоема
това е приблизителния размер
това е приблизителния размер
имаше и балони
имаше и балони
Аватар
stoiann80
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Авг 17, 2014 3:44 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от stoiann80 »

DSC_0070.JPG
Вчера на "Искър" - а, (Багера) слаба активност. 10-ина платички по педя на фидерите и костурчета и уклей на плувка. В района, в който бяхме, резултатите на всички бяха такива. Колеги споделиха, че преди дни активността е била голяма и са се вадили добри риби. Почти всички си тръгнаха към 13:00, ние устистахме до 16:30, но резултата не се подобри.
DSC_0072.JPG
Memento mori
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, повторих излета на в.Мрамор и резултата не е лош за 3ч. и половина риболов.А казват ,че на 13 число на човек не му върви.При правилен такъм, захранка и стръв става риболов. Захранка царевичка /консерва /и сварено жито.Стръв същото. Убийствено активизиране на кубинките ,оставят зърното само люспа за секунди сигурно е от доста затоплената вода. Народ яко, ако човек отиде към 7ч не знам дали ще си намерят място е освен на стената.Към 10ч. имаше плътен слой зеленяк, вятър почти нямаше и ако си с полека плувка тя остава отгоре. :fishing3: Но водоем Мрамор си остава развъдник на каракуда, ето и от яз.Искър се оплакват, но в.Мрамор си е в.Мрамор. Уважаеми риболовци ПРЕСТАНЕТЕ ДА СИ ТРУПАТЕ БОКЛУЦИТЕ НА КУПЧИНКИ ! на този водоем туристи няма.
Прикачени файлове
001.jpg
004.jpg
005.jpg
007.jpg
щастливия притежател на улова
щастливия притежател на улова
power123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 8:46 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от power123 »

Шараните по баластиерите и язовир Искър станаха митични или никой не ги търси ?!
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Вчера бях да помятам спининг на Панчарево и закачих воблера.Нагазих да го откача и все едно нагазих в бучки лед.Едва издържах 1мин.да го откача.Водата не е повече от 5-6 градуса.За рибите там в момента е зима,а ние искаме да кълват.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци,на Пънча може да е зима но в.Мрамор водата сигурно е над 30 гр. Днес на водоема съм по заявка на баба И. В 6 ч. с две сопи на водоема една та за каракуда другата за шаранчоци,първото шаранче удари към 6.30 ч. , а второто към 9.ч. .Време що годе тихо облачно и даже лекичко студенко / сутринта/, приятно за риболов. Стръв варено жито и сладка царевичка от консерва. Захранка същото.Тоя народ не спи бе, зор за тази каракуда,лампи, светещи плувки спят ли там не знам? Дано връщат шаранчетата! Е ми това е. Успех на всички през уикенда. :fishing6:
Прикачени файлове
и двете върнати обратно във водата / снимката е една защото са еднакви по размер /
и двете върнати обратно във водата / снимката е една защото са еднакви по размер /
и днес пак балони и планеристи още в ранни зори
и днес пак балони и планеристи още в ранни зори
004.jpg
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от phillemow »

Привет на колегите.Реших да пиша за риболова ми на река блато тези дни.От години хвърлям по тези места с променлив успех.Та в четвъртъка за няколко часа на бял излизаха най-вече кротушки,някое и друго кленче и бабушки.Нивото е идеално,мътна е и трябва само да е облачно времето.Огрее ли слънцето,много слабо.За първи път хванах толкова много кротушки,в последните години се поразвъдиха доста.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Идвам от водоем Мрамор и съм бесен, а ми то бива бива а ма така не бива.За първи път не се обръщам към Вас и не знам как да се обърна, то водата във водоема е отвратителна а и това което правите е още по гадно. Бях призовал да не трупате боклуците на купчинки,като чели нарочно за четири дена сте направи ли двойно повече. Не знам що за хора сме? Сигурно бая ,,благословии ,, ще получа, но явно това ни е заложено в гена. Ще Ви се изпотрошат ръцете ако си съберете боклука ? :axe:
От комшулука бях разбрал,че от няколко дена риболова е почти невъзможен,малките рибки ,,кубинки,,опоскват всичко каквото им се подаде. Житото и царевицата за нула време остава в най добрия случаи на люспа, да не говорим за червеи . За тези три часа не съм капо, но с много мъка успях да измъкна четири броя каракуда.И ощастливих Гошо сомаджията с тях. А бе тръгнал за Монтанския водоем без стръв /вчера обиколил половин София и не можел да намери
жива стръв /брей кът бе. КОЛЕГИ стига с тези балкански нрави!
Прикачени файлове
и за настроение малко красота
и за настроение малко красота
идеални за сом
идеални за сом
през двайсетина метра  е това положение
през двайсетина метра е това положение
сигурно ще се познаете
сигурно ще се познаете
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”