Риболова около Русе

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kasabinho »

gqvolа написа:Страхотни рибоци. Що се отнася до форума малко колеги влизат вече, да не говорим, че никой не споделя.
Не, много колеги влизат, но са основно така наречените тип консуматори. Навремето аз споделях, но заради хейтърчитата-псевдоразбирачи тук се отказах. Предполагам и други са се отказали по същата причина. Завистта е голяма, особено ако знаеш повечко от някого. Сам виждаш с хубавият амур на кутинчев, никой едно браво не му каза за пет дена, сякаш е ежедневие да се хване такава риба около Русе, а истината е, че в последните години 99 процента от русенските рибари такава риба са виждали само на снимка. А на теб някой обясни ли ти нещо за риболова по нашият край, в частност стълпище, където си се насочил?
Изображение
gqvolа
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 7:26 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от gqvolа »

Да колега. От другия форум се свързаха с мен две момчета от района. Спинингисти са, но са наясно с местата и начина на риболов. Ще се видя с тях като пристигна. Бих се радвал, ако споделиш някоя тънкост и монтаж при дънния риболов, както за мирни така и за хищна риба. Пиши на лично, ако решиш.
Поздрави и наслука на всички
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kasabinho »

gqvolа написа:Да колега. От другия форум се свързаха с мен две момчета от района. Спинингисти са, но са наясно с местата и начина на риболов. Ще се видя с тях като пристигна. Бих се радвал, ако споделиш някоя тънкост и монтаж при дънния риболов, както за мирни така и за хищна риба. Пиши на лично, ако решиш.
Поздрави и наслука на всички
Драсни ми един тел, ще ти звънна утре сигурно
Изображение
gqvolа
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 7:26 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от gqvolа »

Имаш го на лично
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kutinchev »

kasabinho скъсал си им джуките направо :) Респект!
lycho123
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Сря Апр 02, 2014 9:50 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от lycho123 »

Малко инфо от вчера, бях на корабната. Разпънах цирка малко късно(към 7:20 сутринта), първите 2 часа имах удари през 10 минути(ориентировъчно) но плахи и не повтаряха. До 10 сутринта извадих две хубави каракуди и една се откачи пред мен, няколко попа и това беше...Имаше доста хора и мястото на което можех да замятам имаше доста едри камъни от което късах куки и ми се наруши ритъма(10 куки и една кошница от 7:20 до 11:30). В ляво където брега не беше пълен с камъни, нямаше такъв проблем със закачки а в дясно бяха застанали две момчета, които са прекарали ноща там. Съвет от мен ако някой реши да ходи там, ако паркира при табелата на дървото "кафе автомат" (или бариера 100 метра), да не ходи на големите камъни в ляво а да застане централно в заливчето и да не замята много навътре(има праг). Успех колеги!
teodor111
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Май 10, 2016 4:55 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от teodor111 »

Здравейте колеги. Малко провокиран от поста на kasabinhо, реших и аз да се включа в темата. Да kasabinho прав си. Консуматори сме. И аз и други като мен, може би. Влизам отвреме на време във форума с надеждата да прочета, че някъде има риба. Виждам каква мъка е и без да пиша нищо напускам форума за няколко месеца. Миналата година за риба не съм ходил. За по-миналата непомня. А какви времена бяха преди години....https://www.vbox7.com/play:20a4a8d8 ..... Понякога си го пускам клипа с носталгия и се чудя това наистина ли се е случвало. Днес са заприказвах с един приятел и той ме нави за устието на Янтра при Кривина. Незнам какво е. Никога не съм ходил, но смятам утре да го посетя. Сам съм, ако някой е мераклия ще го взема с мен. Нямам големи очаквания, но заради доброто старо време ще се пробвам. То може това да е за тази година. Като се върна ще напиша 2 реда колко не съм хванал. Прави ми впечатление, че в последните години, рибарите спряха и да лъжат. Каквато ни е държавата, такива са ни и водоемите.
d.stoyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 16, 2015 8:31 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от d.stoyanov »

Е браво за амурите!!!
Иначе какво да пишем? Че се ходи на 3-4 места постоянно защото няма достъп до другите места и като се отиде или рибата през деня не кълве, или има мрежи на 40 метра срещу брега и си късаме кошниците в тях? Или пък за "кльонкаджиите" дето са с жиците в водата посред бял ден, и като се звънне на 112 резултата е нулев?

Петък бях на Мартен, лових между Върбичката и буната, която е до Марината.
От 7 до 13:00 - 10 платики между 300 гр - 1кг на бял червей с захранка Платика Класик на ВДЕ. 1 удар на Сомската въдица.. не го видях.. 20 метра го дърпах, после легна на дъното и повече не можах да го мръдна.. в крайна сметка скъсах.

Благодаря на колегата, който ми даде ток, че да се приберем :) И на другите колеги, на които акумулаторите им "имали малко ток"
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kasabinho »

d.stoyanov написа: Иначе какво да пишем? Че се ходи на 3-4 места постоянно защото няма достъп до другите места и като се отиде или рибата през деня не кълве, или има мрежи на 40 метра срещу брега и си късаме кошниците в тях? Или пък за "кльонкаджиите" дето са с жиците в водата посред бял ден, и като се звънне на 112 резултата е нулев?
Колега, малко черногледо подхождаш :) Много повечко от три четири са местата около Русе, до които има достъп :) Сега се сещам, че рибаря който познавам да хваща най много сом от брега се придвижва само с такси :) и за феновете на сома от началото на август е огладнял много :) А рибата през лятото кълве и през деня. Ето тези двамата ги хванах преди два дена през деня :)

Изображение

Иначе за споделяне може много да се споделя. По повод, че сподели си скъсал при сома се сетих, че тези дни си купих няколко влакна брейд с покритие на стар байтс, фокс: пауър про, монофил лазер класик, зебко от различни магазини. Имам чувството вече, че в бг се внасят застоели стоки с по над четири пет години или стоят по толкова в складовете. Всичкото беше за изхвърляне - без да видят вода тези влакна.

Колега teodor111, не знам дали ходиш по дунава, но не са чак толкова зле нещата, не е все още за отказване :) Поне дунавска разна Дунава си дава що годе редовно около Русе, да не говорим, че има периоди от годината, през които някои хора и буркани правят :) Ето пример колегата dstoyanov е хванал минимум 4-5 кг риба, а това не е лош риболов при никои случаи. От района, където той е бил преди месец ми показаха платики по 2 кг на плувка, имаше и по 3 кг. Така че е рано за отказване :)
Изображение
teodor111
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Май 10, 2016 4:55 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от teodor111 »

Дунава не е и никога не е бил моя водоем. Аз съм по язовирите. Иначе, преди 2-3 дни тръгнах за устието на Янтра, но там не ми хареса. Отидох на Бистренци. Доволен съм. Пак ще отида.
d.stoyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 16, 2015 8:31 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от d.stoyanov »

kasabinho написа:
d.stoyanov написа: От района, където той е бил преди месец ми показаха платики по 2 кг на плувка, имаше и по 3 кг. Така че е рано за отказване :)
Да да... ловиха се платики от 1.5 до 3 и на фидер и на плувка.. и 1 седмица по късно беше заградено вече.
Въпроса е не е дали е за отказване, а че с тея темпове и манталитет скоро ще стане :D

За местата... може и да греша но след мартен до долно ряхово няма нито 1 място където лека кола може да влезе без да е поръсва с светена вода и да се кръстиш всеки 5 метра от "пътя" / освен ако не са оправили пътя на бръшлен, който беше подходящ единственно за верижна машина преди 2 години /
m1tkoo1
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Юли 23, 2018 7:55 am

Re: Риболова около Русе

Мнение от m1tkoo1 »

Добър вечер,колеги.Някой знае ли как се слиза на Дунава под Петролна база и как са местата там?
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от bachoivo »

Вчера и днес бях на корабната за по няколко часа.
Вчера от 11:30 до 18:00 около 5кг дунавска разна на фидер, като имаше две добри платики по около килограм.
Днес от обяд до 15:30 , пак на фидер, една платика към 700гр, една таранка същия калибър и еди морунаж и няколко косата......Стръв бял, повод 0,16, куки 14-ки.....доволно
Утре пак
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от bachoivo »

Taкам......да допълня малко
Днес на Мартен от 6:00 до 12:00 само платика, калибър от 200гр до 1кг....Фидер, тънък повод, куки 14-ки. Редуваше менюто с бял и торен....Към 9 и малко се появиха попчетата, но с едно малко топче стиропор на куката и два бели се решаваха нещата
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
d.stoyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 16, 2015 8:31 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от d.stoyanov »

та.. днес на Мартен , и аз... от 7:30 до 14:00...
Изображение

Нямах голяма кофа да ги сложа в главата на кепа.. за това така набързо и после обратно, кой от къде е.
Повод 0.16 .. кука 12 номер ... само на бял, на торен не вземаше. Сефте тая година хващам морунаж... явно е трябвало да падне температурата на водата.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”