Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
feedermania
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Юли 12, 2017 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от feedermania »

до Волуяк може ли да се стигне с рейс от люлин
Аватар
stoiann80
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Авг 17, 2014 3:44 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от stoiann80 »

feedermania написа:до Волуяк може ли да се стигне с рейс от люлин
Най-бързо ще ти е с метрото. Слизаш на метростанция "Ломско шосе" и там се качваш на автобус. Не си спомням номерата на автобусите, но можеш да хване и тези за Костинброд и Петърч и слизаш на разклона за Волуяк. Ако се качиш на автобус за Мрамор, слизаш преди самото село. И от двете спирки си еднакво отдалечен от гьола.
Memento mori
SammyLee
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Фев 04, 2011 6:25 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от SammyLee »

За боклуците е ясно, но най-гадното е, че много кретени ходят там заради малките шаранчета. Двама с черен форд хванаха около 10 по 300-400 грама и ги прибраха в живарника, това до 11:00 ч. миналата седмица. Даже работеха с кеп, да не изпуснат някое мъниче. Не успях да намеря телефона на този Марселиньо от Волуяк, дето ги е пускал и не можах да сигнализирам. Не ми се и занимава с бой вече, че имам здравословни проблеми, а бях сам. Но тези двамата бяха отвратителни.
Kire 50 написа:Идвам от водоем Мрамор и съм бесен, а ми то бива бива а ма така не бива.За първи път не се обръщам към Вас и не знам как да се обърна, то водата във водоема е отвратителна а и това което правите е още по гадно. Бях призовал да не трупате боклуците на купчинки,като чели нарочно за четири дена сте направи ли двойно повече. Не знам що за хора сме? Сигурно бая ,,благословии ,, ще получа, но явно това ни е заложено в гена. Ще Ви се изпотрошат ръцете ако си съберете боклука ? :axe:
От комшулука бях разбрал,че от няколко дена риболова е почти невъзможен,малките рибки ,,кубинки,,опоскват всичко каквото им се подаде. Житото и царевицата за нула време остава в най добрия случаи на люспа, да не говорим за червеи . За тези три часа не съм капо, но с много мъка успях да измъкна четири броя каракуда.И ощастливих Гошо сомаджията с тях. А бе тръгнал за Монтанския водоем без стръв /вчера обиколил половин София и не можел да намери
жива стръв /брей кът бе. КОЛЕГИ стига с тези балкански нрави!
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

Колеги голямо затишие е станало... Някой може ли да рапортува наскоро къде е излизало каквото и да е на плувка? За 2 -3 часа рано суртринта мисля да отскоча някъде, но се чудя къде. Последно бях на бъбрека на пънча и на гьолчето до платеното - нищо не хванах.
Аватар
jazi
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 17, 2007 7:15 pm
Местоположение: Kazanlak

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от jazi »

Аз утре сутрин мисля да отскоча до яз. Искър да видя дали са наизлизали платиките. Инъче софииско направо много зле в последно време, ако не е на платено.
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

jazi написа:Аз утре сутрин мисля да отскоча до яз. Искър да видя дали са наизлизали платиките. Инъче софииско направо много зле в последно време, ако не е на платено.
То и на платено е мъка. Имам 2 поредни капота на панчарево, платеното. Изредих всичко на което някога съм ловил риби там, и не поиска - царевица, грозд червеи, топчета, пелети, различни захранки... Близо, далече - не. Рибите се виждаха да играят отново.

Мисля да отскоча на богров за тест, и ако не стане - враждебна.
power123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 8:46 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от power123 »

Как ви се занимава да ходите на платено като на искъра и на баластиерите има много по-елитни риби.
barim
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 5:28 pm
Местоположение: навсякъде и никъде

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от barim »

power123 написа:Как ви се занимава да ходите на платено като на искъра и на баластиерите има много по-елитни риби.
То може и да има, но от 10+ години, аз елитна риба не съм хващал нито на Искър нито на баластриерите, ако изключим пролетните платики до 1.5кг, така че ще търся некое заблудено шаранче евентуално на Хераково или 777
power123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 8:46 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от power123 »

Нормално е да не ти клъвне при положение, че нямаш тактика за тези риби..
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци,студено таратор че и манджичка и сядам да посна за водоема до Драговищица. Сутринта към 7ч. с две сопи,и само кутийка с бял та на гьола, тоест да го на речем на разузнаване. Някои питат други се оплакват, проверката е най сигурната работа. Неочаквано но само двама риболовеца имаше преди мен, за почивен ден събота ??? и след мен дойде още един и това си беше. Е риболова не бе кой знае какво но все пак тренировка и разчесване на крастата. Лошото е че, двете бабаджанки които извадих са с червенка. На 60 -80 см. дълбочина с малка кукичка № 16-18 и бял / пинки е по добре / се ловят доволно дребосъци / уклеики и костурета / . Имах едно късане и две изпуснати до като се сетя да взема кепчето от колата. Към 10ч. и нещо бях останал сам на водоема, събрах нещата и франко дома. Каквото се хвана се върна обратно във водата! Да варелите сложени да се събира боклука си казаха думата, може да се каже ,че водоема чист. БРАВО на К О Л Е Г И Т Е :smt041 :smt035 :smt038 Успех на всички :fishing1:
Прикачени файлове
изглед от водоема
изглед от водоема
и тя с червенка
и тя с червенка
карамудка
карамудка
моята сянка с двете сопи
моята сянка с двете сопи
и от тази напаст няма спасение
и от тази напаст няма спасение
дребния уклеи
дребния уклеи
е имаше и от тези гадини
е имаше и от тези гадини
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

power123 написа:Как ви се занимава да ходите на платено като на искъра и на баластиерите има много по-елитни риби.
Не всички имаме възможност за многодневни излети и експерименти за елитните риби. А дали и колко ги има е съвсем отделен въпрос. Защо винаги трябва да се плюе по платените?

Иначе днес ходих на Враждебна/Черното кафе, захранвах, изреждах различни видове стръв - нищо и половина. Отскочих за един час на Богров и о чудо - за час и малко се ловяха фъстъци с тоя размер. Ама бяха гол след гол, плувката нямаше време да се успокои след всяко замятане. На около 5м дълбочина, след захранване, на бял червей. После стана 9 и половина и изчезнах по задачи.

Кире50 - тия каракуди са хубав размер. Браво!
Прикачени файлове
IMG_20180901_091055.jpg
power123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 8:46 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от power123 »

Не съм плюл по платените... рибите на диво са по красиви :lol: :lol: :lol: А красотата ще спаси света !!! :wink:
Прикачени файлове
IMG_20180820_185829_077.jpg
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ianimar »

Здравейте колеги, за три дена съм в София и смятам да посетя яз. Искър, за целта ми трябва магазин да си взема червеи, намирам се в кв. Хиподрума, моля за адреса на някой близък магазин
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

ianimar написа:Здравейте колеги, за три дена съм в София и смятам да посетя яз. Искър, за целта ми трябва магазин да си взема червеи, намирам се в кв. Хиподрума, моля за адреса на някой близък магазин
https://goo.gl/maps/4YEYSSSirDm

Мастър фишинг магазин :)
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ianimar »

Благодаря
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”