Септемврийски шарани

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Септемврийски шарани

Мнение от Don4o_62 »

Не бях ходил от откриването за шаран и завчера реших да се разтъпча малко :D къде,къде....като никъде не давало по инфо от познати,но отидох на един язовир около 10 сутринта,поразкарах се по биваци,едни гледат унило,други лошо :mrgreen: викам си бати Дончо и ти ще станеш като тях след 3 дена :lol: но съм там и оставам,по нататък гледам самотна върбичка до язовира и си викам,това е твоето място,как не беше заета не знам :roll: ,ляво дясно пълно с народ като никой не вади по едра риба,камо ли шаран,освен амджурки каракудки на пружини,викам квото такова,поне съм на сянка,спретнах си бивака за бързо
Photo-1911.jpg
после хвърлих въдиците,но не ми се сглобяваше стойката и ги набоцках на колчета със сигнализатори
Photo-1913.jpg
и седнах на сянка доволен и щастлив,че не се пържа отвън на слънцето,мина се час и....сигнализатора изцирика,викам нещо от слънцето да не се повреди :roll: :lol: но гледам и аванса пее :D и опааа първото шаранче :D
Photo-1905.jpg
един шмиргел отляво на мен само ме гледаше с бялото на окото :lol: но дойде естествено да оплакне и даде професионално мнение,че било случайност,викам си ще видиш след малко случайност :mrgreen: ,мина се още час и пак музика за ушите :D до брега кво стана и се откачи,карай викам,има екшън,мина пак час пак удар и вече хептен до брега и той се откачи,шмиргела отляво злорадства скришно :lol: аз се чудя що се откачат, но вече се свечеряваше и си направих работна маса за :drinkers: и размисъл,що се откачат рибите
Photo-1918.jpg
стана тъмно,та си пуснах една лампа да ми свети под върбата
Photo-1919.jpg
и вече на тишина,спокойствие и без лоши погледи отстрани,разбрах защо се откачат,сутринта нови монтажи и като хвърлих малко захранка,бързо ги монтирах на въдиците,и като се почна гол след гол,няма празно,не ми се снимаше всяка риба,затова си направихме обща снимка,аз и рибите де :D
Снимка1.jpg
снимка2.jpg
та така премина риболовния ми излет,с много емоций и адреналин :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Септемврийски шарани

Мнение от fozi073 »

Браво колега за успешния и споделен излет.Шмиргела ако беше видял на финала. .сигурно щеше да изпуши :lol:
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Септемврийски шарани

Мнение от Петър Недев »

Браво Дончо.На ниво си пак. Сега ще те емнат воайорите на ЛС. Къде,как,на какво.....Фърляй ги по липите,че и без това видя колко майстори има по брега.
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Септемврийски шарани

Мнение от Don4o_62 »

Пете,благодарности от мен дето ми помогна с уловистите монтажи,било и по тел.,другата седмица ако сме там :wink: черпенето е от мен :drinkers: и от ония ребърца ще има :D
като си тръгвах,колеги отляво и отдясно,да хукнаха на кълбета и кълдаваци,пръчки омотани,колчета под мишниците и бягане да ти види окото да идват на моето място,цирк голям :lol: :lol: :lol: мислят си че като хвърлят ще хванат,ще хванат ако Дончо и Петето ги отворят на какво и що, се лови шарана там :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Септемврийски шарани

Мнение от Don4o_62 »

Забравих.....това ми беше юртата дето спах :D
Photo-1906.jpg
а това лодката дето правих захранка :lol: :lol: :lol: като вечерта я заключвах да не я крадне някой мангал за железо :mrgreen:
Photo-1907.jpg
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Септемврийски шарани

Мнение от Gosheto »

Браво, колега!
И за излета, и за репортажа. Хубави риби, но най-приятно впечатление прави табиетлийската масичка. Евала!
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Септемврийски шарани

Мнение от robber_79 »

Браво Дончо, хубав шарани си наскубал . :D
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Септемврийски шарани

Мнение от G.Petkov »

Добре ! :D

С шараните си се справил !

Ама къде са греблата на лодката, бре ? :wink:
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Септемврийски шарани

Мнение от Don4o_62 »

Жорка,тая лодка да се пренесе до язовира трябват 4 щангиста тежка категория :lol: нали не повярва че съм я суркал по брега и обратно, шегувах се просто :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Септемврийски шарани

Мнение от ORadev »

Браво колега,чудесен репортаж с картинки БРАВО...........
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Септемврийски шарани

Мнение от antivik »

Бравос Дончо, екстра си си изкарал, само масичката де малко мъничка иде, а гледам с Петре спазвате правилника и не изказвате ни място, ни мурафети :wink: .
ХА НАЗДРАВЕ :drinkers:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Септемврийски шарани - продължение

Мнение от Don4o_62 »

тия дни бях сложил гроздето да ферментира за вино и му се радвах как шуми с един галещ слуха звук :D но всяка радост поомръзва,та реших да отскоча за ден два, на онова място....,да хвана някой и друг шаран,естествено :D сутринта по тъмно се паркирах и като излезнах от колата,влезнах бързо,бързо обратно :lol: студ,вятър,вълни :mrgreen: за всичко друго става,за риболов абсурт :roll: но съм там и няма отказване,бях се приготвил за една нощувка,събрах кураж и пак излезнах :lol: ,викам си,с лодка да влизам,не става :roll: ,тия вълни и вятър ще ме мятат на кълбета по водата :mrgreen: изкарах ракетата и къде хвърлям,къде пада,кво правя и аз не знам :lol: ,но наметках няколко бързи ракети на около 40 - 50 м. от брега,като ги подредих по уловистата схема :D после въдиците във водата и обратно на бегом в колата :D седя,чакам,гледам и пак по обратния ред и взех да си викам,на кой го държа тук :mrgreen: ами не си ходя да се радвам как шумят джибрите и ахаааа да събирам и аванса изцирика :D и се почна големия к...р по ваденето,вятъра ще ме събори,пръчката се огъва където я духа вятъра,но къде на хълбок,къде на коляно го кепнах тоя пусти шаран :D
Photo-1952.jpg
и се почна....каракуда,шаран,две каракуди, пак шаран :D пускам ги в живарника а той едвам седи на колчето от вятъра
Photo-1959.jpg
все едно бях на морето,баси и вълните :roll: студено също и много труден и неприятен риболов се получаваше и найстина взех да си мисля да си ходя....и си тръгнах малко след обед,равносметката беше два хубави шарана,един изтърван до брега и няколко каракуди за десерт :D
Photo-1965.jpg
а даже не се и надявах, че изобщо ще хвана някаква риба :roll: но или късмета е с мен, или им разбирам на тия риби,как да ги ловя :roll: :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Септемврийски шарани

Мнение от Павел Три »

Бай Дончо ти като че ли на всички риби разбираш ? :fishing1: :D
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”