Проблем с Ямаха 20кс

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от nabor4eto »

Колеги , от скоро имам Ямаха 20кс четири такта. Мотора пали винаги без проблем /на второ - трето дърпане - пали/ , но след това докато не загрее не мога да го изфорсирам. Подам ли газ и гасне. Двигателят трябва да е с автоматичен смукач. Когато е загрял работи, като часовник, но докато е студен това е много изнервящо....някой имал ли е такъв проблем и някой знае ли къде се намира този автом. смукач и какво точно представлява
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от lozzy.68 »

Kолега,ако това ти помогне или ориентира... http://www.yamaha-motor.com/assets/serv ... 7_1378.pdf
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от nabor4eto »

lozzy.68 написа:Kолега,ако това ти помогне или ориентира... http://www.yamaha-motor.com/assets/serv ... 7_1378.pdf
Благодаря колега прочетох я, но единствено пише, че след като запали , когато е студен, трябва да се изчака три мин. да загрее - нищо повече.

Колеги помагайте - някой, който се е ебавал с такава машина и е запознат с проблема или пък е нормално за четиритактовите двигатели, когато са студени да правят така :smt017
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
mitiogt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 589
Регистриран на: Съб Фев 21, 2009 1:58 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от mitiogt »

И мойта хонда го прави, и мен ме дразни. Аз изключвам от скорост и форсирам на свободна за около половин мин да позагрее и е готов. Не знам колко му е полезно на мотора да го форсирам на свободна, ама ако не те е. е пробвай.
Любими Риболовни сайтове:
Най-добрият риболовен магазин Ribata.eu
Аватар
Mich
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 10:01 pm
Местоположение: city by the sea

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от Mich »

Източваш ли бензина от карбуратора след края на риболова, ако не, добре е да му направиш една профилактика. Почисти го и кажи за резултата. Колкото до автоматичния смукач виж тук как се тества лесно може да го провериш https://www.youtube.com/watch?v=2PXd0pootTQ
Като за начало виж къде се намира, от него излизат два кабела и след като запали просто ги разкачи и опитай да подадеш газ.
Още нещо винаги е добре да се изчаква няколко минути да загрее мотора на свободна преди да започнеш да му даваш газ. Студен двигател не е хубаво да се форсира
който не лови, няма да яде :)
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от bobo_33333 »

Тука имам колеги със 15 и 20ка,дето се оплакват от същата болест,явно е така с ямаха.
Някакъв датчик към смукача,нещо около 300лв,ма трябва пак да питам :roll:
Аз там съм пораснал...
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от lozzy.68 »

Всички извънбордови 4-тактови мотори ,трябва да загреят и след това,плавно да се вдигат обороти до пълна газ ! За ,,Tohatsu,, и ,,Honda .. съм 100% сигурен ! Лично съм чел каталозите закупени от магазин-сервизите им !Предполагам,важи и за 2-тактови те !Поне няма да им навредят 2-3 минути работа на място! За тях се препоръчва, често вдигане на високи за ,,изчистване ,, от нагари причинени от маслото в бензина и по-добра работа (особено на тролене) !И най-важното ,да не остава бензин в карбуратора,дълго време!Наслука и безаварийно в Морето !!! :fishing5: :drinkers:
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от nabor4eto »

mitiogt написа:И мойта хонда го прави, и мен ме дразни. Аз изключвам от скорост и форсирам на свободна за около половин мин да позагрее и е готов.
Аз въобще не мога да му подам газ, а ако го включа на скорост - веднага гасне... Трябва, след като го запаля, да стоя и да чакам да загрее без да мога да пипам нищо защото изгасва. Междувременно той както работи - работи и по някое време си изгасва сам. После паля и много внимателно се мъча да подам гас, докато започне да се форсира на мясно и чак тогава мога да включа на скорост - направо да се побъркаш.
ПС...до сега съм имал само двутактови Ямахи и такива проблеми съм нямал никога....дърпам смукача и паля...веднага връщам смукача и гас
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от nabor4eto »

Mich написа:Източваш ли бензина от карбуратора след края на риболова, ако не, добре е да му направиш една профилактика. Почисти го и кажи за резултата. Колкото до автоматичния смукач виж тук как се тества лесно може да го провериш https://www.youtube.com/watch?v=2PXd0pootTQ
Като за начало виж къде се намира, от него излизат два кабела и след като запали просто ги разкачи и опитай да подадеш газ.
Още нещо винаги е добре да се изчаква няколко минути да загрее мотора на свободна преди да започнеш да му даваш газ. Студен двигател не е хубаво да се форсира
На предният ми двигател, който беше двутактов, винаги изгарях бензина от карбуратора напълно, но сега на този мисля, че няма смисъл, защото няма масло в бензина. За видиото благодаря много - мисля, че ще ми е полезно.
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от nabor4eto »

bobo_33333 написа:Тука имам колеги със 15 и 20ка,дето се оплакват от същата болест,явно е така с ямаха.
Някакъв датчик към смукача,нещо около 300лв,ма трябва пак да питам :roll:
колега ако можеш да измъкнеш някакво инфо за този датчик - къде се намира и как може да се провери дали работи,ще съм ти много благодарен....според мен няма как чисто нов мотор да прави такива проблеми, явно нещо във времето е издало багажа и трябва да се смени, но какво е то?
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
Mich
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 10:01 pm
Местоположение: city by the sea

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от Mich »

nabor4eto написа:
Mich написа:Източваш ли бензина от карбуратора след края на риболова, ако не, добре е да му направиш една профилактика. Почисти го и кажи за резултата. Колкото до автоматичния смукач виж тук как се тества лесно може да го провериш https://www.youtube.com/watch?v=2PXd0pootTQ
Като за начало виж къде се намира, от него излизат два кабела и след като запали просто ги разкачи и опитай да подадеш газ.
Още нещо винаги е добре да се изчаква няколко минути да загрее мотора на свободна преди да започнеш да му даваш газ. Студен двигател не е хубаво да се форсира
На предният ми двигател, който беше двутактов, винаги изгарях бензина от карбуратора напълно, но сега на този мисля, че няма смисъл, защото няма масло в бензина. За видиото благодаря много - мисля, че ще ми е полезно.
Понеже бензина не е с много добро качество, ако не се кара дълго време се превръща в нещо като желе и започват едни отлагания по карбуратора които запушват отворите и оттам проблеми. Моя започна да ги прави след 2та година, янто се насъбраха доста боклуци. Аз досега 5 пъти съм го чистил, и по препоръка на майстор вече отвивам в долната част на карбуратора едно болтче и оттам се изтича бензина, ако не го карам 3-4 дена, 20 коня хонда. Моя съвет е карай с 98 само и виж къде е това болтче и си го дренирай ако не го караш дълго време.
който не лови, няма да яде :)
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от nabor4eto »

Mich написа: Аз досега 5 пъти съм го чистил, и по препоръка на майстор вече отвивам в долната част на карбуратора едно болтче и оттам се изтича бензина, ако не го карам 3-4 дена, 20 коня хонда. Моя съвет е карай с 98 само и виж къде е това болтче и си го дренирай ако не го караш дълго време.
Благодаря ти много...ще пробвам и ще пиша за резултатат
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от bobo_33333 »

nabor4eto написа:
bobo_33333 написа:Тука имам колеги със 15 и 20ка,дето се оплакват от същата болест,явно е така с ямаха.
Някакъв датчик към смукача,нещо около 300лв,ма трябва пак да питам :roll:
колега ако можеш да измъкнеш някакво инфо за този датчик - къде се намира и как може да се провери дали работи,ще съм ти много благодарен....според мен няма как чисто нов мотор да прави такива проблеми, явно нещо във времето е издало багажа и трябва да се смени, но какво е то?
Tочно чисто нов 15ка на колегата,смукача ,но беше гаранционен и му го смениха
Аз там съм пораснал...
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от nabor4eto »

bobo_33333 написа: Tочно чисто нов 15ка на колегата,смукача ,но беше гаранционен и му го смениха
Смени ли са му автоматичния смукач, а не някакъв датчик - нали правилно съм разбрал
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Проблем с Ямаха 20кс

Мнение от bobo_33333 »

Да ,автоматичният смукач и при двамата прави беля,същите симптоми.
Ако можеш да вземеш от някой да пробваш,че цената е над 300лв
Аз там съм пораснал...
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”