Липака - Ловешко

Модератор: Кърцата

Аватар
Mr.Barry
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 7:12 pm
Местоположение: Ловеч

Липака - Ловешко

Мнение от Mr.Barry »

Утре (то вече стана днес :D ) мисля да отскоча с един приятел до яз.Липака. Намира се в Ловеч. Там преди 2 месеца, един наш съгражданин от цигански произход (Топала) извади щука 7 килограма. Вчера пък дочух че вадят хубави шарани там. Ще отида да проверя как е положението с перките, шараните и ако не ме мързи да вържа някой метален повод, та да видя и с щуката какво става :) :smt006 :smt006 :smt023
Аватар
paceto67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 726
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 3:47 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Липака - Ловешко

Мнение от paceto67 »

Пиши какво стана на този малко позабравен язовир?
:drinkers: :drinkers: :drinkers:
Не карай като пиеш Изображение

/който пие бира не умира,ама трудно става/
Аватар
Mr.Barry
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 7:12 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Липака - Ловешко

Мнение от Mr.Barry »

Ами колего аз съм много доволен от днешният излет. Отидох просто с едната пръчка и малко жито. Не съм си взимал лабораторията. Та хванах 3 шаранчета по кило и естествено бяха пуснати и 1 удар който ми скъса като у тях си. Бях със струно 0.35 :o :o Само засякох и се обърна може би шарана и като даде зор и си скъса все едно е пайжина :lol: Та сега 1 седмица съм само там :)
Аватар
Mr.Barry
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 571
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 7:12 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Липака - Ловешко

Мнение от Mr.Barry »

Ако някой от Ловеч иска утре да дойде с мене до Липака да пише :)
Аватар
brokera
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Чет Юли 17, 2008 6:02 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Липака - Ловешко

Мнение от brokera »

„УЧИЛИЩЕ ЗА РИБАРИ И СЪСТЕЗАНИЕ ПО РИБОЛОВ”
31 юли 2010 г. (събота) язовир Липака

http://www.lovechtoday.eu/news.php?readmore=4935
Риболовците са два вида: едните гледат на риболова като на спорт, а другите успяват нещо да уловят ...
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Липака - Ловешко

Мнение от oneillbgm »

Утре мисля да отида там да помятам със спина и една въдичка на плувка. От 15г съм рибар и от 20г имаме там вила близо до язовира и аз само 1 път съм ходил на него за риба... абсолютли шейм
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Branko73
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Яну 23, 2012 7:48 pm

Re: Липака - Ловешко

Мнение от Branko73 »

яз.Липака вече го няма... бях безкрайно изненадан и разочарован, когато преди седмица отидох с готови такъми и стръв... и язовира беше източен, а по дъното от горния му край имаше един метър трева и бодли. Не знам каква е причината да го източат, но ако се съди по колчетата за въдици и огньовете палени вътре в коритото на язовира, явно доста народ се е възползвал. Беше останала една локва с 3 пръста вода, в която последните дребни рибки опитваха да плуват в калта. Имаше няколко умрели щуки по края и следи от много ботуши в тинята. Бракониери ли са или от някоя "загрижена" държавна организация, не зная, но това е още една причина (след като ще дадат и яз.Крапец под аренда) аз сериозно да се замисля дали има смисъл да си подновявам риболовния билет от догодина!
Направих и снимки :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Липака - Ловешко

Мнение от oneillbgm »

Е, аз така отидох на около 20 септември май беше. На др ден след като онзи полицай уби момичето. Ужас и за 2те. Язовира го нямаше, някой изловил рибите- имаше следи от ботуши. Повечето измряла покрай шахтата... Убита работа. Направих снимки за спомен, на връщане си счупих бронята на колата. Приятелката ми цял ден плака, че 1ва приятелка на убитото момиче- проклет ден!!!
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
to6encet0
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 10:37 am
Местоположение: Ловеч

Re: Липака - Ловешко

Мнение от to6encet0 »

Здравейте колеги, някаква информация относно въпросния язовир
Публикувай отговор

Обратно към “Отивам naRiba”