Бяла риба на дъно или тапа ?

Модератор: sapuna

mitakakb1
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Окт 26, 2018 3:20 pm

Бяла риба на дъно или тапа ?

Мнение от mitakakb1 »

Здравейте,от няколко дни чета по форумите информация за риболов на бяла риба .Интересува ме по това време на годината на какво да я ловя ? :fishing2: Прочетох доста теми и само се обърках повече с тези монтажи ,кой е по добрия вариант .До сега не съм ловил хищна риба и тази неделя вече се реших да опитам .Имам няколко въпроса ако може да ми отговорите или ако има вече такава тема която не съм видял ще е добре .Въпросите са ми на какво да ловя тапа или дъно ,близо до дъното или до повърхността ? Ако може да споделите някой по простичък монтаж :)
Благодаря предварително на тези които ще дадат съвет защото всичко ще ми е от полза :lol: .
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бяла риба на дъно или тапа ?

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Аз лично сулката я ловя само на дъно.На основната си линия слагаш едно подвижно олово 50-60гр.(аз предпочитам 60гр.)под него мънисто , силиконов стопер и накрая на линията вирбел.Връзваш повод с дължина 50-70см(аз ползвам влакно 0,30) и слагаш кука 1/0 (аз ползвам куките на Ювела) и това ти е монтажа :drinkers:
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
mitakakb1
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Окт 26, 2018 3:20 pm

Re: Бяла риба на дъно или тапа ?

Мнение от mitakakb1 »

Благодаря,кратко,точно и ясно .Довечера правя монтажа и утре ще го изпробвам ;)Аз си взех куки Owner Seigo-BH 50172 size 1
mitakakb1
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Окт 26, 2018 3:20 pm

Re: Бяла риба на дъно или тапа ?

Мнение от mitakakb1 »

Благодаря,кратко,точно и ясни.Довечера правя монтажа и утре ще го използвам :wink: Аз си взех куки Owner Seigo-BH 50172 size 1
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Бяла риба на дъно или тапа ?

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Не съм сигурен че куките които си избрал са с подходяща форма за този риболов според мен ти трябва кука изглеждаща така.Но щом си решил пробвай с тях поздрави и наслука :drinkers:
Прикачени файлове
product_27903.jpg
product_27903.jpg (84.63 KiB) Преглеждано 5321 пъти
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
mitakakb1
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Окт 26, 2018 3:20 pm

Re: Бяла риба на дъно или тапа ?

Мнение от mitakakb1 »

Благодаря ,вече ходих но без късмет .След някоя друга седмица отново :D .Хората които бяха там казаха че заради земетресение не кълвяло .А моите куки са с такава форма ;)
17346-1966jpg-1966.jpg
17346-1966jpg-1966.jpg (9.37 KiB) Преглеждано 5230 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”