Избор на мотор за надуваема лодка

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

Pukaaaa
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Ное 23, 2018 5:46 pm

Избор на мотор за надуваема лодка

Мнение от Pukaaaa »

Здравейте колеги,
наскоро си купих надуваема лодка Омега 2.70м и реших да си взема и един бензинов мотор до 2.5 к.с. Бюджетът ми е около 500лв. Въпросът е, дали си заслужава да купя един марков(японски)втора употреба или е по-добре чисто нов (китайски) от сорта на parson?
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на мотор за надуваема лодка

Мнение от Limanov »

Кой модел на Parsun имаш предвид? Понеже най-евтиния 4Т е 1000 лв.
Pukaaaa
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Ное 23, 2018 5:46 pm

Re: Избор на мотор за надуваема лодка

Мнение от Pukaaaa »

Limanov написа:Кой модел на Parsun имаш предвид? Понеже най-евтиния 4Т е 1000 лв.
https://1001-1.com/bg/rubber-boats/engi ... 1-2-detail

1.2 к.с - 508лв, 2-т
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на мотор за надуваема лодка

Мнение от Limanov »

По-добре японски втора ръка ако намериш в добро състояние отколкото това чудо на китайската техника дето ще трябва да му мешаш бензина с маслото. Виж някое Suzuki 2.5 ако излезе или Yamaha/Mercury/Tohatsu

Нов поне този да е като минимум https://1001-1.com/bg/rubber-boats/engi ... 1-4-detail
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Избор на мотор за надуваема лодка

Мнение от Петър Недев »

Здравей колега. Не се занимавай с Китайци. Не слушай и такива които ти предлагат нещо смешно на голяма цена. Вземи си един двигател 2-тактов 3,5-4 коня. Препоръчвам Тохацу ,Ямаха. Много по лек и безавариен е от 4-тактовите. Лесен за обслужване и за ползване. Добър двигател 3,5-4 коня ще намериш до 400лв.
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Избор на мотор за надуваема лодка

Мнение от bobo_33333 »

Петър Недев написа:Здравей колега. Не се занимавай с Китайци. Не слушай и такива които ти предлагат нещо смешно на голяма цена. Вземи си един двигател 2-тактов 3,5-4 коня. Препоръчвам Тохацу ,Ямаха. Много по лек и безавариен е от 4-тактовите. Лесен за обслужване и за ползване. Добър двигател 3,5-4 коня ще намериш до 400лв.
И един варел бензин :lol:
Аз там съм пораснал...
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Избор на мотор за надуваема лодка

Мнение от Петър Недев »

bobo_33333 написа:
Петър Недев написа:Здравей колега. Не се занимавай с Китайци. Не слушай и такива които ти предлагат нещо смешно на голяма цена. Вземи си един двигател 2-тактов 3,5-4 коня. Препоръчвам Тохацу ,Ямаха. Много по лек и безавариен е от 4-тактовите. Лесен за обслужване и за ползване. Добър двигател 3,5-4 коня ще намериш до 400лв.
И един варел бензин :lol:

Аз съм с Тохацу 3,5 коня и един резервоар(2л) карам над 5 часа. Шаранджия съм, не влача.Ползвам го само за намиране на място със сонара и за разпъване,ако дистанцията е голяма. С 10л бензин,карам цяла година. Това според теб-един варел ли е? А за 10л бензин ,разхода му за масло е 200гр. Всички които са се наплющяли с 4-тактови,това ще кажат. Разликата е 10% в разхода и 300% в потдъжката.
Когато няма риба.......не кълве!
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Избор на мотор за надуваема лодка

Мнение от КАЯ »

При мен е обратната дилема Взех си Парсън 2.6 и се чудя каква надуваема да е Да е по-лека и по-бърза Сегашната твърда максимална скорост 9-10 неудобна е за сам 3.6 на 1.5 а колко тежи не знам От двигателя съм доволен Цена 700 но може да се намери за около 600 само с гаранцията не знам как ще е в този случай
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Избор на мотор за надуваема лодка

Мнение от Don4o_62 »

от 2,6 до 4 кс. никаква скорост не може да се търси,това са мотори за тролинг,логично е лодката най много да е 3,20 ,иначе като излезе буря,и е по голяма, с малкия мотор прибирането е трудно,изпитано.....
около 3 м. е златната среда за тия коне
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Избор на мотор за надуваема лодка

Мнение от КАЯ »

Ще послушам съвета ти и ще търся нещо 3-3.2. Макар, че доста мнения зачетох из руските форуми и разни клипове изгледах и там се споменаваха скорости 15+ Това е и едната причина да взема този двигател. Другите са главно теглото, и цената разбира се.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Избор на мотор за надуваема лодка

Мнение от Don4o_62 »

и задължително с по големи балони,иначе при малки вълни ще плиска вътре вода и е крайно неприятно
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”