Директен Фокус Грация 7м

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

vvtote
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юни 04, 2018 7:32 am

Директен Фокус Грация 7м

Мнение от vvtote »

Здравейте, малкия докопа чисто новия ми директен Фокус Грация - 7 метра и счупи 10 см от върха му. Някаква идея какво да правя? Нов връх ли ще ми трябва или..

Благодаря и Весели Празници.
ivaniv
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 9:14 pm

Re: Директен Фокус Грация 7м

Мнение от ivaniv »

Споко, не е болка за умиране! Според мен вариантите са два -
1 - по-бавният и по-скъп вариант е да тръгнеш по мъките да търсиш оригинален връх, а дали ще намериш - си е божа работа;
2 - по-бързият и по-евтин вариант е да отидеш в някой магазин за риболовни принадлежности с въдицата и да си избереш подходящ конектор според дебелината в съответния сектор на въдицата, лепиш го с моментно лепило на върха и готово!
Весели Празници!
vvtote
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юни 04, 2018 7:32 am

Re: Директен Фокус Грация 7м

Мнение от vvtote »

Благодаря! Поръчах нов връх за 12 лв.

Поздрави
mitkohappy
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Апр 12, 2008 8:23 am

Re: Директен Фокус Грация 7м

Мнение от mitkohappy »

Отиваш в https://www.aquasport-n.com/ , там имат оригинални резервни части.Аз също съм имал проблем със същата въдица .
Аватар
vgala
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Апр 22, 2010 8:25 pm

Re: Директен Фокус Грация 7м

Мнение от vgala »

Можеш да ползваш оригиналния връх (счупения) само че му взимаш жило.Жилото представлява много тънък връх от плътен карбон ,който е много гъвкъв.Продават ги в рибарските магазини.Само не знам каква дължина бяха.Слагаш лепило на жилото и го вкарваш до някъде в оригиналния ти връх.Мястото на снадката го бандажираш с копринен конец и заливаш с лепило.Жилото трябва да влезе в кухия връх може би около 5-6мм.Дано съм обяснил правилно.По-вещите колеги рибари знаят за какво говоря.С върха жило кефа при вадене на рибата е в пъти по - голям и жилото обира резките напъни на по - едри екземпляри.Дано съм бил полезен.
vvtote
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юни 04, 2018 7:32 am

Re: Директен Фокус Грация 7м

Мнение от vvtote »

Послушах те и сложих жило на счупения връх... Та сега имам два.. Благодаря ви
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”