Съвет за лайт спининг комплект

Модератори: Павел Иванов, sestrata

ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Съвет за лайт спининг комплект

Мнение от ico_dok »

pdimitrof написа:
ico_dok написа:Е чак сега Шимано го закъса здравата, сигурно шъ земе да фалира, че и Дайва, па и останалите ........
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела :wink: Така, че от това би следвало и ТП да е малко под съмнявка :lol:
Който има Стели да ги разпродава докато е време и да купува Заубера :shock:
Така и така темата се измести към макарите, та да предложа нещо - https://www.nordfishing77.at/daiwa-18-p ... 0-xh-10120 и малко по-голяма - https://www.nordfishing77.at/daiwa-18-p ... 00-c-10122 става за плувкарска макара :wink: , па може временно и за лек спининг да става.
Ицка, много ме кефиш ! Майстор си на "извън контекста" - БРАВОС :D
То че сме шегаджии и двамата е ясно и майтапа със Стелата също е ясен :lol: . Все пак предложих алтернатива, но Павел не я одобри, което ще рече че твоето предложение е по-добро. Аз не разбирам много от макари, е отвреме на време профилактирам и ремонтирам моите и още на 5-10 приятели, но все ми се струва че твоето твърдение за превъзходството на Рьоби Заубер над всичко до Туина е пресилено. Може и да бъркам.
Тук - http://www.alanhawk.com/reviews/lists.html Алън Хоук е подредил според неговите критерии някои добри макари и такива, които не препоръчва. Този човек може и нищо да не разбира от макари, ама аз го попрочитам от време на врене. Та той е сложил сред петте най-добри според него макари за сладка вода цели три Шимано от плувкарските според теб Страдик, Насци и Сахара. Заубера обаче не го виждам никъде, що тъй бре хора? Доколкото съм чел, Алън Хоук пробва макарите основно на спининг.
В предния пост попитах Павел Иванов да каже защо и с какво Заубера е по-добър. Нека да изчакаме, иначе с теб може да си пишем до безкрая, ама само ще оспамим темата и нищо полезно няма да кажем на колегите.
Поздрави!!!
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за лайт спининг комплект

Мнение от Павел Иванов »

ico_dok написа:...но питам ...
Не всички , просто тези в ценовият му диапазон и малко над него .
Аз много отдавна не ловя със Заубер , ползвам основно Дайва , в момента съм си оставил Лувиас , Сертейт , Сертейт Хиперкъстъм , Екзист хиперкъстъм , Емералдс , Каталина и една Стелла за цвет . През ръцете са ми минали почти всички от средният и високият клас Дайва и Шимано . Респективно в ниският им клас , той е доста висок спрямо нашето БГ ценово възприятие , Риоби ги мачка отвсякъде . ПроРекса поне визуално наподобява новата БГ , което нищо не значи само по себе си . Колкото до избор Наци , Сахара или Заубер за спининг , то твърдо бих заложил на Заубера .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Съвет за лайт спининг комплект

Мнение от pdimitrof »

Няма проблем за подписа. Естествено, че се шегувам !
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Съвет за лайт спининг комплект

Мнение от plamen_shopov »

Аз също мога да кажа, че Shimano Sahara, Nasci, Ultegra и Stradic превъзхождат и то много Zaubera. Като качество и надеждност. Като от Сахара до Страдик короните и пиньона са абсолютно еднакви и еднакво надеждни.
Нищо общо със старите бюджетни Шимана.
Ако някога Заубера ги е превъзхождал, то е било до преди 3 години.
Защото една Сахара на цената на Заубер е много по-добра.
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Съвет за лайт спининг комплект

Мнение от pdimitrof »

Ся, нали цял ден се чудя кво да права та турих на една палмичка МЛ един от новият модел Заубери / според болшинството съфорумци - боклук :lol: /. Та след неизвестно време и n-на брой сезона ще докладвам, ако сме живи и здрави, за да спрем един път завинаги страданията зауберови и по-лесно да си изхвърлите шиманата ! :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”