Жребчево

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
Павел Три
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3553
Регистриран на: Чет Май 22, 2014 1:56 pm

Re: Жребчево

Мнение от Павел Три »

А дано .......
Късмет.Всичко е до късмет. :D
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Жребчево

Мнение от Korekom »

На Боклуците има ли достатъчно вода за риблов?
Получавам противоречива информация - едни викат има вода но слаб риболов, други викат няма вода няма риболов... Иска ми се преди забраната да посетя местността но да става поне някакъв риболов да не си хабя усилията!
serafim
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 1:15 pm

Re: Жребчево

Мнение от serafim »

1-1,5 м. е нивото ..... два пъти ходих слаб риболов.В началото на залива на потопеният мост ловят морунаж на плувка.Но сега тепърва ще тръгва рибата.Аз лових на фидер.Единият ден имах повече едри платики.....5-6 и малко морунаж, а вторият път само морунаж.Успех
goro21
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Нед Апр 06, 2014 10:34 pm
Местоположение: Варна

Re: Жребчево

Мнение от goro21 »

На кое казвате " боклуците" най северната част на язовира където се влиза от подбалканския път след разклона за Гурково посока Сливен.
lzla4oszcom
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 6:33 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Жребчево

Мнение от lzla4oszcom »

Здравейте , колеги . Някой има ли информация след като щуката и бялата риба са разрешени може ли да се лови на язовира .
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Жребчево

Мнение от garfield_90 »

Може да се лови щука и бяла
lzla4oszcom
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 6:33 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Жребчево

Мнение от lzla4oszcom »

Благодаря , колега .
lzla4oszcom
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 6:33 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Жребчево

Мнение от lzla4oszcom »

Да споделя получената и от приятели впоследствие информация - Жребчево е почти населено с каравани , кемпери , лодки и хора , но няма с какво да се похвалят до момента .
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Жребчево

Мнение от garfield_90 »

Нормално, времето вече позволява на по - достъпните места да се къмпингува
icinho
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2007 2:18 pm
Местоположение: Сливен

Re: Жребчево

Мнение от icinho »

Здравейте,две снимки от днес,в района на "Потопената" църква,Запалня -https://imgur.com/a/bMxv9bM
Минахме от там за да видим какво е положението.Лично аз никога не съм виждал язовира толкова празен,и то като се предполага,че сега трябва да е пълен до горе-след толкова обилни майски валежи.Не знам как,и по какъв ред се източва Жребчево в полза на ВЕЦовете(доколкото съм чел и следил новините),но за мен това не е нормално.Като се има предвид,че летните жеги още не са започнали,както и напоителният сезон.Имам чувството,че до есента вода почти няма да има-само локви в средата на язовира...

Иначе,рано сутринта бяхме на Римския мост - за щука,носихме си каракудки за стръв от града;никаква активност на рибата,нивото е много високо,шлюзовете са затворени и водата прелива над тях.Под моста се вижда да играе риба,плитко е,течението е бавно.Може би след изтичане на забраната за мирните видове ще има риболов там.
Аватар
vanboxer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 261
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 12:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Жребчево

Мнение от vanboxer »

От 20 до 23.05 бях в Гурково със сина ми и ходихме всеки ден на язовира. На 22.05 отидохме в района между паметника и Дарданелите. Към 15:00 докато аз мятах с воблери, малкия закова на едната дънна въдица ей този рибок:
20190522_155028.jpg
Сам си го извади и в последствие го пусна да порасне.
В последствие имахме още два удара на сериозни риби на дъно. Оставих детето да се изкефи, но за жалост първата бяла се откачи буквално в краката ми а втората скъса( най-вероятно кордата се протри на някоя мида). До нас един колега в рамките на час и половина извади 4 риби между 1,5 и 3 кг.
И точно преди да си тръгнем тази красавица по-долу на тъмния фон с малкия ми удари на туистер :-)
На следващия ден отново бяхме на същото място. Още 5 минути след първото зареждане на дънните въдици стириопореният сигнализатор стремглаво потегли навътре. Този път я изчакахме хубаво да поведе 10-15 метра и мърдане нямаше- една хубава бяла увисна в кепа :-)
До смрачаване още две каракудки дадоха фира срещу две бели хубавици. Детето много се изкефи , и като че ли позабрави разочарованието от предния ден.
20190523_214900.jpg
Прикачени файлове
20190523_202247.jpg
20190523_202404(0).jpg
20190522_213705.jpg
ЖРЕБЧЕВСКИ ВЪЗПИТАНИК
serafim
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 1:15 pm

Re: Жребчево

Мнение от serafim »

Здравейте , колеги . Някой има ли информация вдигна ли се малко нивото след тези дъждове и дава ли риба?
ПламенМ
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 4:57 pm
Местоположение: Сливен

Re: Жребчево

Мнение от ПламенМ »

Към 1.06. и на двата въпроса: Слабо.....
icinho
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2007 2:18 pm
Местоположение: Сливен

Re: Жребчево

Мнение от icinho »

В неделя,2.06-аз не видях някаква чувствителна разлика в нивото,все така ниско.Иначе шлюзовете на Римския мост бяха вече отворени,и влизаше вода в посока язовира.Течението под тях-доста бързо.Относно активността на рибата-ние пробвахме за 2-3 часа на рибка-(на плувка и дъно) - слаба активност,само 2-3 почуквания.Обиколихме няколко места-ръкава след " Жребчето",на скалите след Църквата,Запалня.
Иначе на бял-червеноперка и досадни попчета.
serafim
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 1:15 pm

Re: Жребчево

Мнение от serafim »

Благодаря ви момчета. :fishing3:
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”