Долни Богров-платеното

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
pacika
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 6:44 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от pacika »

Здравейте, колеги,

Вчера бях отпуск и реших да преслушам Богров след първото по-сериозно захлаждане. До обяд положението беше трагично и само една малка есетра направи сефтето. Имаш и две кълванета - едното не се закачи, другото го засякох, но след малко се откачи. След задължителната скара, реших да се отсрамя. Наблегнах на сериозно захранване с пелети и резултатът не закъсня. Извадих три шарана и един скъса. Всички на топче робин ред. Това до 1:30. После затишие до 4.
След това още три шарана, този път на комплекс т, два от които около 10 кг. Към 5 работата замря и събрах. Всичко беше готино, само северният вятър развали малко работата, ама на слънце беше готино.

Наслука!
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от ianimar »

в началото на месеца бях за няколко дена в София,отидох до Д.Богров на плувка с директния за по дребни риби ,и видях доста класни риби да вадят колегите,има доста големи риби и обстановката е добра,има бира и картофки чисто е около водоема ,,/добре сте около София мамка му/
pacika
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 6:44 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от pacika »

Миналата седмица ми се падна риболовна. Направих три излета на Богров. За този в сряда вече писах. В събота направих доста добър риболов с извадени 12-13 риби, някои от които добри - 11-12 кг. Добре кълвеше, но не постоянно. В неделя имах други задачки и се освободих след 3. Реших, че времето си заслужава за риболов. Към 4 бях разпънал въдиците и започнах да захранвам. Като резултат направих 3 риби(бяха по-дребни) и изгелих 2. Като цяло добре, с оглед на малкото време. Отново заложих на робин ред и комплекс т, комбинирани с малък поп-ъп. Елитните риби не са се раздвижили още или толкова си мога :D

Наслука!
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от bullbg »

В събота бяха на платеното - времето беше чудесно - почти не духаше, препича, идеално за началото на ноември.
Риболов почти нямаше - много труден ден се оказа. Като цяло най-много се забавляваха едни младежи в дъното, които захранваха от ръка и хванаха доста есетри, но шарковците бяха доста пасивни. Все пак се извадиха 20тина риби цял ден , като някои от тях бяха качествени - 18-19кг. шарани.
Аз лично хванах доста ... тен :) както и колегите с които бяхме там, но въпреки всичко си заслужаваше разходката.
pacika
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 6:44 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от pacika »

Здравейте,

Днес се затъжих за Богров и реших да проверя как е положението. Както очаквах си беше доста заледено. Ето и снимка:
20190120_140921.jpg
Наслука!
pacika
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 6:44 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от pacika »

Здравейте, колеги,

Почивните дни(събота и понеделник) реших да се пробвам на Богров. Имаше промени от зимата - изравнили са западния бряг и сега е по-удобно за риболов, но пък и няма предишния завет. Също така са издължили полуострова до изсъхналата върба(вече я няма) и са направили подходящо място за плувкари и щекари(ако не им са мили такъмите :)).
Относно риболова - бях пълно капо, нямаше дори и удар. Все пак колегите извадиха някой и друг шаран, както и няколко моруни и есетри. Тоест полека-лека почват рибите. Живот и здраве, ще ги боря тепърва! :)

Наслука!
pacika
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 6:44 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от pacika »

Здравейте, колеги,

Вчера реших да уловя първия си шаран за 2019 след няколко неуспеха. Застанах на отсрещния бряг спрямо кафето и още от сутринта си духаше неприятен насрещен вятър. Сравнително бързо хванах първата си риба, която се оказа сомче към 5-6 кг, което за съжаление замина за котлети(вече не дават да се връщат). След това колегата имаше удар на зиг и извади хубав шаран към 11-12 кг. Помогнах му с кепа, а когато се върнах, видях че имам риба на единия фидер. Доста беше дръпнала от асанса, но я извадих. Оказа се дребен люспак към 3 кг. Все пак беше още доста рано и бях обнадежден. Но уви. Единствено колегата имаше доста риби, но предимно на зиг и всички бяха около 11-12 кг(+ една 16-ка).
Аз имах само още два удара - един откачен и един изваден шаран към 8 кг. Не бях много доволен от резултата, но все пак си изпълних целта.

Наслука!
pacika
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 6:44 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от pacika »

Здравейте, колеги,

В събота бях на Богров. Имаше доста малко хора, въпреки че отидох към 9. Бях сам от страната без беседките. Получи се повече от добър риболов. Рибите вече се влият от захранване - аз заложих на класиката с местни пелети. Хванах към 10-12 шарана, от които имах 3 двойни ръна. Преди обед имах 3 риби, следобед стана мазало. Бях с два фидера и трудно им смогвах. От тези, които премерих имах един 14 кг гол и един 11.5 люспак.

Наслука!
pacika
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Пон Апр 04, 2016 6:44 pm

Re: Долни Богров-платеното

Мнение от pacika »

Здравейте, колеги,

Два от почивните дни реших да прекарам в риболов на Богров. И двата дни духаше доста силен вятър. Рибата не беше от най-активните, но се получи приличен риболов. Най-добре взимаше на Богровска пелета след прилично захранване със същото. Вторият ден стана по-силен риболов със извадени две добри риби около 15 кг при двоен рън(едната не е снимана). Ето и малко снимки на по-добрите риби.
pic1.jpg
pic2.jpg
pic3.jpg
Наслука!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”