Марония

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

odisei71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:48 pm

Re: Марония

Мнение от odisei71 »

Инфото е от друг форум:Към 29.10...е било мъртвило.
traktopist
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Май 22, 2017 12:54 pm

Re: Марония

Мнение от traktopist »

В събота на 20.05.17 бях долу на Мароня рано сутрин.Воблери моблери от 5 часа сутринта до към 9 и абсолютно нищо.Абсолютно нищо. После две попчета един сафрид и една ципурка.Общо взето пълен провал.Един дърт Грък извади Мугри около е кг.Всички други Българи бяхме капо.Към обяд се появи дребен зарган но много плах.Преследва и спира не захапва.Сафриди много малко. Общо взето кофти ден.Имаше и отлив.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Марония

Мнение от Аматьора Бс »

Снощи на Марония две баракуди и един лаврак.После нещо прегриза 1.5 плетеняк.На Маказа в посока Гърция е ад
odisei71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:48 pm

Re: Марония

Мнение от odisei71 »

Аматьора Бс написа:Снощи на Марония две баракуди и един лаврак.После нещо прегриза 1.5 плетеняк.На Маказа в посока Гърция е ад
Какъв беше метода ти на риболов?На изкуствени примамки или на естествена стръв на дънен монтаж!!!
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Марония

Мнение от smel1968 »

odisei71 написа:
Аматьора Бс написа:Снощи на Марония две баракуди и един лаврак.После нещо прегриза 1.5 плетеняк.На Маказа в посока Гърция е ад
Какъв беше метода ти на риболов?На изкуствени примамки или на естествена стръв на дънен монтаж!!!
Не мисля че ще се излага със стръв и червеи.
На изкуствени примамки--убеден съм.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Марония

Мнение от dobria1 »

Аматьора Бс написа:Снощи на Марония две баракуди и един лаврак.После нещо прегриза 1.5 плетеняк.На Маказа в посока Гърция е ад

Шок лидер не ползвате ли???
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Марония

Мнение от Аматьора Бс »

Всички удари бяха отново на бялото Дуо .
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Марония

Мнение от Аматьора Бс »

dobria1 написа:
Аматьора Бс написа:Снощи на Марония две баракуди и един лаврак.После нещо прегриза 1.5 плетеняк.На Маказа в посока Гърция е ад

Шок лидер не ползвате ли???
Здрасти Митак.Разбира се че ползвам шок лидер.Не знам как стана но нещото прегриза плетеняка.Предполагам че освен удъра на воблера още някоя риба реши да се включи.Майната му ще си заприходя пак от белите че смятам да преслушам Гьока.Зъбара от Бодрум още ми държи влага.
lakosste
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Юли 23, 2019 1:46 pm

Re: Марония

Мнение от lakosste »

Здравейте.Нов съм във форума и имам няколко въпроса.
Често ходим лятото до Гърция около Мароня и си нося въдици.Един спининг с няколко воблера и телескоп за дъно.Хвърлям от брега.Интересувам се от монтажа за дъно и подходяща стръв която мога да ползвам.Къде в близост има магазин от където мога да си взема стръв.
От няколко години се опитвам да хвана нещо но поради незнание или липса на късмет не става.Макар,че преди няма и месец на Тасос си купих едни червеи -дебели, които видях от един грък и в два часа на обед хванах две ципури едно след друго на плажа.А същия грък предния ден на същото място хвана и той две ципури една след друга точно в два часа на обед.Монтажа беше две куку номер 4 с дълго рамо с флоукарбон около 50 см. и влакно назад.Оловото ми е над куките.Не знам правилен ли е монтажа или ципурите са били случайност.
lakosste
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Юли 23, 2019 1:46 pm

Re: Марония

Мнение от lakosste »

Здравейте.Нов съм във форума и искам да попитам за монтажи и стръв.Обикновенно ходя на плаж около Маринов и си нося въдици.Един спининг и един телескоп за дъно.Как да направя монтажа за дъно и каква стръв да използвам.Търся хищни риби.Ако някой знае и от къде в района може да се купят от техните червей за стръв.Междо другото преди години на парче кефал от бг. река хванах морски дракон.Хвърлям от брега на плажа.
Имам направен монтаж с две куки и подвижно олово над тях като куките са на флоукарбон а основното е плетено влакно,но като замятам оловото изпреварва куките и в някой случаи се оплитат и се налага да вадя и да хвърлям отново.Затова ако някой даде съвети ще съм благодарен.
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Марония

Мнение от El Pescador »

lakosste написа:Здравейте.Нов съм във форума и имам няколко въпроса.
Често ходим лятото до Гърция около Мароня и си нося въдици.Един спининг с няколко воблера и телескоп за дъно.Хвърлям от брега.Интересувам се от монтажа за дъно и подходяща стръв която мога да ползвам.Къде в близост има магазин от където мога да си взема стръв.
От няколко години се опитвам да хвана нещо но поради незнание или липса на късмет не става.Макар,че преди няма и месец на Тасос си купих едни червеи -дебели, които видях от един грък и в два часа на обед хванах две ципури едно след друго на плажа.А същия грък предния ден на същото място хвана и той две ципури една след друга точно в два часа на обед.Монтажа беше две куку номер 4 с дълго рамо с флоукарбон около 50 см. и влакно назад.Оловото ми е над куките.Не знам правилен ли е монтажа или ципурите са били случайност.
след като си хванал две не е било случайност и монтажа ти е ОК и една да си хванал пак не е случайност ;)
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
lakosste
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Юли 23, 2019 1:46 pm

Re: Марония

Мнение от lakosste »

El Pescador написа:
lakosste написа:Здравейте.Нов съм във форума и имам няколко въпроса.
Често ходим лятото до Гърция около Мароня и си нося въдици.Един спининг с няколко воблера и телескоп за дъно.Хвърлям от брега.Интересувам се от монтажа за дъно и подходяща стръв която мога да ползвам.Къде в близост има магазин от където мога да си взема стръв.
От няколко години се опитвам да хвана нещо но поради незнание или липса на късмет не става.Макар,че преди няма и месец на Тасос си купих едни червеи -дебели, които видях от един грък и в два часа на обед хванах две ципури едно след друго на плажа.А същия грък предния ден на същото място хвана и той две ципури една след друга точно в два часа на обед.Монтажа беше две куку номер 4 с дълго рамо с флоукарбон около 50 см. и влакно назад.Оловото ми е над куките.Не знам правилен ли е монтажа или ципурите са били случайност.
след като си хванал две не е било случайност и монтажа ти е ОК и една да си хванал пак не е случайност ;)
Благодаря за отговора.Да обаче нещо не е както трябва според мен.Като хвърлям оловото лети напред а куките остават назад и някой път се оплитат в оловото.Чудя се дали оловото да не е първо а куките над него или да заложа само на една кука.Относно спининга иммам лазер 3 метра и акция 30/80 дали е подходящ за по-тежки воблери над 20-25 грама
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Марония

Мнение от smel1968 »

ЛАЗЕР 30-80 3 метра не е въдица за тоя таргет примамки.И зибщо не е за спиниг риболов според мен.Трябва ти нещо 14-42 или 15-50 акция.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Марония

Мнение от Аматьора Бс »

Колега за спининг тази пръчка не става.Можеш да я ползваш за леко дъно или бомборда когато си на кея поради дължината.Монтажа ти за дъно е правилен но се ползва противооплитаща тръбичка-гърците му казват сиси или суси.Рибите там са мнителни и затова горно олово проходно е по-добрия вариянт за да не усеща рибата съпротивление когато взима стръвта.Шпионката-демек звънец с прикачено олово се пуска с аванс максимално колкото позволява дължината на пръчката.Имам един спининг за там станал излишен след минаване по-нагоре.
Мисля че Комотини е най-близкото място от където да купиш стръв.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Марония

Мнение от Аматьора Бс »

Тия дни на Марония беше яко вятър и дребни октоподи.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”