Засипването на Враждебна /ВЧК/

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14803
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Засипването на Враждебна /ВЧК/

Мнение от G.Petkov »

Отварям тази тема с цел да опитаме да попречим на поредното безумие.

Първо, искам да помоля модераторите да не местят темата, защото мястото и е тук.
Ако отиде в "Разни" ще я прочетат 20-30 души, докато тук - много повече.
Все пак, за да има излети трябва да има водоеми !

Второ, осъзнавам че е много трудно да се пребори системата и властта.
Но ако всеки път си траем, всеки път ще ни прецакват.
Да пробваме, ако не успеем - поне да им "направим нерви".

Какво се разбра до момента:
Езерото Враждебна е на територията на община Кремиковци.
Земята около езерото, обаче е държавна, а не общинска, и се управлява от областния управител на София област.
Вероятно има договор между областната управа и някаква фирма за ..... например - "рекултивация" !
Министерството на околната среда и водите твърди, че не е давало разрешение за зариване на езерото.

От всички разговори с чиновниците в различните инстанции, разбрах че историята е вече доста известна,
Много от тях знаеха за какво става дума, говореха внимателно и се стараеха да не кажат всичко по въпроса.

Като начало аз направих следното,
На този адрес изпратих запитване.



"Засипване на езерото Враждебна до летището.
от:
georgi petkov
дата:
06.06.2019 09:01
до:
oblast@sf.government.bg

Уважаеми господин Управител,
Уважаеми дами и господа,


Много съм възмутен от запълването на езерото в кв. Враждебна със земна маса.

Това е едно от малкото останали езера около София с чиста вода и е обект за отдих и почивка за гражданите.
В езерото има всички видове сладководни риби за региона и е посещавано целогодишно от хиляди въдичари.
Езерото е единственият обект за подледен риболов в района на София.

Моля, да ми поясните каква е причината за зариването на езерото?

Очаквам Вашият отговор в предвиденият от закона срок.

Георги Петков
Адрес за кореспонденция .............................. . "



Всеки, който има компютър може да попита със свои думи областния управител за това, което става.


От федерацията по риболовни спортове обещаха подкрепа и съдействие,
Дано да стане !


Ще давам информация при развитие на темата.
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Засипването на Враждебна /ВЧК/

Мнение от icefire »

Пожелавам успех с начинанието... от мен имате морална подкрепа , дано да се получи нещо ... макар да знаем , че няма как да се бори човек с бюрокрацията .. и вечната дебилщина на абсолютната простотия в БГ ..!!! :rolleyes:
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
tzetzo62
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 2:25 pm
Местоположение: Търговище

Re: Засипването на Враждебна /ВЧК/

Мнение от tzetzo62 »

icefire написа:Пожелавам успех с начинанието... от мен имате морална подкрепа , дано да се получи нещо ... макар да знаем , че няма как да се бори човек с бюрокрацията .. и вечната дебилщина на абсолютната простотия в БГ ..!!! :rolleyes:
+1
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Засипването на Враждебна /ВЧК/

Мнение от bogno »

Позволих си от мое и ваше име да изпратя меил до wwf-България,като описах проблема.Чакам отговор.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Засипването на Враждебна /ВЧК/

Мнение от Corewin »

Изпратих и аз едно писмо до областния управител. Мисля, че ще е добра идея да се направи една петиция. Не изисква много време. Бих я направил аз, но не съм достатъчно запознат с проблем. Нека някой, който може да изложи повече факти по темата да направи петицията и да се разпространи във форума и някойлко групи във фейсбук. Доста хора ще я подкрепят сигурен съм! Успех!
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Засипването на Враждебна /ВЧК/

Мнение от naso »

G.Petkov написа: От всички разговори с чиновниците в различните инстанции, разбрах че историята е вече доста известна,
Много от тях знаеха за какво става дума, говореха внимателно и се стараеха да не кажат всичко по въпроса.
Кажи им на тия чиновници, да предадат на Данчето, че ако спре засипването ще гласрваме за нея на есен :)
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14803
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Засипването на Враждебна /ВЧК/

Мнение от G.Petkov »

Благодаря на колегите за постовете.

Всичко предложено ще влезе в действие.

Чакам утре БФРС да вземе решение дали ще ни помогне.
Всяка подкрепа на от обществото е добре дошла.

В чисто административен план,
Единственият началник на областния управител е министър-председателя, който го е назначил.
В случая - Бойко Борисов.
Та, може да поясним колко много са риболовците в България и че идват отново избори !
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Засипването на Враждебна /ВЧК/

Мнение от Corewin »

Аз не бих гласувал за ББ, без значение какво ще стане с това езеро. Но ако не го съсипят има шанс да не го застигнат попържиците ни :)
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Засипването на Враждебна /ВЧК/

Мнение от crazybot »

Ако имаме хубави снимки, може да се обърнем към момчетата от Спаси София за помощ.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14803
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Засипването на Враждебна /ВЧК/

Мнение от G.Petkov »

Corewin написа:Аз не бих гласувал за ББ, без значение какво ще стане с това езеро....
Съжалявам, че поста ми е разтълкуван неправилно.
В темата за спасяването на Враждебна не може и не бива да става дума за политика.
Кой и за кого ще гласува - това не касае нашият въпрос.

Става дума за следното - в случай, че областния управител на София не реши създадения проблем,
То нашите протести трябва да се насочат към министър-председателя,
Който се явява единственият началник на областния управител.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Засипването на Враждебна /ВЧК/

Мнение от bogno »

Ето отговора от wwf: Благодарим Ви за загрижеността към природата и ангажираността в търсене на решение на съществуващия проблем. Дейността на WWF България по отношение опазването на водите и биоразнообразието в тях към момента е насочено основно към опазване на есетровите риби в българския участък на река Дунав. За всички останали дейности в областта на водите може да прочетете тук, като ще откриете, че нямаме правомощията да проверим дали с действията си тази фирма поставя в опасност екосистема в района на езерата на кв. Враждебна. В тази връзка можем да Ви насочим да се обърнете към Министерството на околната среда и водите и в частност контролната му структура Басейнова дирекция "Дунавски район", в чийто териториален обхват попада областта, за която пишете http://www.bd-dunav.org/content/za-nas/funkcii/ .
По отношение на проблема отнасящ се до защита на птиците, които гнездят в региона, бихте могли да се обърнете и към Българското дружество за защита на птиците (http://bspb.org/), които се грижа за защитата на орнитологично важните места в България.
Надявам се, че споделената информация ще Ви бъде полезна, за да може да се защити екосистемата в района и да се подобри състоянието на дома на птиците и рибите.
Благодаря Ви още веднъж за активността и ангажираността в защитата на Природата!

С уважание,
Севина Генова

...
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Засипването на Враждебна /ВЧК/

Мнение от bogno »

Писах и на защита на птиците и на басеинова дирекция но с оглед отговора на wwf нямам големи надежди.Приятелка на жена ми има сестра- общински съветник-там имам повече надежда.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Засипването на Враждебна /ВЧК/

Мнение от bogno »

Ето и отговора от защита на птиците който ми се струва малко по адекватен: съветът ни е, да подадете сигнал до Регионалната инспекция по околна среда и води - София (https://www.riew-sofia.org/, Зелен телефон: (02) 856 51 52), като изложите проблема и отправите запитване дали въпросното дружество има разрешително да извършва такава дейност и в какви параметри. РИОСВ може да назначи проверка, на която да присъствате както вие, така и представители на БДЗП. Добре е да предоставите снимков материал, ако разполагате с такъв.
Оставаме на разположение.
Успешен ден,
Марина Велева. Някой знае ли доколко законно действува тази фирма? Ако някой има снимки да ми праща
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14803
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Засипването на Враждебна /ВЧК/

Мнение от G.Petkov »

Към настоящият момент е най-добре усилията да се насочат към :

- областният управител на София област;
- Министерството на околната среда и водите - Регионалната инспекция по околна среда и води - София;

Не съм убеден, че каквито и да било неправителствени организации ще помогнат на риболовците от София,
За опазването на едно езеро.

Според мен техните цели са различни от нашата.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14803
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Засипването на Враждебна /ВЧК/

Мнение от G.Petkov »

Така и не получих отговор на моето запитване от администрацията на областния управител, :mrgreen:
Та затова успях да изпратя две нови писма, с помощта на Българската федерация по риболовни спортове.



Изображение



Изображение



Сега пробвам да приобщя към каузата Враждебна и други обществени организации с риболовна насоченост.

Всеки от нас, който има някакви познати, връзки или влияние в такива организации,
Може да помогне като ги насочи да питат конкретно за Враждебна.

Все ми се струва, че може поне да опитаме, нали ?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”