Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

piso написа:Днес на Враждебна от страната на летището на троха, жито, бял и торен червей (освен слънчевки) нищо, на рибка от гьола 15-на костурчета на дъно и плувка като цяло пълна мъка.Продължават да засипват водоема с пълна сила :(.
Призовавам да не се връща риба в гьола на Враждебна а да се пренася в други,незастрашени дестинаций-най лесно в река Искър която е близко.Аз в събота обогатих фауната на реката с 1щука,15-тина линчета и 2-3 каракудки.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, най после и аз да открия сезона. :fishing3: Къде къде та на Драговишкото водоемче , че като напече да се прибера по бързо. Та към 6.30 ч. заметнах сопата и към 8 ч. ръцете ме яко заболяха, още плувката не се установила и дребосъка вече е нагълтал червейчето. :fishing1: Времето чудесно тихичко ,само още един риболовец, спокойствие и най хубавото ,че водата е чиста. Използвана стръв бял / отличен резултат / и торен червеи и жито.На жито нямах кълване. Директна петица и кукичка № 16-18. Хубавото е че почти цялата палитра от рибния свят обитаваш водоемчето се хвана. Към 10 ч.и нещо започна да напича и събрах багажа. Риболова беше Хвани ПУСНИ. Ще ходя на водоема пак, но само за едра риба, понякога на човек му идва в повече от такъв агресивен риболов. Успех на всички
Прикачени файлове
изглед от водоема
изглед от водоема
дребно но и то атакува цървяка
дребно но и то атакува цървяка
и гладно шаранче
и гладно шаранче
много беля ми направиха тези гладни патета
много беля ми направиха тези гладни патета
и на костуретата
и на костуретата
и на перките
и на перките
размера на уклея
размера на уклея
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, и така ден с ден няма. Днес отново на Драговишкия водоем малко по късно към 7.30 ч. заметнах, но бях се приготвил само с варено жито и сладка царевичка. До като в понеделник на жито не пипна , то днес си даде доволно и кефа беше на макс. Десетина перки, 4бр. каракуди даже и едно сомче ми казаха Здравей.За тези два дена успях да хвана цялото рибно присъствие във водоема. Перчиците дадох на Веско местно момче да ги занесе в къщи /и то
хвана малко сомче, но по мое настояване го върна във водата/. Каракудите и сомчето си плуват във водата.Голяма напаст са патиците във водоема ,бая са много сигурно над 20 ,а и малките патета правят големи поразии оплитания, късане на такъм, отделно много треволяк и водорасли но съм доволен от крайния резултат. Е риболовци имате жокер за уикенда и да връщате рибетата за да ни радват отново. Успех
Прикачени файлове
011.jpg
008.jpg
006.jpg
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Неделя пътувах за първи път не като шофьор по магистрала Люлин та успях да се огледам качествено.След гьола на Мало Бучино,на 300 метра от кръговото преди Перник има един почти идентичен с малобучинския гьол.Забелязах фургон на него и рибари та най вероятно е платен.Някой знае ли повече за него и как се стига там .Благодаря.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, днес горе долу успях да изчистя моя любима ,, дупка ,,на познатия Ви водоем до с.
Драговищица тъй наречения Големи дол.Трева и водорасло яко и това място оставаше неизползвано. Е утре, други ден някой колега ако се захване да отсече малко от папура да се разшири ,ще съм му много благодарен.Просто ме заболяха много ръцете .Времето ушким що годе топло но си духаше един ветрец и рибата си правеше пас.Местен колега дойде при мен преди да си тръгне от водоема и ми даде две филии хляб / имах жито и сладка царевичка / да пробвам на троха. И голяма изненада / за първи път за мен както и за него /на трохата удари Щ У Ч К А ? Да щучка. С зор успях да хвана няколко бабушки на /жито/, рибките върнати във водата и изморен припалих към къщи.Това е интересното за днес Щучка на троха. Успех на всички
Прикачени файлове
и щучка на троха  Малко се вижда и колегата дал филийките хляб
и щучка на троха Малко се вижда и колегата дал филийките хляб
размера на бабушките
размера на бабушките
вече става за риболов
вече става за риболов
бая купчина стана
бая купчина стана
Emanuilcho00
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Май 05, 2011 10:04 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Emanuilcho00 »

Здравейте колеги дайте някво инфо за язовир Извор след Алдомировци
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от phillemow »

Приличен риболов на яз.маслово.Основно бабушки и дребни до средни каракуди.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, днес на познатото Ви водоемче от 7ч.до 12 ч. много слънце голяма жега и малко рибета. Потвърди се правилото ден с ден няма, ето днес на ЖИТО нямах пипане ! хванатите две линчета и едната каракуда бяха на торен червей, а няколко то перки на сладка царевичка / от консерва /. не ги снимах да не се повтарям. Интересното е че се закачи и една водна костенурка ,съжалявам но куката и остана в устата, просто няма вадене, да всички рибета и костенурката върнати във водата.С извадени и,, слънчаци ,, това е рибешкия свят във този водоем! /виж старите постове/ Милионите уклеики които са във водоема и костурета днес си пасуваха? , каква е причината не знам / някои колеги си го обясняваха с земетресенията в Гърция ?/ . До скоро и успех на всички.
Прикачени файлове
част от водоема
част от водоема
каракудата
каракудата
другото линче беше двойно по голямо
другото линче беше двойно по голямо
баба костурана
баба костурана
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от stiviti »

[quote="phillemow"]Приличен риболов на яз.маслово.Основно бабушки и дребни до средни каракуди.

Колега,какви са условията за риболов на този язовир? Прочетох че трябва да се плаща годишна такса и такса за въдица, но няма нищо за рибата.
Ще ти бъда благодарен ако дадеш инфо!
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от phillemow »

stiviti написа: Ще ти бъда благодарен ако дадеш инфо!
Язовирчето от миналата година се стопанисва от общината.Зарибява се,направиха се разни удобства като беседки и пейки от едната страна,поддържат го чист около брега.Пролетно време знам,че са пускали пъстърва,иначе няколко пъти до сега са зарибявали с каракуда и шаран.Имаш два избора-да платиш 10лв за въдица,или да си извадиш годишна карта за 19лв.като с нея пръчките се таксуват по 4лв.Ако го посещаваш по-често естествено е да си имаш карта,доста по-изгодно е.Иначе водоемчето е много хубаво и има доста риби,най-вече бабушки и каракуди,шарани има,ама не съм хващал.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Днес следобеда се разходих до Веринско да проверя как са раците - дали се все такава напаст. И о чудно оказа се, че раците са си там, но са загубили апетит към белия червей. Съответно стана някакъв риболов на фидер, който да не е отчайващо зле - една каракуда към 500 гр. и 15-тина бабушки от 100 до 200 грама.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от glmv »

Някой на Панчарево ходил ли е? Има ли някакъв риболов?
nikiil
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Яну 23, 2008 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от nikiil »

Garbolino написа:Днес следобеда се разходих до Веринско да проверя как са раците - дали се все такава напаст. И о чудно оказа се, че раците са си там, но са загубили апетит към белия червей. Съответно стана някакъв риболов на фидер, който да не е отчайващо зле - една каракуда към 500 гр. и 15-тина бабушки от 100 до 200 грама.
Здравей, язовирът платен ли е тази година, след тоталното обезрибяване в началото на миналата?
Къде лови - на стената, на контра-стената (канала), от ляво на стената или на ливадата?
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от GoriLLaz »

nikiil написа:
Garbolino написа:Днес следобеда се разходих до Веринско да проверя как са раците - дали се все такава напаст. И о чудно оказа се, че раците са си там, но са загубили апетит към белия червей. Съответно стана някакъв риболов на фидер, който да не е отчайващо зле - една каракуда към 500 гр. и 15-тина бабушки от 100 до 200 грама.
Здравей, язовирът платен ли е тази година, след тоталното обезрибяване в началото на миналата?
Къде лови - на стената, на контра-стената (канала), от ляво на стената или на ливадата?
Надявам се колегата Garbolino, няма да има нищо против. :drinkers:

От: Garbolino
До: GoriLLaz

Здравей,

Веринско вече не е арендовано. Риболовът там е свободен.

Иначе лових вдясно преди стената, на около 50 метра преди стената.

Разпитах колеги, които ходят там няколко седмици поред - казаха, че преди седмици е ставал риболов на каракуди, а последните седмици нещата са зле - ловят се единични каракуди (това е основната цел там - излизат от време на време по едри риби от порядъка на 500 - 700 гр.).
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14805
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от G.Petkov »

GoriLLaz написа: .... Веринско вече не е арендовано. Риболовът там е свободен.....
Ако е сигурно, това е добра новина.

Защото преди години Веринско бе опорен водоем за подледен риболов.
После спрях да ходя, защото риболов на костур и бибан не не бива да струва пари !
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”