Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от GoriLLaz »

Аз от Веринско на платения, имам само добри спомени от много и хубави шарани както и много приятни таранки. Сега като са го освободили....съответно са "изгребали" всичко и докато се възстановят популациите ще мине време, разбирасе ако не се прибира всичко ще е по-успешен процеса по възстановяване.
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
Аватар
akoto13
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 497
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от akoto13 »

Днес лових на Мрамор. Каракудата е активна и се хваща добре. Ползвах мач, стръв добре сварено жито. Дистанцията ми беше максимума на прашката, поне 30м може и повече. На близко не пипна,поне при мен. Излезнаха много риби, така че който му се лови каракуда да напада утре.

Аз търся информация за червеноперки. Има ли някой идея къде може да се търси тази риба в момента, да се хваща? Не съм оцелвал такава риба от години.
На вратата пише: "ЖЕНИ". Влизам и гледам - тоалетна!
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от borislav bonev »

Днес на Панчерево от към гората около руслото на реката добър риболов на бабушки с фидер. Нивото е високо и местата са малко ,трябваше да вкарам
стола със скарата във водата и да разчистя водораслите покрай брега.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци,днес от 7ч. до към 10ч. риболов на водоема Мрамор.Бях прочел от колега че водоема дава каракуда и реших да го проверя.То че дава дава ,но милионите ,, кубинки ,, ти разказват играта,за секунди опоскват зърната от жито или царевичка. Трика е да се сложи по твърдо зърно за да може каракудата да се добере до стръвта. Стана динамичен риболов като имах едно късане и една откачена риба /сигурно шаран /? Интересно беше, че лежиш ли на дъното ,,кубинките ,, опоскват зърното или го оставят на малка люспичка без да разбереш, кълването на каракудата беше малко над дъното. Стръв само варено жито и сладка царевица,с две сопи като едната на жито другата на царевичка без захранване на мястото. Боклуците са на всяка крачка ,писал съм ,снимал съм - нямам думи! Всички риби върнати във водоема ! Успех на всички
Прикачени файлове
изглед от водоема
изглед от водоема
половин кофе
половин кофе
имаше и атракция
имаше и атракция
размера на каракудите
размера на каракудите
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от phillemow »

Един панчаревски майстор от днес

Изображение
mjoro
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Сеп 02, 2008 12:19 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от mjoro »

Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bullbg »

mjoro написа:https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... ater&ifg=1

https://www.facebook.com/groups/9853214 ... 962150303/
това е на Искъро реката на Черепиш…..
Безумие .... а по новините казват, че не се знае от какво е умряла рибата и търсят от какво е замърсяването. Пратили били проби от водата в лаборатория ...

Тонове мъртва риба в река Искър

И сега какво .. ще ги санкционират с 200-300-1000 лв., ще зарибят с личинки и всичко е ОК... а това, че унищожиха цялата популация не е от значение.... пълно безхаберие
Аватар
StanG
новобранец
новобранец
Мнения: 57
Регистриран на: Вто Авг 09, 2011 6:24 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от StanG »

Привет,
тази събота искам да помятам за щука на спининг по баластриерите. Световрачене ми е най-близо, после ще мина и Санчо Панса... Въпросът ми е дали да си губя времето там или да ида направо с каяка на Негован или Челопечене или краен вариант - Панчарево. Не ме разбирайте погрешно, не съм ходил от 5 години по баластриерите, а нямам време, тази събота ми е много свидно времето и искам 2-3 часа кеф... винаги съм бил хвани-пусни, така че моля колеги, които наистина имат инфо да ми пишат на лично, благодаря :)
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, че сме си малко шантави така си е. Вчера силен дъжд ,силен вятър а сутринта газ на водоема Мрамор , кал локви, пътя много се е разбил а ма нейсе нали сме за риба. И на че времето слънчево тихичко и рибетата се надпреварват да си хапнат царевичка или житце. Риболова беше до към 9 - 9.30ч след като напече се активизираха ,,кубинките ,, и риболова практически приключи. И за учудване към 7ч. места почти нямаше,свинското става кът и сега идва ред на рибешкото. Успех на всички
Прикачени файлове
шарана
шарана
целия улов
целия улов
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

IMG_20190803_113958_1.jpg
IMG_20190803_111938.jpg
Ей такива на фидер на Кривина. На сандвич торен + бял взимаха, когато успееха да се доредят от слънчаците. На царевица, жито и само бял не пипна нищо. Нещо прилично се откачи преди да успея да го видя. В 12 часа събрах цирка, че жега голяма стана.
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от phillemow »

Колеги,кой от двата беше свободния,май номер 2,ама все пак....

Изображение
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от G.Petkov »

Да, № 2.

Дай малко инфо, ако отидеш там.
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от VPredoev »

phillemow написа:Колеги,кой от двата беше свободния,май номер 2,ама все пак....

Изображение
2 номер, да. Аз бях близо до завода (или каквото е там, между двете езера) на предпоследното място преди края на пътя ако влизаш с кола. На плувка с жито захранка също идват каракуди, ама малко по навътре че отпред е с доста водорасли по дъното. Милиони слънчаци има, ако не те бърка - червей. На жито или царевица 3ти път опитвам там и не се получава.

Желая ти успех.
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от phillemow »

Благодарско,колеги.Чак петъка ще мога,ама пък на 35 градуса някак си не ми се лови.И последен въпрос,има ли местенца или е нужно ранно ходене?
Аватар
akoto13
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 497
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от akoto13 »

Бат Жоро, много слаб риболов за съжаление. Дребни каракуди пипаха сутринта, после спряха. Костура също почти не пипа. Излезнаха само повече уклеи от 4метра дълбочина, едри. Това от днес, условията идеални. Почти съм сигурен, че с предстоящата жега и толкова няма да има.
Приличен риболов на костури върви на Огняново. Има и други интересни риби. Проверено няколко пъти последните две седмици.
На вратата пише: "ЖЕНИ". Влизам и гледам - тоалетна!
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”