Риболов на хищни риби в Черно море, без нужда от тролене

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Риболов на хищни риби в Черно море, без нужда от тролене

Мнение от Dynkata »

Здравейте колеги. Въпроса ми на някои може да им се стори смешен или лаишки но все пак мисля,че ще е от полза и на други колеги. Преди две години пробвах ловене на циганка и чернокоп/респективно паламуд и лефер/ без тролене. Все едно си хвърлям от брега но го правя от лодката докато си дрейфа и си придърпвам. Такъма беше 3 или 4 куки + воблер или пилкер..каквото ми е кеф на момента и както преценя.
Същинския ми въпрос е дали е правилно в смисъл като практика да се лови по този начин или това са риби, които 100% гонят жертвите си и не е това технически правилния начин за ловенето им. Държа да отбележа, че имах успех...не кой знае какъв но важното, е че имах такъв. А това, че не беше голям може би се е дължало и на това, че е нямало много риба....все пак нямам сонар и си ловя както са ме учили вече дъртите рибари.
Благодаря предварително за отговорите на отзовалите се .
Наслука на всички.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов на хищни риби в Черно море, без нужда от тролене

Мнение от rikitikitavi »

Лови си се. Особено след като е натиснат от много лодки. Или ако си се намърдал в средата на пасажа.
За съжаление първото условие е да има риба на близо до тебе.
Пак за съжаление трябва да имаш в готовност както слоу джигове така и кастинг воблери за според моментното ниво от дъното дето се държи рибата.
За съвсем голямо наше съжаление времето за такъв риболов се измерва най често в ...секунди. имаш не повече от минута за точно хвърляне с точния такъм.
Обичайна практика е в лодката да има една отделна стойка за изправена въдица а там да е в готовност в въдица за тоя тип риболов.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Риболов на хищни риби в Черно море, без нужда от тролене

Мнение от Dynkata »

Разбирам. Абсолютно правилни доводи. Но пък от друга страна, след като заметнеш и започнеш влаченето, отново си е тролинг и успех би трябвало да има...ако рибата е наоколо както каза, разбира се.
Да попитам защо темата ми е отбелязана с звезда...търсих но не намерих какво означава? Може би не е в правилния раздел? Ако е така, се извинявам.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов на хищни риби в Черно море, без нужда от тролене

Мнение от rikitikitavi »

Звезда !!там дето си писал!!
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
radoadvokat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 5:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов на хищни риби в Черно море, без нужда от тролене

Мнение от radoadvokat »

Здравей, аз ловя на тролинг от лодка, но винаги нося спининг и кутия с примамки. Когато ми омръзне тролинга, или видя джурум и няма някой , който да се вреже с лодката в него ловя със спининга. Удоволстрието е голямо. Ловил съм паламуди до 1.100 най големия и лефери и чернокопи. Чернокопи и чат пат лефери се ловят и от брега и буните, когато рибата е в брега разбира се. Преди няколко дни експериментирахме на Вълнолома с малки джигове 5-7 гр за хищни сафриди. Имахме успех. Хванахме два и отчетохме няколко удара. Просто рибата бе много рядка. Та риболов на спининг е възможен на всички хищни риби по черноморието според мен. Въпроса е на момент, място и правилна примамка.
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Риболов на хищни риби в Черно море, без нужда от тролене

Мнение от Dynkata »

rikitikitavi написа:Звезда !!там дето си писал!!
Мерси :rolleyes:
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Риболов на хищни риби в Черно море, без нужда от тролене

Мнение от Dynkata »

radoadvokat написа:Здравей, аз ловя на тролинг от лодка, но винаги нося спининг и кутия с примамки...
Здравей и мерси за включването. И аз това имах предвид, и явнно не само аз го правя. Значи си е напълно издържано като техника 8)
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Риболов на хищни риби в Черно море, без нужда от тролене

Мнение от КИРО »

Dynkata написа:........ Значи си е напълно издържано като техника 8)
С една блесна около 20гр,можеш да направиш чудеса, даже от брега,еле на КабаКум понякога.
Каналите към езерото в този етап не са за изключване,пък и от лодка си е добро занимание,
ако познаваш местата където се въртят хамсиите,увите и другото стръви на големите риби.
Не че не съм тролил навремето,но не е моя риболов - калпазанска рабта.Седиш,звериш се у сопата,
и кът минеш през някоя баш медуза,щи са пукне сърцето от надеждата да е онуй голямото. :D
Еле пък ако попаднеш на голям пасаж камбана медуз - става мазало за някои. :lol:
Обичам си динамичния риболов,да ме отклони от мислите за ежедневните задачи и грижи.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Риболов на хищни риби в Черно море, без нужда от тролене

Мнение от Dynkata »

КИРО написа:
Dynkata написа:........ Значи си е напълно издържано като техника 8)
С една блесна около 20гр,можеш да направиш чудеса, даже от брега,еле на КабаКум понякога.
Така е прав си ама и емоцията като закачиш някой голям зъбатко, не е за изпускане :D :twisted:
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Риболов на хищни риби в Черно море, без нужда от тролене

Мнение от lusienn »

В Приморско се практикува
Вечер за лефер този риболов,
Рибите се качват на повърхността,
Това е на стъмване час след залеза.
Миналия сезон го изпуснах,
Но мойте приятели хващаха
Десетки лефери по този начин
На спининг с воблер.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Dynkata
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 05, 2019 10:10 am

Re: Риболов на хищни риби в Черно море, без нужда от тролене

Мнение от Dynkata »

Значи този начин ще го опитам със сигурност и тук :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”