Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Благодаря колега и тази информа е достатъчна...
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Днес си пробвах късмета на Калиманци. От сутринта до вечерта едно дребно шаранче (около 700гр) и една каракуда (каракуди не съм търсил изобщо). Колегите покрай мен хванаха по някоя и друга риба над кило. Като цяло мнението ми е, че рибата не яде. През целия ден водата вреше от подскачаща риба но просто не яде.
Шенол Али
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2017 1:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Шенол Али »

Luzifer написа:Днес си пробвах късмета на Калиманци. От сутринта до вечерта едно дребно шаранче (около 700гр) и една каракуда (каракуди не съм търсил изобщо). Колегите покрай мен хванаха по някоя и друга риба над кило. Като цяло мнението ми е, че рибата не яде. През целия ден водата вреше от подскачаща риба но просто не яде.
Здравей колега, пробвай на яз. Оризари
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Благодаря Колега ще го пробвам този гьол обезателно, но сигурно ще е на есен.

Иначе снощи с баща ми прекарахме вечерта на яз. Манастир. Резултата са 3 шаранчета (двете малко над кило третия около 2кг) Риба има според това което видях като игра през цялото време. Язовира обаче е много труден тъй като рибата обикаля местата с драки, а от там трудно се вади какъвто и да било такъм. Пазача каза, че редовно ловял сомове пред стената, но на вас оставям избора дали да му вярвате.


П.С. Ударите са съсредоточени предимно рано сутринта между 6 и 9ч.
Шенол Али
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2017 1:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Шенол Али »

Luzifer написа:Благодаря Колега ще го пробвам този гьол обезателно, но сигурно ще е на есен.

Иначе снощи с баща ми прекарахме вечерта на яз. Манастир. Резултата са 3 шаранчета (двете малко над кило третия около 2кг) Риба има според това което видях като игра през цялото време. Язовира обаче е много труден тъй като рибата обикаля местата с драки, а от там трудно се вади какъвто и да било такъм. Пазача каза, че редовно ловял сомове пред стената, но на вас оставям избора дали да му вярвате.


П.С. Ударите са съсредоточени предимно рано сутринта между 6 и 9ч.
Здравей отново колега, радвам се за вас. Може ли да направим съвместен риболов понеже нямам кола и не съм шофьор. Ако решите ето и телефон 0893259070
Alpha
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юли 31, 2019 9:53 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Alpha »

Здравейте колеги! Предстои ми риболов около Варна. Та да ми кажете особено в тези жеги Къде мога да си пробвам късмета за каракуда шаран и бял амур. Няма значение от вида на водоема :fishing3:
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Ivan_nikolov »

Alpha написа:Здравейте колеги! Предстои ми риболов около Варна. Та да ми кажете особено в тези жеги Къде мога да си пробвам късмета за каракуда шаран и бял амур. Няма значение от вида на водоема :fishing3:
Бозвелийско, Комарево, Тръстиково. Условията са горе долу еднакви. Ако вземаш риба Комарево, ако ли не и другите два са вариянт. За Тръстиково е добре да имаш ботуши или гащеризон.
Alpha
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Юли 31, 2019 9:53 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Alpha »

Ivan_nikolov написа:
Alpha написа:Здравейте колеги! Предстои ми риболов около Варна. Та да ми кажете особено в тези жеги Къде мога да си пробвам късмета за каракуда шаран и бял амур. Няма значение от вида на водоема :fishing3:
Бозвелийско, Комарево, Тръстиково. Условията са горе долу еднакви. Ако вземаш риба Комарево, ако ли не и другите два са вариянт. За Тръстиково е добре да имаш ботуши или гащеризон.
Благодаря колега!
Шенол Али
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2017 1:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Шенол Али »

Alpha написа:Здравейте колеги! Предстои ми риболов около Варна. Та да ми кажете особено в тези жеги Къде мога да си пробвам късмета за каракуда шаран и бял амур. Няма значение от вида на водоема :fishing3:
Обадете се 0893259070
Шенол Али
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2017 1:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Шенол Али »

I. Seykov написа:Колеги да ви питам за статуса на яз.Ботево как се развиха нещата там .Преди две седмици бях там и имаше табела ,че риболова е забранен до 2 юни питах трима от селото ,но неми дадоха реална информация.
Сейков здравейте, какво стана на Ботев, има ли балъци
ztabakov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 4:49 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ztabakov »

Някакво инфо за Блъсково,големия-условия,има ли риболов и т.н.?
djavarnik
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 5:54 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от djavarnik »

На Блъсково големия такса 20 лв. три пръчки и дават една риба между 1,5 и 3 кг.
Разрешено е само от страната на къщата, като при напускане се обаждаш да ти проверят улова.

Преди седмица на сладка и ароматизирана царевица десетина шарана около килото и един амур 2,4 кг.
Дребните таранки и шаранета също не липсват. Колега на щека извади таранка-килограм.
gtamahkyarov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 9:52 pm
Местоположение: варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от gtamahkyarov »

Здравейте колеги.Някой има ли свежо инфо за язовир Звънец. Поздрави и Наслука!
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

Колеги здравейте!
Понеже тази година се поболях малко и не съм ходил за рибка с едно две изключения.Та питането ми е някой колега да е пробвал кометата по Камчия и дали са активни вече?
Благодаря предварително и наслука!
nas
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 437
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 1:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от nas »

Здравейте колеги,
Дайте съвет за някой платен язовир около Варна да отидем утре семейно. Без нищо ангажиращо, просто да има каракуда и да си ловим на директни или фидери.

Поздрави и наслука.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”