Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Dobo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 4:26 pm
Местоположение: Varna

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Dobo »

alexxxapostolov написа:Здравейте,

Днес направих един излет, е хубаво се поразходих :D На Разделна имаше трима с плувки, но бързо се отказаха, като се връщах към колата след около час само единия стоеше още. Следваща дестинация - Дъбравино. Същото капо, но за спининг условията там бяха по-добри, а и достъпа беше много по-лесен. Живот и здраве другия уикенд смятам да повторя, този път и край Гроздьово.
Колега,скоро обмислях точно същия маршрут да направя :D ще вземеш да ме откажеш..Спининг ли ти беше всъщност целта или?
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

Там за спининг е още рано.За спининг сега ще има успех на р.Шкорпиловка и на р.Камчия от с.Венелин нагоре.
Dobo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 4:26 pm
Местоположение: Varna

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Dobo »

Аз планирах,през Девненка после надолу към Камчия до Дъбравино и Гроздьово..А за Шкорпиловка началото на октомври мислех,ама викаш вече й е време а :)
Аватар
alexxxapostolov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 7:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от alexxxapostolov »

Dobo баш спининга си ми беше целта, той Дончо ми каза, че е още рано ама аз инат исках да се разходя. Тази седмица май ще отразя един морски за зарган. Чух от колега харпунджия, че и лефер излизал вече, пак мога да си поиграя с воблери и блесни да видим там ще даде ли. След това пак ще прослушам рекичките, а може и някой да сподели, че вече има слука на спининг.
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

alexxxapostolov написа:Dobo баш спининга си ми беше целта, той Дончо ми каза, че е още рано ама аз инат исках да се разходя. Тази седмица май ще отразя един морски за зарган. Чух от колега харпунджия, че и лефер излизал вече, пак мога да си поиграя с воблери и блесни да видим там ще даде ли. След това пак ще прослушам рекичките, а може и някой да сподели, че вече има слука на спининг.
Колега аз вчера бях на р.Шкорпиловка.Излетът мина доста успешно.Имаше и кефали и щучки.А щуките(7)на брой в бидона помпата за въздух на(12 v и батерии)и газ за Варна,а там в едно водоемче с течаща вода през него.Вече има много таранка малко червеноперка и малко кефлета.
Аватар
alexxxapostolov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 7:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от alexxxapostolov »

Doncho69 написа:
alexxxapostolov написа:Dobo баш спининга си ми беше целта, той Дончо ми каза, че е още рано ама аз инат исках да се разходя. Тази седмица май ще отразя един морски за зарган. Чух от колега харпунджия, че и лефер излизал вече, пак мога да си поиграя с воблери и блесни да видим там ще даде ли. След това пак ще прослушам рекичките, а може и някой да сподели, че вече има слука на спининг.
Колега аз вчера бях на р.Шкорпиловка.Излетът мина доста успешно.Имаше и кефали и щучки.А щуките(7)на брой в бидона помпата за въздух на(12 v и батерии)и газ за Варна,а там в едно водоемче с течаща вода през него.Вече има много таранка малко червеноперка и малко кефлета.
Чудесно звучи, може значи да пропусна заргана и да отида пак да намокря блесните в събота да видим ще имам ли слука. Хареса ми речния риболов като изживяване, много по-спокойно е и постоянно обхождаш реката да намериш място за хвърляне.
nexxt
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 9:20 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от nexxt »

Dobo написа:Аз планирах,през Девненка после надолу към Камчия до Дъбравино и Гроздьово..А за Шкорпиловка началото на октомври мислех,ама викаш вече й е време а :)
На р.Елешница от моста за Сини Вир съм виждал доста кефалчета , това от миналото лято , сега как е и дали е удобна за риболов не знам. Дъбравино , около моста преди месец ,дребни кефалчета плуваха след воблера ,някоя и друга плаха атака,така че ако си настоятелен сигурно ще имаш успех . На Девненска някой бе овършял достъпните места , имаше хвърлена дребна риба до брега а във водата не видях никакво движение.
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Мilena »

Преди 3 или4 години на р.Елешница, бях, потресен свидетел с вързани ръце!
Изчака се свечеряване, и последваха мрежи.
Аз съм жена, те бяха трима от "Цоневски произход" "чух коментарите им"

Просто преглътнах идиотщината и си тръгнах тихомълком
Съжалявам!!!
Ако можех щях да им дам урок.
В реката пребиваваха огромен брой кефали, от които повечето подрастващи .
Речният кефал"клен" е много бавно растяща риба и е грехота да се улавя-прибира дребен!
Достига полова зрялост на 5 години.
Истинският риболовец, пропуска малките
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Мilena написа:Преди 3 или4 години на р.Елешница, бях, потресен свидетел с вързани ръце!
Изчака се свечеряване, и последваха мрежи.
Аз съм жена, те бяха трима от "Цоневски произход" "чух коментарите им"

Просто преглътнах идиотщината и си тръгнах тихомълком
Съжалявам!!!
Ако можех щях да им дам урок.
В реката пребиваваха огромен брой кефали, от които повечето подрастващи .
Речният кефал"клен" е много бавно растяща риба и е грехота да се улавя-прибира дребен!
Достига полова зрялост на 5 години.
Истинският риболовец, пропуска малките
По реките всичката риба трябва да се връща.
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Мilena »

Аз много обичам да си хапвам риба и си взимам, но с прилични размери и количество което ще ми стигне. Ако имам слука разбира се.
Не е грях да ловуваш за консумация :wink:
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

Някой желаещ в понеделник за щучки?
Dobo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 4:26 pm
Местоположение: Varna

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Dobo »

nexxt написа:
Dobo написа:Аз планирах,през Девненка после надолу към Камчия до Дъбравино и Гроздьово..А за Шкорпиловка началото на октомври мислех,ама викаш вече й е време а :)
На р.Елешница от моста за Сини Вир съм виждал доста кефалчета , това от миналото лято , сега как е и дали е удобна за риболов не знам. Дъбравино , около моста преди месец ,дребни кефалчета плуваха след воблера ,някоя и друга плаха атака,така че ако си настоятелен сигурно ще имаш успех . На Девненска някой бе овършял достъпните места , имаше хвърлена дребна риба до брега а във водата не видях никакво движение.
Тц тц..долни хора еййй..нямат наяждане,ще мина от там при 1ва възможност да видя какво е положението..
Иначе благодаря за отговора :) А за Елешница не се бях сещал въобще
Аватар
alexxxapostolov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 7:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от alexxxapostolov »

Doncho69 написа:Някой желаещ в понеделник за щучки?
Колега, реализира ли излета? Беше ли активна рибата? В събота смятам да се поразходя малко Венелин - Гроздьово да видим ще случа ли на първия клен.
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

alexxxapostolov написа:
Doncho69 написа:Някой желаещ в понеделник за щучки?
Колега, реализира ли излета? Беше ли активна рибата? В събота смятам да се поразходя малко Венелин - Гроздьово да видим ще случа ли на първия клен.
Имаше активност но повечето бяха писалки.Имаше едно бонусче около двете кила само.
Аватар
alexxxapostolov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 7:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от alexxxapostolov »

Днес на Дъбравино от 7 до 9.30 - студ и едно капОчино. Поне ди поприказвах хубаво с един крава, каза всеки ден поне 2-3 часа е на реката, но рядко дава някое уклейче или кефалче. Преди два месеца минала някаква вода и отнесла всичко към Венелин след водопада. На Гроздьово край моста давало, хубави щучки по 3 килца вадели в района.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”