Зарган 2019

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от kikk4o »

Благодаря за съветите. Ще пробвам утре с моя спининг.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от rikitikitavi »

Що си мисля ,че зарганите най им харесва да кълват на пропадането след лекия тучинг?? И че с един лигав връх се получава едно гоотино бягане на пилкеря с голям размах.
Хора,оравете разлика между ловене с пилкер и ловене с пилкер и чипаре. Горното написано е за пилкер с чипаре.по резултатния метод според мене.
Само с пилкер е една друга по весела работа. Там си требе жилав връх да докара ситен сец за да се побърка рибата и да се надпреварват коя първа да захапе.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2019

Мнение от XegouX »

Тая година и аз съм в тоя "кючек" спининг и пилкери. Пръчка с акция 7-28 (шимано) 2.70м , брейд 0.6 и пилкери с грамаж 7 и 10 гр. (според времето) имам добър кастинг.За заргана бавна проводка лек туич, но може би по резултатни ще са слоу джиговете от които все още нямам.
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от Kodjito75 »

IMG_20191010_155452.jpg
Днес 28бр.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
BEAR12
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 8:00 pm
Местоположение: Хасково

Re: Зарган 2019

Мнение от BEAR12 »

Колеги от 2009г.не съм хващал толкоз Зарган на Несебър 25 бр.за час.Вчера 10.10.2019.Предпоследна плоча преди провлака.И към 5:30 пуснаха мрежата и всичко свърши....
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Зарган 2019

Мнение от Мilena »

Здравейте колеги!
Утре и в неделя , времето и баловете на морето ще са перфектни за риболов.
Ще се радвам, ако всички "способни" споделим слуката си!
:)
Поздрави на Всички!!!
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
hristov666
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Мар 28, 2018 2:58 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от hristov666 »

айде колегите които, не са експериментирали достатъчно с риболова на джигове тоз сезон специално за зарган да не си дават експертното мнение, щото ще има заблудени такива. Аз ползвам пръчка 2,60 7-30 акция и не ми идва твърда хич даже. Иска си по-сериозно дърпане със стопиране по мои наблюдения, само тогава зарганата я заблуждаваме, при забавяне на темпото сякаш човката разбира капана. Говорим за джигове 10гр. с монтаж по руския модел с 15 см повод на тройката и по-тънко флуоро. Наслука
hristov666
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Сря Мар 28, 2018 2:58 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от hristov666 »

Колеги само по-енергичен туичинг със стопиране е ключа за палатката и пръчката да е със бърз строй, мойта е 2.60 и акция 7-30. Установих и на кой-цвят цъка най-добре....., но имам и 20 дена проби :roll: :drinkers:
k0c3t0
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 11:10 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от k0c3t0 »

bubamara написа:
radoadvokat написа:
kikk4o написа:Имам един въпрос към колегите, които ловят на пилкери. Примамки с тегло от 12- 20 г. ще могат ли да се водят фидер въдица с връх 1oz. ? Имам спининг 10-30 г. ,но е 2,10м и незнам дали ще имам добър кастинг? На бомбарда ловя с телемач с акция 20-100, дали ще мога да го използвам него?
Аз ловя с 2.34 и нямам проблем с кастинга на 12 гр а 20гр лети се невиди. Ползвам PE 0.6. Телемача не може да докара играта на пилкера, фидера също.
Пръчката трябва да е с екстра факст акция с грамаж на изхвърляне примерно 7-28гр.
Най важното при риболова с пилкер е избора на пръчка. Трябва да е лайт или ултралайт с акция 3-15 или подобна,но не и по висока. Строя е също много важен и той не трябва да е екстрафаст, а по скоро медиум фаст.
При бързите пръчки пилкера често изкача над водата и това обрича на неуспех проводката.
Скоростта на проводката е също важна и трябва да е съобразена със активността на заргана. Ако го има може да се води по бързо със непрестанни туичове-така обикновено най бързата и най-голямата се хваща. При по рядка риба може да се намали темпото,но аз лично не правя стопове. Пилкерите според мен най-добре са 10-12 гр. с дължина 5-6 см и холограмна светла или светло жълта окраска.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от kikk4o »

k0c3t0 написа:
bubamara написа:
radoadvokat написа: Аз ловя с 2.34 и нямам проблем с кастинга на 12 гр а 20гр лети се невиди. Ползвам PE 0.6. Телемача не може да докара играта на пилкера, фидера също.
Пръчката трябва да е с екстра факст акция с грамаж на изхвърляне примерно 7-28гр.
Най важното при риболова с пилкер е избора на пръчка. Трябва да е лайт или ултралайт с акция 3-15 или подобна,но не и по висока. Строя е също много важен и той не трябва да е екстрафаст, а по скоро медиум фаст.
При бързите пръчки пилкера често изкача над водата и това обрича на неуспех проводката.
Скоростта на проводката е също важна и трябва да е съобразена със активността на заргана. Ако го има може да се води по бързо със непрестанни туичове-така обикновено най бързата и най-голямата се хваща. При по рядка риба може да се намали темпото,но аз лично не правя стопове. Пилкерите според мен най-добре са 10-12 гр. с дължина 5-6 см и холограмна светла или светло жълта окраска.
Благодаря колега.
Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от Бобo »

Мilena написа:Здравейте колеги!
Утре и в неделя , времето и баловете на морето ще са перфектни за риболов.
Ще се радвам, ако всички "способни" споделим слуката си!
:)
Поздрави на Всички!!!
Отдавна не съм писал във форума и изведнъж реших да драсна няколко реда.
Днес - 12.10. сутринта даде добре на пилкери. 31 броя за около два чса и половина. Цвета на пилкерите нямаше значение.Взимаше на всичко. Проводката беше два туича,пауза,пак два туича,пауза и т.н. Паузата беше около секунда. Бомбардаджиите взеха по някоя риба,но на пилкерите даваше по-добре. Примамките бяха Blue Blue Searide,Xesta After Burner ,Major Craft jigpara по 12 грама. На всички съм сложил по около 8-9 см. флуоро повод. Рибата големите пилкери не ги погледна. Искаше малки примамки. Няколко риби бяха върнати,че не бяха дорасли. Имаше и няколко откачени. Към 9 часа духна вятър и риболова приключи.

Както е писал Коцето и сопата е важна. Лично моята е най-ниският клас на Major Craft ,а именно Major Craft Turel 5-15. Справя се отлично и със замятането и с ваденето на рибата. Макарата е Ryobi Zauber CF 4000 с навито 4 нишково влакно 0.10 мм. Малко е лека за пръчката,но се справя отлично с всичко.
И така...бърз излет,но с много емоции и голям кеф.

Поздрави !
Аватар
radoadvokat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 5:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от radoadvokat »

Бобo написа: И така...бърз излет,но с много емоции и голям кеф.

Поздрави !
Поздравления!
Аватар
batbubi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 9:19 am

Re: Зарган 2019

Мнение от batbubi »

Днес, от 6,30 до 15,20, на външните плочи на Рубин - 46 заргана. Рибата още от събахлян беше качествена, като единствено след 12.40 , като духна южняка разреди много и издребня. От 46 риби, 11 са дребни до средни, останалите качествени. И около мен имаше хора с пилкери, но при пръсната риба още от сутринта едвам вързаха по 3-4-5 бр. Сигнал от Кранево , от колега който не лови интензивно ...до обяд около 20 заргана и като задухало и там се изчесала. Утре - в морето.
0885022272 / 0885897615
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от kikk4o »

Преди малко направих сефтето на пилкерите. На първа буна от вътрешната страна за двадесетина хвърляния хванах две риби! Имаше доста колеги на бомбарда, които също вадеха риба. Към 17:30 рибата спря и си тръгнах.
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Зарган 2019

Мнение от Мilena »

Аз днес се изложих!!!
20191012_204002.jpg
На любимото ми риболовно място, рибата просто я нямаше.
Имаше голям отлив и може би е била по навътре.
Ще се пробвам и утре. :wink:
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”