Жребчево

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Жребчево

Мнение от Korekom »

Вчера бях на църквата но не за риболов а за посрещането на джулая. Имаше много хора и стана много приятен концерт, Имаше и колеги риболовци в залива, няколко лодки видях както и катер май на ИАРА. На отиване към църквата се разминах и с някакъв нов бял джип на ИАРА - за първи път ги виждам с такава кола.
В залива няма вода, прилича на пасище!
Част от изпълнението на група Епизод:

https://youtu.be/qou_Fc-e57c
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Жребчево

Мнение от garfield_90 »

Миналата събота бяхме на паметника. 4-5 морунажа, само на пружина с плетени поводи. С корда е невъзможен риболова на дъно ( голяма напаст от раци ) всичко изчезва за секунди дори и куките.
darwin75
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Авг 06, 2008 10:53 pm
Местоположение: sofia

Re: Жребчево

Мнение от darwin75 »

От петък до неделя бяхме на язовира.Кълват си добре морунажи и платики, също бабушки.Едно шаранче около кило хванахме на 150 м. на захранено петно.Само 1 каракуда.На тролинг и кльонк пробвахме малко,само по 1 кълване,но не се закачиха.До нас в съседна лодка колеги уловиха 1 сом, около 8-10 кг.,на тролинг.
lzla4oszcom
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 6:33 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Жребчево

Мнение от lzla4oszcom »

Здравейте , колеги . Не съм ходил няколко месеца на Жребчево и само отчайваща информация ми дават . Няма ли малко оптимизъм поне - интересува ме от брега някой успял ли е да излъже кпстур или сулка .
icinho
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2007 2:18 pm
Местоположение: Сливен

Re: Жребчево

Мнение от icinho »

lzla4oszcom написа:Здравейте , колеги . Не съм ходил няколко месеца на Жребчево и само отчайваща информация ми дават . Няма ли малко оптимизъм поне - интересува ме от брега някой успял ли е да излъже кпстур или сулка .

В събота с един приятел бяхме на ръкава до " Жребчето" ,след краварника,от 6 до 10 часа.Нивото на язовира е много,много ниско.Обикновено там дълбочината,до скалите, е няколко метра,а сега-около метър.Вижда се дори дъното.Търсихме костур и бяла риба на стръв горчивка ,на плувка.Като цяло-сравнително слабо-общо 5 костура,от 300 до 500 грама,и една бяла риба-към килограм.Виждаше се да гони хищна риба от време на време,но мисля,че маловодието оказва влияние на активността.Имаше и доста други колеги по бреговете-главно на пружина за мирна риба,но не видях и те да правят добър риболов.
Аватар
afgany
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 312
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 11:31 am

Re: Жребчево

Мнение от afgany »

На язовира не се ходи "само" за риба, но иначе през ноща е риболова... бяла дава доста, на местна рибка, на опашка, на доста неща..., за 2 излета Септември най-голямата към 2 кила обаче.. местата са по плиткажите с дребна рибка, не по скалите. Мирна дава доста, платика, морунаж най-вече, това от наблюдения, аз не хващам мирни. Костур от лодка ако го намериш, от брега е слабо за момента, но със захлаждането хищникът ще тръгне още повече. Щука не съм видял още, което е странно. Сометата се активизират много към сутринта, където са съсредоточени. Като цяло си дава риба, особенно в горния край на язовира, но ден с ден не си прилича. Хора имаше много по празниците и уикендите, сега не знам.
Аватар
ivan2775
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 8:40 pm

Re: Жребчево

Мнение от ivan2775 »

Колеги бихте ли споделили някой места за риболов на бяла риба от брега,мисля ноември да направя излет за два три дни само на жива стръв.
angel81
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 381
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 3:18 pm
Местоположение: Пловдив, Паничерeц

Re: Жребчево

Мнение от angel81 »

Средата на септември направихме един двудневен излет с фидери и дънарки , покрай всичкия алкохол успях да похвърлям със спининга късно вечерта и рано рано сутринта за около 2 часа. Общо взето десетина белки дребни и две по малко над килограм. Мятах дребни силикони аваруна с чебурашка, мястото беше някакъв подветрен борум на гърба на Паничарево.. имаше скален плич в някакъв залив, доста приятно беше. Сутринта един хубав рън на една от дънарките.. ама се откачи рано рано. Сефте ходим на язовира.
късмет работа . .
icinho
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2007 2:18 pm
Местоположение: Сливен

Re: Жребчево

Мнение от icinho »

Здравейте,малко информация от вчера-след Паничерево,до един скалист нос-няколко добри костура на рибка,рано сутринта - до 8.30 часа.След 9-никакво пипане.Иначе беше доста красиво и тихо,приятен есенен ден.Имаше доста други колеги,както по близките брегове на язовира,така и вътре във водата с лодки.
Преместихе се на Римския мост към 10.30,не бяхме идвали от близо два месеца.С една дума-панаир.Много народ,буквално през 1-2 метра,особено до моста.Караници за места,закани,всеки хвърлил по 2-3 въдици.И това е през седмицата,половината места са заети още по тъмно,не ми се мисли какво е събота-неделя.Направо да ти се отще да ловиш.Иначе,риба видимо има много,и то почти всякаква - хващаха каракуди,червенопери,морунажи,костури.Нивото е ниско.Един колега до нас извади нелоша щука на рибе,на 2 метра от брега,и едно малко шаранче,което видях,че пусна обратно.Ние за час и половина,с къси 3 - метрови директни телескопчета уловихме доста върхар (уклей ) на бял червей,на бой 50 см.Към 12.30 си тръгнахме.
lzla4oszcom
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 6:33 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Жребчево

Мнение от lzla4oszcom »

Благодарност за информацията . Все по - малко колеги споделят .
icinho
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2007 2:18 pm
Местоположение: Сливен

Re: Жребчево

Мнение от icinho »

Да,това е вярно.Вероятно заради развитието на социалните мрежи ( и риболовните групи там ) все по-малко отзиви от излети,но и дискусии и мнения за различните техники и методи на риболов се споделят във форума.Години наред ми е било интересно и полезно да чета коментари от опитни колеги относно различните монтажи на линиите (за болонеза,мач и тн ),стръв,захранки,както и множеството качени снимки и описания за хубави и резултатни излети.Не само по яз.Жребчево,но и по много други водоеми и реки из страната.
lzla4oszcom
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 6:33 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Жребчево

Мнение от lzla4oszcom »

На Жребчево ходя от почти 30 години и ми е слабост . Не искам да споделям какво е давал язовира около 1990 г . , защото едва ли ще ми повярва някой . И при това на подвижна плувка на рибка / на около 12 м . дълбочина / и въртяща бг . блесна . След като дойдоха лодкарите опустя - жалко .
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: Жребчево

Мнение от Korekom »

Завчера на полуострова срещу стената - слаба работа. На плувки само попчета кълвяха! Страшна напаст! Закачихме 2 за жива стръв и се хвана приличен костур и малка сулка малко над половин кило. То и времето не беше с нас - гъста мъгла до 9 часа и нещо. После ярко слънце.
Пробвах на фидер, захраних 2 петна. На по-близкото само една червеноперка, на по-далечното и доста в по-дълбокото - само една платика. Поне я биваше.
Изображение
icinho
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2007 2:18 pm
Местоположение: Сливен

Re: Жребчево

Мнение от icinho »

icinho написа:Здравейте,две снимки от днес,в района на "Потопената" църква,Запалня -https://imgur.com/a/bMxv9bM
Минахме от там за да видим какво е положението.Лично аз никога не съм виждал язовира толкова празен,и то като се предполага,че сега трябва да е пълен до горе-след толкова обилни майски валежи.Не знам как,и по какъв ред се източва Жребчево в полза на ВЕЦовете(доколкото съм чел и следил новините),но за мен това не е нормално.Като се има предвид,че летните жеги още не са започнали,както и напоителният сезон.Имам чувството,че до есента вода почти няма да има-само локви в средата на язовира...

Иначе,рано сутринта бяхме на Римския мост - за щука,носихме си каракудки за стръв от града;никаква активност на рибата,нивото е много високо,шлюзовете са затворени и водата прелива над тях.Под моста се вижда да играе риба,плитко е,течението е бавно.Може би след изтичане на забраната за мирните видове ще има риболов там.
Осем месеца по-късно,състоянието на язовира изглежда е такова... -https://selo.bg/news/%D1%81%D1%83%D1%88 ... %BD-1-2368
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: Жребчево

Мнение от indzaghi »

Не см ходил на стената на язовира,въпреки,че съм бил много пъти за риба и искам да попитам има ли ВЕЦ на стената?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”