Зарган 2019

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от Ribar »

zargan1 написа:То като кълве на всичко , що не си спомним как се ловеше зарганът преди 20 години? На плувка и с ем - белена скарида.И каква е разликата от бомбардата ?
Преди 10тина дни бях на нощен на вълнолома отвън (Варна) за сафрид и чернокоп, та на плувката със стръв скарида извадих един зарган, бях доста изненадан, понеже не очаквах, а и не съм знаел, че може да се лови на скарида
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2019

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Преди 20-сетина години на Бургаския мост ловяхме зарган на белена скарида и филе от атерина на плувка.
Днес в Черноморец никакъв риболов , рибата така и не се завъртя тук там някой вадеше по някоя риба.До обяд с големи мъки дръпнах 22 заргана и 1 платерина първата ми на бомбарда за тази година.Заргана пипаше много вяло и искаше много игра със пръчката да го излъжеш :drinkers:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от El Pescador »

да ви кажа чудя ви се на ентусиазмът,днес и на влизане и на излизане имаше вълни по 1,5 -2м ,гледам ви по буната суетите се въртите се ,морето мътно ,болно,какво ще хванете не знам !!!Разбирам желанието ви ,което и при мен не липсва ,но да кажем аз влизам навътре (до 21 метра все беше боза ).
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2019

Мнение от stareca »

El Pescador написа:да ви кажа чудя ви се на ентусиазмът,днес и на влизане и на излизане имаше вълни по 1,5 -2м ,гледам ви по буната суетите се въртите се ,морето мътно ,болно,какво ще хванете не знам !!!Разбирам желанието ви ,което и при мен не липсва ,но да кажем аз влизам навътре (до 21 метра все беше боза ).
Незнам към варна как е било но днес поне от 06:00- 12:00 в бургас и на юг беше тава морето с чист запад два пъти по слаб от прогнозата . :D Разбира се активноста на рибата не беше добра.
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от bubamara »

За всички бозаджии които се чудят на 05.11.2019 в 09.30 бях на вълнолома имаше поне 40 колеги всеки с по една кофа риба (предимно Илария) ,като сутринта са взели доста едра риба . По обяд почна да се обажда и зарган морето беше перфектно . Явно някои като имат лодка и си мислят ,че само те са богопомазани да имат слука ,а пък другите се суетим по буните. Народа го е казал въшката като се наяде и излизала на челото. Тази информация е специално за най добрия рибар между нас ЕЛ Патрондаш лодкаджията.
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от El Pescador »

bubamara написа:За всички бозаджии които се чудят на 05.11.2019 в 09.30 бях на вълнолома имаше поне 40 колеги всеки с по една кофа риба (предимно Илария) ,като сутринта са взели доста едра риба . По обяд почна да се обажда и зарган морето беше перфектно . Явно някои като имат лодка и си мислят ,че само те са богопомазани да имат слука ,а пък другите се суетим по буните. Народа го е казал въшката като се наяде и излизала на челото. Тази информация е специално за най добрия рибар между нас ЕЛ Патрондаш лодкаджията.
а браво на вас ,значи сте хващали от онази риба дето съм я виждал да смуче човешки плуващи лайна ,ами супер сте ,няма да ви лъжа ,таз не можах да се науча да я ловя ,щото немам и пари за червей ,аз заложих на измамата на рибата с изкуствени примамки ,така че моля прости невежеството ми
:(
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от bubamara »

El Pescador написа:
bubamara написа:За всички бозаджии които се чудят на 05.11.2019 в 09.30 бях на вълнолома имаше поне 40 колеги всеки с по една кофа риба (предимно Илария) ,като сутринта са взели доста едра риба . По обяд почна да се обажда и зарган морето беше перфектно . Явно някои като имат лодка и си мислят ,че само те са богопомазани да имат слука ,а пък другите се суетим по буните. Народа го е казал въшката като се наяде и излизала на челото. Тази информация е специално за най добрия рибар между нас ЕЛ Патрондаш лодкаджията.
а браво на вас ,значи сте хващали от онази риба дето съм я виждал да смуче човешки плуващи лайна ,ами супер сте ,няма да ви лъжа ,таз не можах да се науча да я ловя ,щото немам и пари за червей ,аз заложих на измамата на рибата с изкуствени примамки ,така че моля прости невежеството ми
:(
Господин 21 метър просто времето е хубаво и хората са навън възползвАт се от последните хубави дни не са си вкъщи ,а ти се ЧУДИШ явно ЕГОТО ТИ Е ПО ВИСОКО ОТ ВРЪХ МУСАЛА. Гледам вреш се по всички теми и на всякаде мненията ти са заключения, за съжаление не си риболовна библия . Мислиш се за голям разбирач понеже си хванал един фризер риба и почна да учиш хората кога ,къде и как да хващат риба . Ходи си на 21 метър вържи се за котвата и далдисай. С пожелание като изпиеш 1-2 литра морска вода да отрезнееш много на сериозно си се взел Учителюююююююю.
El Pescador
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 485
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 7:29 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от El Pescador »

bubamara написа:
El Pescador написа:
bubamara написа:За всички бозаджии които се чудят на 05.11.2019 в 09.30 бях на вълнолома имаше поне 40 колеги всеки с по една кофа риба (предимно Илария) ,като сутринта са взели доста едра риба . По обяд почна да се обажда и зарган морето беше перфектно . Явно някои като имат лодка и си мислят ,че само те са богопомазани да имат слука ,а пък другите се суетим по буните. Народа го е казал въшката като се наяде и излизала на челото. Тази информация е специално за най добрия рибар между нас ЕЛ Патрондаш лодкаджията.
а браво на вас ,значи сте хващали от онази риба дето съм я виждал да смуче човешки плуващи лайна ,ами супер сте ,няма да ви лъжа ,таз не можах да се науча да я ловя ,щото немам и пари за червей ,аз заложих на измамата на рибата с изкуствени примамки ,така че моля прости невежеството ми
:(
Господин 21 метър просто времето е хубаво и хората са навън възползвАт се от последните хубави дни не са си вкъщи ,а ти се ЧУДИШ явно ЕГОТО ТИ Е ПО ВИСОКО ОТ ВРЪХ МУСАЛА. Гледам вреш се по всички теми и на всякаде мненията ти са заключения, за съжаление не си риболовна библия . Мислиш се за голям разбирач понеже си хванал един фризер риба и почна да учиш хората кога ,къде и как да хващат риба . Ходи си на 21 метър вържи се за котвата и далдисай. С пожелание като изпиеш 1-2 литра морска вода да отрезнееш много на сериозно си се взел Учителюююююююю.
Библия не,но алманах мога да бъда(защото всеки божи ден съм в морето ) и фризерите са три за да ти е по споко ,само не разбрах с какво засегнах точно корморан като теб дето виси по тетраподите за да вземе кофичка рибка(в най добрият случай в годината ) ,просто се учудих на ентусиазъма на хората ,такива хейтчета като теб ,дето не моат да изкарат 5 лв да си купят лодчица са ми ясни ;) ,предполагам само си чувал колко е приятно да си стоиш в лодчицата и да гледаш удобно седнал тетраподите ;)приятна покупка на червеи за цял живот :drinkers: !Ще живея аз на морето и няма да си купя лодка ,с вътрешна гума съм влизал ,ама иска дупе ,а не УстА
моята риба никой не може да я хване ,
въпроса е да мога аз да я хвана :lol:
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2019

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Днес в Черноморец бях първи в 05:30 и си тръгнах последен в 11:20 :( риба няма с голям зор взех 25 зарганчета и тук там някой зарган за тази година приключвам с този риболов догодина пак. :D Но е възможно пак някой ден да ми избие чувията и да хвана въдицата.Поздрави и наслука :drinkers:
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
А.Христов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Пон Мар 19, 2007 7:44 am
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от А.Христов »

Привет Пешо,
Малко е рано за отказване, особено за сериозен риболовец като теб :) Виждам че предстои поредица от хубави дни, а рибите все още са тук. Вярно че много издребняха но са тук. Хайде да идват почивните дни та да ги търсим по варненско.
dach
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 9:02 am
Местоположение: Бургас

Re: Зарган 2019

Мнение от dach »

Днес на Синеморец , цял ден , двама човека , общо 107 мешани заргани, дребни и едри. Тая година прогнозирам, че по Коледа ще закриваме сезона
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от ianimar »

ЕЛ патрон ли си или ЕЛтъпак не знам,можели постоянно да се заяждаш
Аватар
Sarfa2015
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Сеп 12, 2015 10:12 am
Местоположение: БУРГАС

Re: Зарган 2019

Мнение от Sarfa2015 »

:fishing8: Днес на сстария плаж в Бургас от: 06 до към 09.30ч.10 платерини и 3 заргана :fishing12: . Чудно време чудно море. :lol:
Аватар
vanboxer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 261
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 12:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Зарган 2019

Мнение от vanboxer »

Днес на трета буна, много вятър и един зарган :-)
ЖРЕБЧЕВСКИ ВЪЗПИТАНИК
e1967
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 6:41 pm

Re: Зарган 2019

Мнение от e1967 »

Днес от 9ч. до 10.30ч. на Аспарухово, Фанагория без удар. От там на трета буна до 13.30ч. една илария и една заргана. Мъка.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за активноста на рибата по морето.”