Струва ли си?

Модератор: sapuna

rahhan
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Авг 15, 2010 11:02 pm

Струва ли си?

Мнение от rahhan »

Понеже не зная, къде да пусна темата, най- удачно ми се стори тук.
Та, при тези обезрибени водоеми в България, струва ли си да се влагат средства за оборудване?
Иначе съм от поколението, което ловеше риба с черничеви, лескови, бамбукови пръчки и дънни тип "панагюрски мичел", но тогава имаше и либа!
P.S. Говоря с идеята, че не си изхранвам семейството с уловена риба! Скоро бях на яз. Пясъчник и видях хора да прибират шаранчета с размер "шамарче"!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Струва ли си?

Мнение от Don4o_62 »

Не ти трябва да влагаш кинти във въдици,хвърляй хлорна вар, бомби,мрежи и още квото има мор за рибите,всичко на буркани или във фризера :lol: :lol: :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
rahhan
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Авг 15, 2010 11:02 pm

Re: Струва ли си?

Мнение от rahhan »

Пич, мисля че съм написал, че не се изхранвам от риболов и не ми трябва рибата! Въпроса е , дали си струва да вложиш за оборудване едни пари и като отидеш на риболов само да го гледаш, без да го ползуваш?!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Струва ли си?

Мнение от Don4o_62 »

Карай тогава на черничеви пръчки и панагюрски мичели да спиш спокойно,че не си дал грешни кинти за оборудване :wink:
извинявай колега,но по тъпо питане, не бях срещал по форума :roll:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Струва ли си?

Мнение от Петър Недев »

Струва си колега.Струва си. Ако обичаш риболова и връзката с природата,си струва всяка стотинка. Ако правиш сметки колко си дал и колко си избил,не си струва.
Когато няма риба.......не кълве!
rahhan
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Авг 15, 2010 11:02 pm

Re: Струва ли си?

Мнение от rahhan »

Мисля, че не се вниква в същността на въпроса, а именно, че контролните органи не си вършат работата!
Някой може да си мисли, че ловя с пръчки от черница и корда от гъба за миене на чинии, но не е така!
Та да кажа, че си плащам билет от 1972г. и случайно, или не до сега не съм проверяван нито един път!
Въпроса е, че водоемите в България се обезрибяват. Вмъкнах черница и бамбук, за да подчертая, че навремето имаше риба и се ловеше и с тези тояги. А сега слагаш един бъз бар, три, четири пръчки с макари за хиляди левове и цял ден правиш слънчеви бани.
Аватар
boresf
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Мар 30, 2015 6:55 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Струва ли си?

Мнение от boresf »

Имайки предвид, че голяма част от "съфорумците" са свързани по някакъв начин с бизнес "риболовни такъми", то какъв отговор би очаквал от тях?! :)
А относно това "да се влагат средства за..." - въпрос на гледна точка. За един 100 лв. за макара са много, за друг 1000 лв. са нещо нормално...
Моята гледна точка е - ами стигнат ли нещата дотам, че да го приемаме вече като влагане на средства, то СТОП! Спираме и се оглеждаме! :)
До преди 2 години (или 1 1/2) купувах всякакви нещица за риболова - хубави и по-хубави и...ами сега, особено тази година сериозно се замислям над всяка покупка риболовна (не са ми намалели постъпленията, обратното, не съм се и превърнал в "чичо Скруч"), но...преоткрих, че и при скъпи, и при евтини такъми - когато има риба, то пак си кълве, оооо чудо! :) И удоволствието ми май е по-голямо!
дядо тричко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Яну 20, 2019 10:23 am

Re: Струва ли си?

Мнение от дядо тричко »

rahhan ''Та при тези обезрибени водоеми в България, струва ли си да се влагат средства за оборудване?''
Това е въпроса над който се замисляме преди и след закупуването на нови неща. И докато огъня на риболовци не е угаснал, трудно ще мине годината без да попълним оборудването си. Да когато рибата намалява по трудно се лови, и ще трябва постоянно да подобряваме такъмите и уменията си. И това ще продължи докато сме активни. След загубване на интерес ще се превърнат в излишни и непотребни вещи. Това е хоби и колкото по малки са капиталовложенията толкова ще е по добре. Ако приемем варианта да ловим само на арендувани язовири където уловената риба си я заплащаме, няма нужда да влагаме средства в оборудването си. Там рибата е много.
Другият въпрос който те вълнува е кога контролните органи ще въведат ред и дисциплина на държавните водоемите? Но това няма как да стане ако сме безпристрастни наблюдатели.
Всяко хоби изисква време и средства и няма логично обяснение, и се практикува от маняци като нас.
pandela
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 11:01 pm

Re: Струва ли си?

Мнение от pandela »

Не, не си заслужава.
И аз съм израснал с черничеви пръчки, шише с корда, сега пак си ходя за риба, ама такъми си взимам само от евтините, скъпи не си заслужава.
Ама си намерил къде да пишеш, тука е сбирщина на т.нар. "бутикови риболовци"
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Струва ли си?

Мнение от lozzy.68 »

Аматьорски,песимизъм, с комформистки нотки ... :wink: Що ,направо.,НЕ го откажеш от Риболовното изживяване ,ако някога, Сте изпитвали такова ?!?!?! :roll: :drinkers: Има гъби,билки,охлюви,слънчеви лъчи,бани,сауни,луга , ... лов ... сега и с прашки ,арбалети и лъкови ги мерят ловците ,ама ,,аджамии,, с кинти ... или без ... дали е все тая .....?!?!?!?! :roll: :fishing3: :D :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовни такъми”