Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Ivan_nikolov »

vis_bg написа:
Ivan_nikolov написа:Здравейте колеги, някой би ли споделил с мен къде се ходи за щука в нашия район. Знам , че местата не са много и са в района на с. Шкорпиловци , но никога не съм ходил нито ловил такава риба. В главата ми от две седмици се върти една мисъл , че трябва да опитам. Имам доста блесни и воблери. Надявам се някой да ми подшушне къде може да имам слука. Благодаря предварително.
П.п. ако някой има представа къде , а няма транспорт може да измислим нещо.
Последно преди 7-8 години ходих за щука на Шабленското езеро.....След Шабла, втората пресечка вдясно и се стига до езерото...Но не ловихме в самото езеро, а има един канал около езерото ....и там....Добра слука имахме тогава ...по 8-9 риби на човек....
Много благодаря , ако решиш , че ти се ходи и имаш нужда от компания пиши ми. Още веднъж благодаря за отговора.
Аватар
alexxxapostolov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 7:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от alexxxapostolov »

Колеги, смятам да проверя на водоема на Венелин или яз. Николаевка дали белите са гладни. Някой който е ходил има ли информация за релефа и дали има много закачки?
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Ivan_nikolov »

alexxxapostolov написа:Колеги, смятам да проверя на водоема на Венелин или яз. Николаевка дали белите са гладни. Някой който е ходил има ли информация за релефа и дали има много закачки?
Венелин беше източен това лято до зелена поляна ;) По-добре пробвай Николаевка.
Аватар
alexxxapostolov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 7:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от alexxxapostolov »

Ivan_nikolov написа:
alexxxapostolov написа:Колеги, смятам да проверя на водоема на Венелин или яз. Николаевка дали белите са гладни. Някой който е ходил има ли информация за релефа и дали има много закачки?
Венелин беше източен това лято до зелена поляна ;) По-добре пробвай Николаевка.
Аа благодаря ти колега, Николаевка ще да е в такъв случей. Тъкмо е и по-близо. Жалко за Венелин, отдавна се каних да ходя там, но явно няма да е скоро.
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

Колеги някой да е пробвал за щука някъде?
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Здравей колега, не знам дали вече си ходил на Николаевка надявам се да съм полезен.
Миналата година извадих няколко хубави риби от там. И като цяло го поопознах гьола. Местата които "дават" са от страната на гората. Над бараките на собственика върви пътя постарай се да стигнеш след бараките. Пътя се отделя от язовира до една чешма (след нея вече е черен) прави голям десен завой, но после се връща отново към язовира.
Та там е дълбоко и каменисто. Хубави места има за сулка. Имаше и една тънкост миналата година че рибите седяха по далечко от брега. Подготви си по тежки примамки. Закачки има, както казах е камъни, но не са безброй много.
Успех от мен и пиши после да кажеш как е минало.
НАСЛУКА!
Аватар
alexxxapostolov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 7:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от alexxxapostolov »

Luzifer написа:Здравей колега, не знам дали вече си ходил на Николаевка надявам се да съм полезен.
Миналата година извадих няколко хубави риби от там. И като цяло го поопознах гьола. Местата които "дават" са от страната на гората. Над бараките на собственика върви пътя постарай се да стигнеш след бараките. Пътя се отделя от язовира до една чешма (след нея вече е черен) прави голям десен завой, но после се връща отново към язовира.
Та там е дълбоко и каменисто. Хубави места има за сулка. Имаше и една тънкост миналата година че рибите седяха по далечко от брега. Подготви си по тежки примамки. Закачки има, както казах е камъни, но не са безброй много.
Успех от мен и пиши после да кажеш как е минало.
НАСЛУКА!
Кщ
Колега, благодаря за отговора, много ми е полезен. Не съм ходил там, единствено имах и аз информация за от страната на гората, но от човек, който е ходил последно преди 15 годони сигурно и е чуваш само. Ще го видим как е, дано и ние имаме слука. Ще пиша живот и здраве как е минал излета.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Унищожиха го тоя язовир, а ми беше любимия водоем около Варна. До колкото чувам се хваща по някоя от останалите бели риби и костур,но не е това което беше преди няколко години. Излизат в дълбоката част от към гората в района на бунгалата към стената. Дъното е каменисто и има закачки,за дистанция не знам.
Аватар
alexxxapostolov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 7:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от alexxxapostolov »

Отчет на съботния излет. Лед, студ голям, че и за капак като се размрази едни калчища... Не можем да изкачим баира на връщане с колегата. Рибари нямаше почти, точно 3ма видях и бързо се отказаха. Две дънни въдици хвърлихме на торен и бял колкото да не сме ги мъкнали напразно, червеите си стояха непокътнати. Изредихме всичко възможно, воблери, блесни, клатушки, фииишовеи други подобни, ръчно правени джигове, вносни и ръчни силикони, чебуршаки, Токио риг и Каролина риг. Каролината се оказа единствена успешна с офсетна кука четвърти номер, 8г проходно олово и около 80см флуоро след него. Силикините бяха китайски червейчета, кафеникави с брокат и дължина около пет санта. Между 11 и 12ч два костура, на първо и последно хвърляне на това място като втория се измъкна на повърхността, но бяха дребни. Около 14ч пак слука до стената, 7 хванати и 2 изпуснати за около час, първия изпуснат такъв тумбак забели пред мен, че бях на косъм с ножа да скачам да го гоня за трофей.
Закачки се намираха, предимно водорасъл или камък, но поради прикрития връх на куката нямаше проблеми, чак накрая излезе вятър и буташе такъма към стената, там скъсах три последователно и си тръгнахме.
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

До колкото разбирам колега, сте си изкарали поносимо, Надявам се че не сте се блъскали много докато излезете по баира... Веднъж и на мен ми се случи нещо подобно но срънително лесно се измъкнах и от тогава колата я оставям горе на равното и от там надолу пеш. Аз другата седмица мисля да отскоча с един комшия до Цонево така, че ако някой има някоя скрита тайна за там да я каже сега или да замълчи за винаги... :fishing6:
Аватар
alexxxapostolov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 7:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от alexxxapostolov »

Колега, без майтап бях започнал да си преценявам шансовете за оцеляване на язовира ако не изкача баира, то където стъпеш се свличаше надолу. :D
На Цонево нивото е много ниско, бях там преди 2 месеца. Лично хванах 4 костура за 2 дни и видях още толкова извадени на тапа. Твърдяха едни момичета, че на стария мост е извадило едно момче две хубави бели на силикон, но не мога да гарантирам колко е достоверна информацията. Тъкмо тази сутрин чета в едната фейсбук група, че един колега щял да ходи на преливника да мъчи щуките, явно има защото бая снимки изредиха от мястото в коментари.
rif_58
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2010 11:30 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от rif_58 »

Миналата неделя на Николаевка от 14 до 16 часа на стената и района на боровете една бяла и два хубави костура двама.Утре незнам накъде.най вероятно една разходка до Цонево и след обяд на Ноколаевка.
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Вчера звънях да проверя какво е положението на язовир Тръстиково. Един колега ми беше споменал нещо за спининг та ето какво научих от обаждането си.
Спининг риболова е разрешен, таксата е 15лв за дневен излет има Бяла риба, Костур и Сом. Бялата риба трябвало да се връща обратно костура може да си го задържиш а сома при желание може да си го платиш там и да си го прибереш също. Оказа се че може да си занесеш и лодка но не позволяват използването на ДВГ тоест или на гребла или на ел. двигател.
hoc11
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Май 18, 2019 12:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от hoc11 »

Колеги, утре или другиден смятам да направя един излет на Николаевка, та се питах някой дали е бил там тия дни, за костур и бяла, не съм ходил от пролетта а ме сърбят силиконите нещо :)
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Вземи си дребни силикони около 2грама. Най-добре зеленикави с брокат. Успех
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”