Турски лодки ...........

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Турски лодки ...........

Мнение от tiho_roev »

jordanpetkov написа:Да повдигна темата за турските лодки, Маринбоат 4.50м. за 2600лв, нова, пише че доставят и до БГ границата, вярно ли е това или е пъртенка, или качеството е по всякаква критика, някой има ли адекватно мнение......?
https://www.olx.bg/ad/marinboat-4-50-me ... 1c36a01094
На външен вид е едно кък едно със Сафтер питаѝ да ли дават книжка със сертификат за качество .
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Re: Турски лодки ...........

Мнение от jordanpetkov »

tiho_roev написа:
jordanpetkov написа:Да повдигна темата за турските лодки, Маринбоат 4.50м. за 2600лв, нова, пише че доставят и до БГ границата, вярно ли е това или е пъртенка, или качеството е по всякаква критика, някой има ли адекватно мнение......?
https://www.olx.bg/ad/marinboat-4-50-me ... 1c36a01094
На външен вид е едно кък едно със Сафтер питаѝ да ли дават книжка със сертификат за качество .
Да издават книжка със сертификат за качество, и може да се регистрира в БГ.
Доставят лодки до ТР. граница това е в цената, от там нататък се оправя собственика, мито и ДДС, плюс 350лв.
Кординатора е от БГ. тел. е актоален момчето си говори на български, нямаше информация само за дебелината на материала, иначе за всичко друго е много на ясно!
Venkicha
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 9:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Venkicha »

Сафтера в Турция струва 1400 евро. Така че мисля цената си е ок за маринките. От колеги чувам приказка че били по некачествени от сафтера. Само слухове. Нищо немога да кажа със сигурност защото не съм имал допир с такава лодка . Само съм ги виждал. Не съм се качвал. От доста време се оглеждам и проучвам за твърда лодка. И за сега се колебая между сафтер 450 и Леванти 440. Като в последно време май Леванти има превес. И вероятно скоро ще поръчам. Но все пак нищо не се знае има още време . За догодина трябва да съм на линия
Най-посещаваният риболовен форум : въй въй въй.nariba.com
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Турски лодки ...........

Мнение от nabor4eto »

Venkicha написа:Сафтера в Турция струва 1400 евро. И за сега се колебая между сафтер 450 и Леванти 440. Като в последно време май Леванти има превес. И вероятно скоро ще поръчам. Но все пак нищо не се знае има още време . За догодина трябва да съм на линия
Ако цената на Сафтера е 1400 евро 4,50м, то разликата в цените става голяма....Леванти 4,40м е 4000лв и отгоре..така че стои въпроса стрували си 1200-1300лв отгоре да се плащат за Леванти?....толкова ли са некачествени турските лодки билото Сафтер или Маринбоат? Питам се защото и аз мисля да сменям оборудването
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Турски лодки ...........

Мнение от kiril_bulgaria »

Гледайте колко тежи лодката по каталог (спецификация).

Ако е по-малко реалното тегло - имаме икономия на материала. Теглото на лодката се дава в спецификацията без обкова и оборудването, само на пластмасовото изделие. Поне така беше преди 30+години.

При едни и същи размери - разликата в цената може да дойде само от количеството и качеството на вложените материали.

Да допълня:
Турските лодки са качествени, по мое мнение. (видял съм само една). На пипане, гелкоата сякаш е матричен, което е един плюс.
То и сега, по-голяма част от използваният 450гр стъкломат е турски. Видях, че има китайски и индийски.
Изображение
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Турски лодки ...........

Мнение от tiho_roev »

nabor4eto написа:
Venkicha написа:Сафтера в Турция струва 1400 евро. И за сега се колебая между сафтер 450 и Леванти 440. Като в последно време май Леванти има превес. И вероятно скоро ще поръчам. Но все пак нищо не се знае има още време . За догодина трябва да съм на линия
Ако цената на Сафтера е 1400 евро 4,50м, то разликата в цените става голяма....Леванти 4,40м е 4000лв и отгоре..така че стои въпроса стрували си 1200-1300лв отгоре да се плащат за Леванти?....толкова ли са некачествени турските лодки билото Сафтер или Маринбоат? Питам се защото и аз мисля да сменям оборудването
Имам и двата вида лодки ако говорим за качество на гелкота сафтера е по добре направен от левантито обаче левантито е по широко от сафтера .Сафтера е много добре балансиран имам впредвид че няма значение къде ще стоиш докато при левантито ако си сам ти трябва баластра на носа :drinkers:
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Re: Турски лодки ...........

Мнение от jordanpetkov »

Марибоата и дават 220кг.
Левантито и дават 185кг.
Цените се различават в хиляди лв.
Аз също съм мераклия за Сафтер и се оглеждам за втора ръка в турция, между другото от много чудене се разминах с един втора ръка, оборудван Сафтер450м. с Меркури 25к. за 1600 евро, ................................ но търсенето продължава
Venkicha
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 9:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Venkicha »

Отново съм раздвоен . Сафтер или Леванти . Колегата пише, че има и двете лодки и Сафтера е по-добър. Май везните се изравниха. Ще чета и разпитвам още пък тогава ще реша.
Най-посещаваният риболовен форум : въй въй въй.nariba.com
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Venkicha
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 9:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Venkicha »

Цената на Сафтера се качва заради транспорта и надценката на прекупвачите в България. И се чудя дали неможе да се комбинираме с някой колега и да си внесем по една лодка. И се интересувам дали ще ме пуснат с празен колесар през границата да отида да си я взема директно от производителя. Ако е възможно да вляза с колесар , то транспорта ще ми излезе не повече от 150 лв.
Най-посещаваният риболовен форум : въй въй въй.nariba.com
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Re: Турски лодки ...........

Мнение от jordanpetkov »

Venkicha написа:Цената на Сафтера се качва заради транспорта и надценката на прекупвачите в България. И се чудя дали неможе да се комбинираме с някой колега и да си внесем по една лодка. И се интересувам дали ще ме пуснат с празен колесар през границата да отида да си я взема директно от производителя. Ако е възможно да вляза с колесар , то транспорта ще ми излезе не повече от 150 лв.
Може да влезеш с празен колесар, да си я натовариш, и да си я докараш до БГ!
Има вариант да я пишат на по малко пари, за да платиш по малко мито и ДДС.
Има вариант също да не ти начислят ДДС по фактура, тъй като не е европеиска държава.
Има вариант да откажеш гаранцията и съответно да падне цената.
Всичко това съм го проверил лятото, чрез българин живеещ в ТР и говорещ перфектно турски, но сега може да има промени!
Не съм много сигурен, как стоеше въпроса, с това, дали е на фирма или на частно лице, имаше някаква врътка за по евтино закупуване.
Турците правят добри отстъпки при закупуването на повече лодки, и плащане в кеш.
Venkicha
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 9:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Venkicha »

Ми к'во ще кажеш да прескочим до турско да си поръчаме по една . Да се комбинираме и пътните за поръчката ще дойдат на половина
Най-посещаваният риболовен форум : въй въй въй.nariba.com
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
jordanpetkov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 810
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 2:04 pm

Re: Турски лодки ...........

Мнение от jordanpetkov »

Venkicha написа:Ми к'во ще кажеш да прескочим до турско да си поръчаме по една . Да се комбинираме и пътните за поръчката ще дойдат на половина
Ангажирал съм приятел живеещ в турция да ми търси втора ръка сафтер, та поради тази причина не мога да се комбинирам, но благодаря за предложението, нека друг колега да се възползва......... :wink:
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Турски лодки ...........

Мнение от nabor4eto »

Venkicha написа:Ми к'во ще кажеш да прескочим до турско да си поръчаме по една . Да се комбинираме и пътните за поръчката ще дойдат на половина
аз съм "за"... имаш съобщение на лични.
П.С в кой град се произвеждат
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Турски лодки ...........

Мнение от tiho_roev »

nabor4eto написа:
Venkicha написа:Ми к'во ще кажеш да прескочим до турско да си поръчаме по една . Да се комбинираме и пътните за поръчката ще дойдат на половина
аз съм "за"... имаш съобщение на лични.
П.С в кой град се произвеждат
Един дето е 12 милиона и се стига по 6 лентова магистрала от BG :drinkers:
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Venkicha
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Чет Май 14, 2009 9:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Турски лодки ...........

Мнение от Venkicha »

Да в същия кошер точно от там. Ама кво да се прави май ще се ходи.
Най-посещаваният риболовен форум : въй въй въй.nariba.com
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”