Видове риболов и др. въпроси(темата ще е полезна на доста хора,моля да влезнете)

Подфорум за начинаещите риболовци, които тепърва навлизат в необятните пространства на риболова.

Модератор: sapuna

koko95
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 11, 2012 11:57 am

Re: Видове риболов и др. въпроси(темата ще е полезна на доста хора,моля да влезнете)

Мнение от koko95 »

Desert Leo написа:
icefire написа:Никъде не казвам, че такъмите които притежава няма да му свършат работа .. Казвам че ако желае да има някакво развитие , неминуемо ще стигне и до смяна на такъма ...
Тъй де. Това имах предвид, ама май няма смисъл от повече писане по темата - младежа явно е решил да практикува "форумен риболов".
Просто в момента не работя и за това е така- чета и гледам клиппове, но това ще се промени най-късно до средата на 2020-та ,и ще започна да ходя на риболов активно :fishing10: .
koko95
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 11, 2012 11:57 am

Re: Видове риболов и др. въпроси(темата ще е полезна на доста хора,моля да влезнете)

Мнение от koko95 »

Добра идея ли е да си купя DAM PTS BOMBARDA КАТО ЗА НАЧАЛО и да не си купувам ултралайтова пръчка? Да ловя на бомбарда и сбирулино СПРО? Също така от брат ми и баща ми има някви въдици.Мога да ползвам няква въдица, видях няква шекспир алфа телерод 60,която е без макара . Според мене тази въдица е за дъно, поправете ме ако греша :) .
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Видове риболов и др. въпроси(темата ще е полезна на доста хора,моля да влезнете)

Мнение от bogno »

Предвид нашумелите по медиите съобщения за замърсени реки и язовири,мисля да оповестим сред колегите кои водоеми са опасни относно консумацията на риба .В софийско освен Лобош-Пчелина и Тополница се сещам за Ботунец,Сеславци и др.около Кремиковци.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Видове риболов и др. въпроси(темата ще е полезна на доста хора,моля да влезнете)

Мнение от Martin Mihailov »

Откьде па Лобош и Тополница ги броиш за софииски :roll: :lol: И ако е така досега половин София да е измрела защото наи много софянци ловат и сьбират :mrgreen:
koko95
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 11, 2012 11:57 am

Re: Видове риболов и др. въпроси(темата ще е полезна на доста хора,моля да влезнете)

Мнение от koko95 »

bogno написа:Предвид нашумелите по медиите съобщения за замърсени реки и язовири,мисля да оповестим сред колегите кои водоеми са опасни относно консумацията на риба .В софийско освен Лобош-Пчелина и Тополница се сещам за Ботунец,Сеславци и др.около Кремиковци.
Река Искър става,Панчерево става,Язовир Искър става!
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Видове риболов и др. въпроси(темата ще е полезна на доста хора,моля да влезнете)

Мнение от butnik »

Много глупости изчетох,300 и кусур грама 3м въдица става за стойка с тапа и да чакаш за щука.Не знам защо ми се набива и али експрес,като за супер новобранец ,какъвто е и пусналия темата,моя съвет е да посети НЕОНЛАЙН магазин и поиска помощ,дано магазинера бъде учтив и въоръжен с търпение.Моето се изчерпа,за това допринесе и колега,стремящ се към трупане на постове с безсмислени съвети.
коко 95,последно-вземи и почети малко и събери жълтици,които явно ти пречат да купиш това от което в действителност имаш нужда.И престанете с това едно време,в момента реките и НЕПРЕСЪХНАЛИТЕ язовири са пълни с риба,но не искат кюспе или хляб омесен с памук и ченгели с нула в номерацията.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Видове риболов и др. въпроси(темата ще е полезна на доста хора,моля да влезнете)

Мнение от antivik »

butnik написа:Много глупости изчетох,300 и кусур грама 3м въдица става за стойка с тапа и да чакаш за щука.Не знам защо ми се набива и али експрес,като за супер новобранец ,какъвто е и пусналия темата,моя съвет е да посети НЕОНЛАЙН магазин и поиска помощ,дано магазинера бъде учтив и въоръжен с търпение.Моето се изчерпа,за това допринесе и колега,стремящ се към трупане на постове с безсмислени съвети.
.......................................
освен това в тези магазини винаги се навърта и по някой ходил по язовири, реки, гьолове и винаги ще му дадат акъл на място. Кое за какво е , как се ползва, какво е дереджето по местните водоеми...Инак тук с писане наизуст си е преливане от пусто в празно.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Desert Leo
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Май 11, 2018 1:24 pm

Re: Видове риболов и др. въпроси(темата ще е полезна на доста хора,моля да влезнете)

Мнение от Desert Leo »

Рано му е на младежа да посщава рибарски магазин.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Видове риболов и др. въпроси(темата ще е полезна на доста хора,моля да влезнете)

Мнение от butnik »

Desert Leo написа:Рано му е на младежа да посщава рибарски магазин.
да,разбра се,щом иска съвет за въдица,която много трябва да ти е омръзнал живота да я купиш.Малко от малко,ако беше внимавал в час щях да му направя подарък,но....
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
koko95
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 11, 2012 11:57 am

Re: Видове риболов и др. въпроси(темата ще е полезна на доста хора,моля да влезнете)

Мнение от koko95 »

butnik написа:
Desert Leo написа:Рано му е на младежа да посщава рибарски магазин.
да,разбра се,щом иска съвет за въдица,която много трябва да ти е омръзнал живота да я купиш.Малко от малко,ако беше внимавал в час щях да му направя подарък,но....
Живи и здрави да сме :) .
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Видове риболов и др. въпроси(темата ще е полезна на доста хора,моля да влезнете)

Мнение от Павел Иванов »

Много весела тема :lol:
Съдейки обаче по някои симптоми , автора и е небезизвестният "коцевирус" , та нормално :lol: :lol: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
koko95
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Апр 11, 2012 11:57 am

Re: Видове риболов и др. въпроси(темата ще е полезна на доста хора,моля да влезнете)

Мнение от koko95 »

Павел Иванов написа:Много весела тема :lol:
Съдейки обаче по някои симптоми , автора и е небезизвестният "коцевирус" , та нормално :lol: :lol: :lol:
Същия :) :P :P :P :fishing3: :fishing3: :fishing3: .
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси и съвети при ловенето на риба”