Качествени чепарета

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
kavarna
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 6:55 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от kavarna »

Пробвай Sunline siglon FC ролки на 50м.Цена качество в много добро съотношение.[/quote]
Ровейки из интернет ми направи впечатление, че в единия рибарски магазин в Каварна връзват с точно това ,което си ми посочил, а съм чувал добри отзиви за техните чепарета.
Аватар
Димо Михалев
Модератор
Модератор
Мнения: 478
Регистриран на: Вто Май 21, 2019 6:25 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от Димо Михалев »

kavarna написа:Пробвай Sunline siglon FC ролки на 50м.Цена качество в много добро съотношение.
Ровейки из интернет ми направи впечатление, че в единия рибарски магазин в Каварна връзват с точно това ,което си ми посочил, а съм чувал добри отзиви за техните чепарета.[/quote]

Не е лошо,не съм сигурен дали майсторите ползват точно този модел.Разгледай и другите,какво са показали.В крайна сметка всичко се свежда до лични предпочитания според цена, качество и дали ти отговаря на личните нужди.
Аватар
stareca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Нед Фев 26, 2017 4:44 pm
Местоположение: Бургас

Re: Качествени чепарета

Мнение от stareca »

kavarna написа:
kirko999 написа:А някой работил ли е с Linesystem?
От миналото лято връзвам и според мен си е доста добро влакно за връзване и го има и на ролки по 300метра.
Чепаретата в магазин Хуук Варна се връзват с такива влакна и според тях е много - добро.Имат ролки по 300м. На добри цени.
Това че връзват с въпросния карбон не го прави добър попадал съм на тяхно сафридено бая трески за дялане имат ама на всякаде пише JAPAN не бих се учудил ако някой им ги прави на ишлеме .В този ред на мисли Румбата на краставицата връзва и продава повече от всички магазини там взети заедно а работи с наливна дайва и наливен лазер така че !!! А въпросния sunline siglon е може би най лошото влакно с което съм връзвал някога ако се пречупи или леко накъдри няма оправяне.Още нещо въпреки че го има на ролки 30м. и 50м е навит като лазер
Аватар
Димо Михалев
Модератор
Модератор
Мнения: 478
Регистриран на: Вто Май 21, 2019 6:25 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от Димо Михалев »

stareca написа:
kavarna написа:
kirko999 написа:А някой работил ли е с Linesystem?
От миналото лято връзвам и според мен си е доста добро влакно за връзване и го има и на ролки по 300метра.
Чепаретата в магазин Хуук Варна се връзват с такива влакна и според тях е много - добро.Имат ролки по 300м. На добри цени.
Това че връзват с въпросния карбон не го прави добър попадал съм на тяхно сафридено бая трески за дялане имат ама на всякаде пише JAPAN не бих се учудил ако някой им ги прави на ишлеме .В този ред на мисли Румбата на краставицата връзва и продава повече от всички магазини там взети заедно а работи с наливна дайва и наливен лазер така че !!! А въпросния sunline siglon е може би най лошото влакно с което съм връзвал някога ако се пречупи или леко накъдри няма оправяне.

Много прав,ама това се случва след няколко риболова.

Това е чепаре на втори риболов и освен няколко куки загубени във въжетата на една мидена ферма няма други загуби.Няма къдрене на бидема,а рибата,която е хванало може и да я покажа,но не мисля,че тук е мястото.Пробвал съм и едно Трабуко,по-меко е и може да го накъдриш,пречупиш и пак се изправя след няколко дърпания,ама вързано на майката не се разперва и бидема стои близо до нея.

П.П. Темата е за това да даде максимално информация и всеки да черпи опит и познания.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от gergi_81 »

Реално погледнато няма магазин, който да няма поне 5-10 човека, които връзват само куки или цели чепарета. Най-мащабно с чепарета в цялата страна се занимава Яни. Просто няма кой да му стъпи на малкия пръст относно количества чепарета и зареждане на магазини. Доста от чепаретата по другите магазини идват от Яни.
Конкретно за HOOK - имам приятел, който връзва чепарета за този магазин и е доста кадърен и изпипва нещата. Нормално е обаче, всеки магазин да търси най-вече печалба и варианти как всичко да има по-голям марж.
Аз лично съм на мнение, че хубаво чепаре няма как да се купи от магазин. Тези, които правят хубави чепарета си ги правят за себе си и си ги пласират сами, и не биха се занимавали с магазини. Магазините от своя страна, никога не биха платили достатъчно на някой такъв да връзва чепарета за тях. Повечето дават по 8-10 стотинки на кука, което е ужасно малко за човек, който може да изпипа хубаво чепаре. 200 куки на ден са 20лв, което е супер смешно на фона на 20 чепарета по 5,6лв, които човек и сам ще си пласира с разходи в рамките на 15-20% от цялата сума и малко повече време за изработка.
kavarna
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 6:55 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от kavarna »

Не е идеята да коментираме магазините , те ще се оправят както си преценят. Събирам само информация .
Имам още едно питане :
Кои размери влакна/фи/ обикновено ползвате за - сафрид, чернокоп, лефер и паламуд , съответно и с кои размери куки?
Благодаря за отговорите предварително . Мисля , че съм прегледал на 90% цялата хронология и не открих систематичен отговор на питането си.
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от gergi_81 »

kavarna написа:Не е идеята да коментираме магазините , те ще се оправят както си преценят. Събирам само информация .
Имам още едно питане :
Кои размери влакна/фи/ обикновено ползвате за - сафрид, чернокоп, лефер и паламуд , съответно и с кои размери куки?
Благодаря за отговорите предварително . Мисля , че съм прегледал на 90% цялата хронология и не открих систематичен отговор на питането си.
Разбрахме те, но все пак темата не е само за теб, нали? Както виждаш покрай всички глупости, които се пишат по даден въпрос, темата се развива и се стига до някакви изводи полезни за всички.

По втората част от въпроса ти, аз лично залагам на следните размери:
Сафрид: за кука 8,9,10 - 0,165 /0.205 (много рядко някой изрично ме моли да ги правя 0,205/0,235, ако мята от брега с по-жестока сопа и тежести над 30-40гр. )
Чернокоп: за кука 4- 0,235 /0,260 (това ми е масовия модел, който аз правя за чернокоп и залагам най-много на него)
Чернокоп: кука 1,2,3 - 0,260/ 0,285
Куки с дълго рамо избягвам да правя по ред причини, коментирани назад в темата.
За лефер: 0,30 /033 - ако е с повече куки, ако е до 4 куки съм по-смел и си ги правя с 0,28/ 0,33
За паламуд: 0,41 /0,44
Само искам да уточня, че за тролинг залагам на малко по-тънки влакна, но разчитам много на възела, който правя с разпъване на майката, без пречупване на линията. Коментирали сме го и преди, но тук е малко като с очичките. - На който не му се занимава с този възел - отрича ползите му. Реално погледнато възела е слабото място на едно чепаре. Дали бидема е 0,28 или 0,45 е все тая ако попадне между зъбите. За мен винаги най-тънкото възможно влакно е най-правилния избор.
И твърдо искам да натъртя, че това е според мен и не искам да налагам стандарти. Това е което ползвам аз и съм доволен.
bubamara
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 31, 2015 12:15 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от bubamara »

gergi_81 написа:Реално погледнато няма магазин, който да няма поне 5-10 човека, които връзват само куки или цели чепарета. Най-мащабно с чепарета в цялата страна се занимава Яни. Просто няма кой да му стъпи на малкия пръст относно количества чепарета и зареждане на магазини. Доста от чепаретата по другите магазини идват от Яни.
Конкретно за HOOK - имам приятел, който връзва чепарета за този магазин и е доста кадърен и изпипва нещата. Нормално е обаче, всеки магазин да търси най-вече печалба и варианти как всичко да има по-голям марж.
Аз лично съм на мнение, че хубаво чепаре няма как да се купи от магазин. Тези, които правят хубави чепарета си ги правят за себе си и си ги пласират сами, и не биха се занимавали с магазини. Магазините от своя страна, никога не биха платили достатъчно на някой такъв да връзва чепарета за тях. Повечето дават по 8-10 стотинки на кука, което е ужасно малко за човек, който може да изпипа хубаво чепаре. 200 куки на ден са 20лв, което е супер смешно на фона на 20 чепарета по 5,6лв, които човек и сам ще си пласира с разходи в рамките на 15-20% от цялата сума и малко повече време за изработка.
Има много истини в това което си написал но и от преди 10-15 години както и сега има чепарета по магазините от 2,5 до 20 лв. (За сафрид ) тези които връзваш ти за 5-6 лв ,а и не само ти и много други колеги в магазините са над 8-9лв цена (за всеки влак си има пътници) те също имат качествена стока на съответната цена ( ама имат наем продавачи и други разходи) . Евтините чепарета са си просто евтини не само от към цена ,а и от към качество на изработката както и от към материали което е напълно нормално това е закономерност във всеки един бизнес ( света не се върти около качествените ни чепарета само) . Ето ти един пример колко модела и марки автомобили има . Колкото до hook и въпросната марка тя има поне 100 артикула и като всяка друга марка има продукти от 5 и 205 лв. (образно казано)което е напълно нормално, а колкото до качеството всеки има право да ползва и да връзва с каквото му харесва както и да пробва или да не пробва нови и различни продукти въпрос на личен избор.
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от gergi_81 »

bubamara написа:
gergi_81 написа:Реално погледнато няма магазин, който да няма поне 5-10 човека, които връзват само куки или цели чепарета. Най-мащабно с чепарета в цялата страна се занимава Яни. Просто няма кой да му стъпи на малкия пръст относно количества чепарета и зареждане на магазини. Доста от чепаретата по другите магазини идват от Яни.
Конкретно за HOOK - имам приятел, който връзва чепарета за този магазин и е доста кадърен и изпипва нещата. Нормално е обаче, всеки магазин да търси най-вече печалба и варианти как всичко да има по-голям марж.
Аз лично съм на мнение, че хубаво чепаре няма как да се купи от магазин. Тези, които правят хубави чепарета си ги правят за себе си и си ги пласират сами, и не биха се занимавали с магазини. Магазините от своя страна, никога не биха платили достатъчно на някой такъв да връзва чепарета за тях. Повечето дават по 8-10 стотинки на кука, което е ужасно малко за човек, който може да изпипа хубаво чепаре. 200 куки на ден са 20лв, което е супер смешно на фона на 20 чепарета по 5,6лв, които човек и сам ще си пласира с разходи в рамките на 15-20% от цялата сума и малко повече време за изработка.
Има много истини в това което си написал но и от преди 10-15 години както и сега има чепарета по магазините от 2,5 до 20 лв. (За сафрид ) тези които връзваш ти за 5-6 лв ,а и не само ти и много други колеги в магазините са над 8-9лв цена (за всеки влак си има пътници) те също имат качествена стока на съответната цена ( ама имат наем продавачи и други разходи) . Евтините чепарета са си просто евтини не само от към цена ,а и от към качество на изработката както и от към материали което е напълно нормално това е закономерност във всеки един бизнес ( света не се върти около качествените ни чепарета само) . Ето ти един пример колко модела и марки автомобили има . Колкото до hook и въпросната марка тя има поне 100 артикула и като всяка друга марка има продукти от 5 и 205 лв. (образно казано)което е напълно нормално, а колкото до качеството всеки има право да ползва и да връзва с каквото му харесва както и да пробва или да не пробва нови и различни продукти въпрос на личен избор.
Абсолютно на едно мнение сме. Просто в повечето магазини не предлагат чепарета по 8-9лв, защото никой не би ги купил при положение, че има хора, които правят много качествени чепарета на нормална (според мен) цена от 5-6лв. Според мен това си е занаят, в който се произвежда продукт, който хората искат да си закупят от майстор в бранша. Както се търси майстор да ти налепи плочките в банята, а не отиваш в Практикер да търсиш такъв. Така си мисля аз.
Аватар
rashkoto1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 636
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 1:28 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от rashkoto1 »

Принципно не съм някакъв такъв(гаден) на какъвто ще се направя, но гледам статистика и човек за 10г откакто се е регистрирал е с 5-7 мнения на година средно. Обърнахте му много внимание и понеже пита хора, които не продават не виждам някой да спазва това ......Даже и аз он'ден продадох някакви творби....и за това не вземам участие. :)
От всичко най-обичам, гол по пясъка да тичам!
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от gergi_81 »

rashkoto1 написа:Принципно не съм някакъв такъв(гаден) на какъвто ще се направя, но гледам статистика и човек за 10г откакто се е регистрирал е с 5-7 мнения на година средно. Обърнахте му много внимание и понеже пита хора, които не продават не виждам някой да спазва това ......Даже и аз он'ден продадох някакви творби....и за това не вземам участие. :)
Добре дошъл в отбора на продавачите. Вече си дамгосан! :lol:
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Качествени чепарета

Мнение от rap66 »

Относно дебелината и лефера. Четнокопа нощем прави разлика между 0.22 и 0.26. Констатирано многократно и без капка съмнение. Разликата в кълването 50%. Риболова там е друг, разбира се, но ... денем дали ще му сложите 0.30 или 0.60, разлика за него няма да има,и двете ще ги види. На леферско чепаре за тролинг много рядко ми изчезва кука, 90% щетите са по майката на равнището на очите на октопода. Ако е 0.40 (#4), след всеки удар ги проверявам дали има разнището, на 20-на риби се сменя. с #6 ми е по спокойно. За вертикален джиг обаче #4 майка я отхапват много бързо. За паламуди майка #8-#12, не по тънко. Бидемите не ги броя, куки много, обаче като заминат 3-4 воблера или пилкера, по 15-30-50 лв, боли
Аватар
Димо Михалев
Модератор
Модератор
Мнения: 478
Регистриран на: Вто Май 21, 2019 6:25 pm

Re: Качествени чепарета

Мнение от Димо Михалев »

rashkoto1 написа:Принципно не съм някакъв такъв(гаден) на какъвто ще се направя, но гледам статистика и човек за 10г откакто се е регистрирал е с 5-7 мнения на година средно. Обърнахте му много внимание и понеже пита хора, които не продават не виждам някой да спазва това ......Даже и аз он'ден продадох някакви творби....и за това не вземам участие. :)
Повечето знаем,че не си гаден.Колегата е по подводния риболов,сега е решил да хване въдица в ръка.
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Качествени чепарета

Мнение от dobria1 »

Някой има ли обяснение защо MAGNUM 1/32 след определено време се слепва(дори и неотворен пакет) още по старите дори им се отлепя холограмата?
И има ли някакъв лек против проблема?
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
gergi_81
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Окт 19, 2014 5:55 am

Re: Качествени чепарета

Мнение от gergi_81 »

dobria1 написа:Някой има ли обяснение защо MAGNUM 1/32 след определено време се слепва(дори и неотворен пакет) още по старите дори им се отлепя холограмата?
И има ли някакъв лек против проблема?
Предполагам, че е като при всяко едно нещо, в което се използва лепило или боя. Бърза се в производството и подготовката за продажба и химикалите не са изсъхнали. С времето си текат химични процеси, които увреждат цялостта на продукта, особено когато е вече пакетиран и "задушен", така да се каже.
Другото, което най-често уврежда, е влагата. Влагата от морето е**а мамата на всичко. Вероятно говорим за съчетание от двата фактора.
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”