Какъв тиган да си взема ?

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

xsxboy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 11:34 pm

Какъв тиган да си взема ?

Мнение от xsxboy »

Здравейте колеги...
Пред дилема съм какъв тиган да си взема.. и ще помоля за съвет..
Алуминиев тиган... тефлонов или керамичен тиган ?
Ще се ползва само за пържене на риба.. каракуда, шаран и костур? Незнам дали има значение и за това реших да попитам... може да оказва влияние на вкуса знам ли :).. някак си ме дърпа към керамичен ама вие ще кажете какво е положението :)
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Какъв тиган да си взема ?

Мнение от gamon »

Според мен алуминиевия отпада. Колкото е по-тежък и с дебело дъно, по добре. В къщи ползвам един от неръждаема стомана на Горение и съм много доволен - на практика е вечен. За сред природата имам един руски чугунен, от времето, когато руснаците правеха "куфарна търговия" при нас. Също може да се каже, че е вечен - правил съм му само нова дръжка на дърводелски струг, че старата изгоря от жестоко ползване. И двата обаче искат силен котлон - на-добре газов.
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Какъв тиган да си взема ?

Мнение от kiril_bulgaria »

Дълбок, да не пръска пърженото, с капак. Капаците ги продават и отделно, прозрачен, стъклен.

Газов котлон - задължително чугунен, дебело дъно. Тефлонен. Подържа равномерно топлината, по цялото дъно.

За модерните печки - ами яжте пица или на ресторант абонамент.

В момента, една голяма газова синя бутилка е 10лв!

Това не са мой констатации, (аз и яйца на очи не мога да направя), а гледах едно готварско предаване. Там такива бяха препоръките към една девойка, която сега навлизаше в дербите на кулинарното изкуство.
Изображение
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Какъв тиган да си взема ?

Мнение от баш_майстора »

Според мен, алуминиев има смисъл само за палачинки - да е лек за лесно обръщане, във всички останали случаи - неръждавейка с дебело дъно или чугун. Покритията са удобно нещо, но правят тигана консуматив, след като се нарушат, а то става рано или късно, трябва да го изхвърлиш.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Какъв тиган да си взема ?

Мнение от Д-р Флекс »

Точно така. Човек трябва да пести, да си купува тигани за готвене, които да ползва цял живот, че и на внуците да завещай...
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Какъв тиган да си взема ?

Мнение от lozzy.68 »

Д-р Флекс написа:Точно така.
:lol: :lol: :lol: :smt023 :drinkers: :fishing5:
Аватар
kiril_bulgaria
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 404
Регистриран на: Съб Дек 01, 2007 9:56 pm
Местоположение: Царево
Обратна връзка:

Re: Какъв тиган да си взема ?

Мнение от kiril_bulgaria »

Д-р Флекс и lozzy.68 - подигравките не са в компетенцията на правилните отговори. Пък и никъде xsxboy не говори за вечен тиган.

Въпроса, който задава е: в какъв тиган рибата при пържене става най-добра? Другата информация е допълнение (уточнение) към отговора.
Изображение
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Какъв тиган да си взема ?

Мнение от lozzy.68 »

НЕ СЕ ПОДИГРАВАМ ... да има какво и как да се приготви ,тигана е най-малкия проблем ! Има алуминиев ,тефлон -(не препоръчвам ) ,чугун,керамика ,метал ,сач , плоча , ..... !!! Аз съм пържил Калкан- в таз от ,, Жигула,, .... ми Вкусен стана !!! Пък и съм жив !!! :wink: :drinkers:
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Какъв тиган да си взема ?

Мнение от баш_майстора »

Д-р Флекс написа:Точно така. Човек трябва да пести, да си купува тигани за готвене, които да ползва цял живот, че и на внуците да завещай...
Дърто, като набор на Библията, трябва трябва да знаеш, че човек трябва да инвестира в качествени сечива, а не да си харчи парите за боклуци-еднодневки! Или Партията друго повелява? :butthead:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Какъв тиган да си взема ?

Мнение от Д-р Флекс »

Баш_клошар...
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Какъв тиган да си взема ?

Мнение от Д-р Флекс »

kiril_bulgaria написа:Д-р Флекс и lozzy.68 - подигравките не са в компетенцията на правилните отговори. Пък и никъде xsxboy не говори за вечен тиган.

Въпроса, който задава е: в какъв тиган рибата при пържене става най-добра? Другата информация е допълнение (уточнение) към отговора.
Най-добре рибата при пържене става в нов тиган с незалепващо покритие. Независимо, дали е тефлон, както беше модно преди 20 години, дали е керамика, както беше модно преди 10, или мрамор, както е модно днес - важни са две неща, тиганът да е нов, и покритието да е незалепващо. Който си мисли, че с един и същи тиган ще преживеят 13 поколения, е клошар, умствен.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Какъв тиган да си взема ?

Мнение от баш_майстора »

Д-р Флекс написа:Който си мисли, че с един и същи тиган ще преживеят 13 поколения...
...явно не е виждал по-качествена посуда от Тефал, ма то гроздето си е кисело... :finga:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Какъв тиган да си взема ?

Мнение от Д-р Флекс »

... друго си е на баба от гара Левски калайдисания през 1913-а бакър, нали, клошарче?
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Какъв тиган да си взема ?

Мнение от баш_майстора »

Яж си дюнерите и бъди щастлив!
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Какъв тиган да си взема ?

Мнение от antivik »

Хе :D ...каква весела темичка се подхванала. А че и с интересни съвети, само де не са казани две неща. От де човек да си намери мерак, че да се занимава с пържене :? и другото свързано със сами тигана - в края на краищата човек си взема това за кое му стигат парите. То верно, че ги има разни супер с еди какво си дъно и позлатени, но кат не можеш си го позволиш... :(
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”