Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Мilena »

kikk4o написа:Вчера направих сефтето за тая година на река Камчия. Петнадесетина ентусиасти бяхме застанали от моста нагоре като всички си останахме с приятната разходка и хубавите мигове край реката. Риболов нямаше никакъв с изключение на колеги до мен, които ловяха уклеи на плувка. Реката е много паднала и бистра. Нямаше и помен от морунажи. Хищниците също се бяха покрили по думите на колеги спинингисти. Следващият път смятам да заложа и аз на хищниците, но само времето да е хубаво.
За коя Камчия пишеш колега?
Питам, защото се канех да ходя тия дни за уклей на вировете след Добромир, но ми казаха, че почти са били на изчезване, от маловодие.
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Мilena написа:
kikk4o написа:Вчера направих сефтето за тая година на река Камчия. Петнадесетина ентусиасти бяхме застанали от моста нагоре като всички си останахме с приятната разходка и хубавите мигове край реката. Риболов нямаше никакъв с изключение на колеги до мен, които ловяха уклеи на плувка. Реката е много паднала и бистра. Нямаше и помен от морунажи. Хищниците също се бяха покрили по думите на колеги спинингисти. Следващият път смятам да заложа и аз на хищниците, но само времето да е хубаво.
За коя Камчия пишеш колега?
Питам, защото се канех да ходя тия дни за уклей на вировете след Добромир, но ми казаха, че почти са били на изчезване, от маловодие.
Бяхме над моста преди Старо Оряхово. Уклеи се хващат на плувка, но те не са много активни. Имаше двама колеги до нас специално дошли за уклей, но и те бяха с двадесетина дребни рибки. Района от двете страни на моста е разчистен и е удобен за риболов. От горната страна са изрязали дърветата и има доста клони във водата! Нивото е ниско и брега е висок, но има и удобни места. Аз пробвах на фидер, но без успех. Следващият пт мисля да си намеря подходящ вир да мога да изтичам с болото. По думи на колеги до преди седмица са се ловели доволно морунажи. Отделно на спининг кленове и щуки.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

В района на Добромир едва ли ще има вода! Не знам какво е положението на Цонево в района на Дебелец? Там би трябвало да има дълбочина и може би още да има активна риба освен хищника.
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Мilena »

:smt023 Благодаря колега!
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Мilena »

Преди 2 седмици бях на Дъбравино- река Камчия. За два часа 3 кефалчета, около 300 гр.
Имаше един плясък във водата,уникален. Изтръпнаха ми костите-100% щука! Нямах необходимата подготовка, но утре ще се пробвам :D
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Мilena написа:Преди 2 седмици бях на Дъбравино- река Камчия. За два часа 3 кефалчета, около 300 гр.
Имаше един плясък във водата,уникален. Изтръпнаха ми костите-100% щука! Нямах необходимата подготовка, но утре ще се пробвам :D
Тия кленчета на плувка или спининг успя да ги излъжеш, че след последния риболов трябва да си поправя резултата?
Информацията, която имам е, че щуките са активни по реката, но за друга риба нямам инфо.
plamen.penchew
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Дек 21, 2020 9:05 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от plamen.penchew »

Добър вечер колеги, запалих се изключително много по спининг риболова и съм си поръчал пръчка с макара и следващите ще се окомплектовам напълно, та да мина на въпроса. Къде около Варна и в кои водоеми мога да намеря хищна риба (щука, бяла, костур, кефал и т.н) и кога мога да започна с първите опити. Знам, че ще имам доста капота, но все трябва да се почне от някъде.. Малко повече думи за водоемите, които търся. Първо място да са близко, под близко разбираме около 100км, но ако имате предложения, които са на 20-30 км и някой път след работа в летните месеци да похвърля след работа ще адмирирам още повече.
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Мilena »

На плувка.
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Plamem.Penchew
Здравей колега аз също съм нов в занаята, напоследък ходя на Николаевка има бели риби но от десетина дни не ядат много има и костури които искат малки примамки и тежестти освен това може и Камчията да пробваш но там не съм ходил
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Мilena »

На Камчия , труден риболов!
Там трябва да познаваш местата, а те не са малко....(познатите), за останалите ти трябват поне два дни без автомобил :wink: :wink:
Последно промяна от Мilena на Чет Дек 31, 2020 1:10 am, променено общо 1 път.
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Мilena »

М/у другото. На излизане от Синдел, през ЖП прелез, завой на дясно. Има река, и много коли, паркирали край нея. Не знам какво хващат, но определено са рибари-НАСЛУКА!
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Мilena написа:М/у другото. На излизане от Синдел, през ЖП прелез, завой на дясно. Има река, и много коли, паркирали край нея. Не знам какво хващат, но определено са рибари-НАСЛУКА!
Провадийска река. Не съм ходил от четири или пет години. Иначе се хващаха уклеи, бабушки и кефал. Ловил съм на фидер и на плувка на изтичане.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Честита нова година! Много здраве, радост и късмет на всички. А най-вече много слука с любимото хоби!!!
plamen.penchew
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Дек 21, 2020 9:05 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от plamen.penchew »

Здравейте и за много години, благодаря за предложенията, със согурност ще паркирам колата на някое място и от там пешачката за места. Бях чел, че във Венелин на рибарниците имало, до колко тази информация е актуална?
Аватар
pasator
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 9:08 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от pasator »

plamen.penchew написа:....... Бях чел, че във Венелин на рибарниците имало, до колко тази информация е актуална?
Какво има на рибарниците на Венелин колега?
То вода няма-те са източени от миналата година! :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”