Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Всичко за което не намирате подходящ форум

Модератор: dantho.mihov

Публикувай отговор
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14819
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от G.Petkov »

GODzillata написа: ...... неща !......

Няма не искам, няма неща ! :D

Така пей СТ ! :wink:

Затова няма да се дърпаш и няма да се плашиш.

Няма произведени ваксини Спутник,
Готови за експорт!

Има само пропаганда и агитация, тип академик Мичурин !
Сега Царево. :D

Все пак идват избори,
Трябва нещо да се бърбори !
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14819
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от G.Petkov »

GODzillata написа: ...... Понякога й тургам да се плицика и да врти помпата, ама понякога забравям......

Кире,

Ама ти верно ли очакваш бенз.помпа да работи на сухо ! :rolleyes:
Щото на чист български, понякога, означава в повечето случаи - никога !

Друг е въпросът ако имаш кинти в повече и много свободно време ! :D
Така става, нали и в сервизите работят хора,
И те трябва да се пенсионират ! :wink:
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14819
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от G.Petkov »

И последно,
Дълбоко съм възмутен от затоплянето на времето.
Преева ми се излета на лед.

Като прецених възможните виновни за това безобразие,
Само ББ покрива всички изисквания.

Затова Устафкъ за Баце,
Щото не можа да задържи леда поне до утре, събота.
Съвсем друго си е сибирският студ - тогава всички сме доволни ! :D
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Мilena »

G.Petkov написа: Съвсем друго си е сибирският студ - тогава всички сме доволни ! :D
Не бих казала!
Лека нощ! :wink:
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Мilena »

:fishing8:
lusienn написа:Прозвънех за бяла риба,
Един приятел имал,
Малко глави и рагу,
Като върнах малко назад, разбрах от къде са кокалите за боба :lol: :lol: :lol: :mrgreen:Пък за шлифера с разходката друго имам, ама айде от мен да мине :mrgreen:
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от GODzillata »

G.Petkov написа:... нали и в сервизите работят хора,
И те трябва да се пенсионират ! :wink:
Па то да го :ANAL: , мое се кае, че имам мажоритарен дял вече у сички сервизи! :mrgreen: :lol: :lol: :oops:


***
kukukuka написа: някои обичат ледени дупки :lol: :lol: :lol:
:mrgreen:

Изображение
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Диканаров »

Привет на всички! С риск да внеса турболенции в ламинарният поток на Прехода, ще драсна няколко реда със забавяне! То забавянето стана поради това, че изпратих близък приятел, който го заразиха с К19 при провеждане на химиотерапия и за два дни мъки си отиде, после трябваше да обърна сериозно внимание на разни зъбни и колянни болежки и накрая да ваксинирам 96 годишната си майка! Да ми е жива и здрава! Имам и добра новина. Ще се размина с операционни интервенции и ще си спазя срокът, който съм си дал за отлитане към колибата! Та по ред!
1. Да колега демокрацията е била само за свободните граждани на гръцките градове-държави и не е засягала цялото им население на полиса, включващо роби или граждани на други градове, като търговци или намерили убежище от гонение в техните си държави. Така е и сега, като погледнеш. Демокрацията е най-вече за свободните от финикийски проблеми наши граждани. А от тях са малко тези дето са се освободили честно, повечето са се движили по острието на бръснача, а за не малко четем или гледаме по ТВ, че са си станали такива по най-брутален и безпардонен начин с протекцията на властта!
2. България преди 1939г. давала кредити, да така е, но след 1944г. плащаше милиарди златни лева репарации за окупационните ни корпуси в Гърция и в Югославия. И има разлика между кредит, който се връща с лихва при изтичане на срок, съвсем друго са репарациите, които не се връщат! А тогава започва и изграждането на индустриална България и средствата са били мобилизирани за строителство на пътища, заводи, язовири , изграждането на кооперативни земеделски стопанства и прочие.
3.Павка, много ме налази бе! Ама няма нищо. Аз нося и на лаф, критика, на ядене, пиене и на бой! Само молба:-нали си модератор на най-свободната тема, не се дръж, като цензур от в.Демокрация или в.Работническо дело де! Аз никъде не съм упоменал име на която и да е партия, а ме определяш, като`проводник на фейк новини, та и съобщаваш от кой адрес коя централа ми спуска опорки!
Винаги съм се стремял да имам собствено мнение и съм бил винаги със собственото си име и физиономия, както преди, така и сега по време на безкрайният ни преход! Та това ми е носело повече негативи и преди и сега!
Казваш , че няма такива публикации и такива централи и съм си измислял! Имааааа! Държал съм в ръцете си такива , във формата на брошури ! Чел съм ги на английски, но ги има и на другите официални езици. Това бе след 1983 година, когато бях в Либия! Документите за които говоря са най-вероятно от 1985г. Имам в най-долните кашони в личният ми архив в мазето и фотокопия на някои страници, които са ме интересували! Така бе тогава, всичко бе на хартиен носител, а сега съм повече от сигурен, че всичко е качено след дигитална обработка и не ще ти бъде трудно да ги намериш в архивите им . Публикациите са:-Quaterly economic review of the CE bank
-Qaterly econcmic bulletin of the UN
Казвате, че е бил проблем торба цимент и кило бетонно желязо по онова време! Да това е истина, но до 1960г.! И мога да го докажа на всеки който ме посети на колибата. Селото има стара история. Било е по-голямо от Троян при освобождението ни от Турско робство. Планинско е и това е пръскало имотите на родовете през километри растояние и планински бърда, а от тук и наличието на повече от две фамилни къщи на род, изградени от камък първи етаж, а вторият е бил от плет измазан с кал! Имаме петдесетина такива постройки, в които никой не живее и се ползват като склад на сено, каци с джибри или друг инвентар. Между 1944 -5 и 1989г. цялото село е в тухлени къщи, които се обитават, като тези до 1960 са с камък отдолу, а отгоре с гредоред и тухли, а след 1960 са с тухли циментови плочи и колони. Причината е, че влизат в действие Кремиковци, новите мощности на Перник, заводът например в Златна Панега и желязото и циментът стават по евтини и лесни за строителите, ат колкато да сечеш дъбови трупи, да ги дялаш, да опаянтвеш къщата. И моята колиба е с цимент само на стълбището, защото е строена 1954г
За кола се чакали години! Да ама обикновените хора си купуваха НОВИ коли от Мототехника, а не "втора" ръка, както е сега. То по-верно ще е ако кажем ента ръка. В село има при 550 жители стотина коли от които двайсетина са Москвичи и Лади! Колите си се поддържат от стопаните, нямат толкова електроника и са пригодни за планинският профил на пътищата. Москвичите са преработени на камионетки и с тях си прекарват дърва, фураж, строителни материали, а тези от автомобилните борси в Троян и Ловеч изкарват година две и се отново подменят, като едните отиват на скраб. Та се питам не се ли превърнахме в авто моргата на Европа и Япония? Колко обикновени хора могат да си позволят НОВА кола сега? Аз познавам само трима! Единият е отличен инженер, които още изпълнява консултантски задачи и си купи Дачия! Вторият бе братовчед ми , адвокат по административно и търговско право, който си купи нова Шкода и на село има иедна много работлива и оправна жена, която има малка производствена фирма, та тя си купи Опел ван на лизинг. Това е и начинът за купуване на масовите нови коли! На лизинг, като се води на фирмата, а я ползваш , като лична и си приспадаш разходите от печалбата, та да платиш по ниски данъци! Не говоря за омразните на всички скандални олигарси, като и те при поръчките си на Мазерати, Ламборджини, Майбах или Лексус си чакат по половин година колите.
Можело сега да си вземеш паспорта и да отидеш където искаш по Света , а преди можело да те застрелят на границата! Това го могат и сега само освободените от финансови проблеми хора! За повече от обикновените хора на село е проблем да отидат до Троян или Ловеч, защото билетът бе 8 лева при пенсия максимум 300. Имам приятели, които и преди и сега пътуват, но не са от тези по кориците на списания и вестници . Аз съм посетил 26 държави, което съвсем не е много, но нямам желание да ходя повече на вън! Искам на своя земя да си умра! Дядо ми почина малко след 60, тогава мъжете се пенсионираха на 60 години, а жените на 55. Нали помните? Баща ми почина малко след 70, аз съм на 75 и не ми предстои дълговечност по наследство.
Та като става дума за пътуване зад граница да припомня,че зад граница работеха над сто хиляди българи, като нямам предвид Коми! В Либия, тоест Джамахирията на Кадафи в периода 1983-1988 работеха между 25 и 28 хиляди българи годишно, като покриваха пълният спектър от селскостопански работници, през ИТР, медицински специалисти, та стигнеш да професори! В Триполи имаше българска гимназия, в Бенгази имаше средно, а в Хомс начално училище. В голямите кампове на Техноескпортстрой, Булгаргеомин или Техвоимпор-експорт имаше и детски градини. В Триполи се полагаха кандидатстудентски изпити. Всичко това предполага наличието на семейства с деца , нали? А като прибавиш и тези български специалисти, строители, енергетици и т.н. в Ирак, Сирия, Ливан, Тунис, Алжир,Кувейт, та и в Судан имахме екип от петдесетина селскостопански летци и техници. Хайде да прибавим и тези от Мозамбик, Ангола, Нигерия/ между другото инж. Н.Пеев, който построи там със българи спортният и хотелският комплекси известни, като олимпийското селище в Лагос, ми бе първи директор в Кремиковци. А тук би следвало да прибавим и хората работили в Куба, Никарагуа и други ще излезе, че един стохиляден град е бил свален от стоковият натиск на страната ни. Това са сто хиляди коли, апартаменти, или лечение , или образование плащани от обикновените хора! Не говоря за Гяуров, Гюзелев или Ана Томова-Синтова, Н.Николов или Арон Аронов и т.н. които живееха у нас и зад граница.
Казваш че е било опосно да те застрелят при прескачане на границата! Ми прав си ! Така е! Тогава имаше ГРАНИЧНА войска, която охраняваше външните граници на СИВ. За преминаване има ГППунктове и нужните документи. Като имаш паспорт и командировачно пътуваш, а ако нямаш и иска да пропълзиш рискуваш! Твой избор! Викат ти:- Стой на място или стрелям, а ти побягваш нищо чудно при движеща се мишена и стрелец куршум предназначен за краката да иде в тялото! Твой е изборът! А по границите се провеждаха през светлата част на деня и събори на които в определен ден се събираха разделени български, гръцки родове, такива имаше и по западната ни граница! Та прав си , не можехме да си турим паспорта, сега личната карта и да хванем в чужбина, но не бе и така както се налага от десетилетия мантра за пълна изолация на обикновените граждани и излизане само на привилигированите! Е не е така! През 1986г. се върнах в България в отпуск с кораб Лев Толстой, който с Иван Франко плуваха по линията Одеса-Констанца, Варна, Истамбул,Пирея, Неапол, Марсилия, Алжир, Тунис, Триполи, отново Пирея ит.н. На пристанището бяхме аз и жена ми с по една чанта ръчен багаж и още двеста-двеста и двадесет специалисти от Техноимпекс и ТЕСтрой, които си присъстваха на товаренето на тяхните"карга". От дървени сандъци до контейнери, събираха това, което им е било нужно за обзавеждане например . От Пирея взех рента кар. В офиса на фирмата ме гледаха с огромно подозрение и ми взеха двойна гаранция! Като от Солун им се обадих да ги питам в кой техен офис да върна колата ми казаха, че трябва да я върна там от където съм я взел! Е това ме разби. Но не ми отказаха още една седмица да ползвам колата защото съм си платил гаранция за 2 седмици. Тогава решихме да отидем в Метеора и ще ви кажа едни преживявания! На един завой видя знак СТОП на кръг от един метър на латиница, а над него и под него пишеше:българи............купувам сервизи! Явно нашите са се изхитрили да прибавят по някоя драхма към мизерните 20 долара които имаше право да се закупи по линия на Туринг клуба у нас! На един от манастирите гледам трима чернодрешковци обиколили жена ми. Приближих се и разбрах, че докато и обяснявали, че трябва да облече над полата си до коляното и един сукман , техен сив до земята и тогава да влезе в обителта я разпитвали имаме ли прахосмукачки, кафемелки или порцеланови сервизи! Това го пиша за да кажа къде бяхме ние и къде те по онова време! От Триполи за София имаше тогава два полета на Балкан и два на ЛАлинии. Аз предпочитах нощните полети и знаете ли как се познаваше, че сме над България? По светлините на селата долу. Тогава си поръчвахме от стюардесите дринкове да се поздравим, че сме си у нашенско! За да не ме упрекнете, че правя пропаганда, ще ви кажа и това, че имахме и невъзвращенци, но това бяха редки изключения! На година 5-6 нашенки се женеха за либийци. Основно това бяха ученички, но имаше и по някое медицинско лице. Имахме и 1-2 които си смениха вярата подлъгани от бонусите на Кадафи, като, къща, 5 хектара земя,кладенец и т.н. Помня само едно семейство, което избяга от Малта. Бяха отишли там с други на екскурзия и останаха! Нямам представа какво стана с тях, може и да са успяли. Та при тези възможности на толкова хора, вие си сметнете какъв процент бе на невъзвращенците.
Говорите, че при онзи строй, който бе официално"Диктатура на пролетариата" е имало насилие и терор. Да в известен смисъл е така, но това е било над малцинството, в интерес на мнозинството! Нали? Е в такъв случай Онзи строй не е ли бил по-демократичен за обикновеният човек у нас от сегашния, когато всичко се прави в интерес на шепа хора присвоили материални ценности строени от поколения. Т.Ж. бил диктатор, а колко диктатори след години са били провъзгласявани за светци или стожери на държавността? И аз Го мразех, но никога не съм предполагал до какъв срив ще изпадне народът ни, не само материално, а най-вече интелектуално .А имахме и тогава остри журналистически пера, като на Г.Тамбуев или Ст. Продев, изявяващи своите мисли открито! За това беха обичани от обикновените хора и недолюбвани от властническата номенклатура. Та помня едно събиране в северната лекторска зала на МЕИ, което сега е Квадрат 500 с Р.Ралин. Никога залата не е била препълнена с правостоящи. Е тогава бе!
Имало терор! Но кажете ми светия цар Борис Покръстител не е ли изклал 54 боилски рода за да наложи християнството? Не е ли ослепил синът си ,че се е опитал да възстанови хилядогодишният култ към Тангра! Ослепил го е! Стамболов, е почитан, като най-голямият държавник от Освобождението, ама той като апостол в Ст.Загора и Враца не е изкарал и едно шишане, а после убива в Русе героят от Видин майор Узунов, победил с 15 000 полуоблечени в униформа мъже 45 хилядната сръбска армия! Благодарение на дръзката му атака в нощната мъгла помита сръбски полк и разкъсва обсадата след което тя е свалена. А капитан Коста Паница е убит в Красно село, а може и да е Красна поляна, пак заради това, че са били открито против начинът му на управление1 А Паница е незаобиколим фактор при Съединението! А нали Стамболов затваря в Черната джамия председателят на БЦРК Букорещ- Каравелов, като му праща и извратеняци в килията да се гаврят! Е това е от една страна неприемливо, но като знам как се е озъбил на Великите сили за присъединяването, как е гонил к колан голият цар и двама млади поручици и го е заплашил, че ако не иде да си върши ниотложната работа ще го изпрати по Дунав обратно ми става симпатичен! Е това е приятели! Няма само бяло и само черно! Историята се произнася след годинипо минали събития и аз съвсем не вярвам, че тукможем да си променим възгледите! Все ми се иска младите да не повтарят старите добра забравени истини при изграждането на утрешна България. Тя ще е такава, каквато те я направят!
Готов съм с удоволствие да срещна всеки от вас по отделно или заедно и да продължим разговорът по миналото, настоящият преход и защо не да направим някакви предположения за бъдещето! Като сме седнали на маса и се гледаме в очите, може и да промена някои от вашите виждания или аз да възприема някои от вашите! Казвам го с най-добро чувство и без задни мисли! Още веднъж благодаря на този който ме дочете до края! Точете куките и бъдете здрави! Телефонът ми е в указателя на Сапуна и всеки, който минава покрай яз-Сопот и има време за риба или лаф да ми звънне. Ще му отговоря или срещна !
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Мilena »

Изтървах огромен рибок! Изправи ми куката и дим да го няма :(
20210227_162257.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от bobopeli »

Диканаров написа:.........
Общо взето глупости не ми се слушат.Скоро се опитах да обясня на дъщеря си какво е режим на тока и не съм сигурен че успях.

Първата ми Бригада (задължителна) като ученик беше в консервната в село Кесарово, 98 кинта за 26 работни дни, и понеже скочихме от влака, оставихме по 20 от тях в Интерхотел В. Търново :D

Първата бригада на дъщеря ми беше в САЩ, срещу многократно по добро заплащане, преди да се прибере в БГ си позволи обиколка на Карибите.

Възможностите сега са много повече, рисковете също. Сега няма Корекоми :D не е задължително да бачкаш само в Либия, Мозамбик, Алжир или Куба за да си вземеш лада седмица с долари без ред. Сега целия свят е пред теб (изключвам Северна Корея)
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Martin Mihailov »

Мilena написа:Изтървах огромен рибок! Изправи ми куката и дим да го няма :(
20210227_162257.jpg
От чепарето само куката е останала А :roll: Не ти е било качествено :drinkers:
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от GODzillata »

Martin Mihailov написа:
Мilena написа:Изтървах огромен рибок! Изправи ми куката и дим да го няма :(
20210227_162257.jpg
От чепарето само куката е останала А :roll: Не ти е било качествено :drinkers:

Сигур й е било от на Лус? :roll: :mrgreen:

А и таа кука ич я нема, гъне се куту жичка от кабел. :D
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Martin Mihailov »

Ааааа неговите са качествени :lol: По два хладилника риба ловат и остават здрави :shock: Продава ги от Шабла до Резово и чат пат и по Босфоро праща :lol: :mrgreen: :fishing6:
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от GODzillata »

Martin Mihailov написа:Ааааа неговите са качествени :lol: По два хладилника риба ловат и остават здрави :shock: Продава ги от Шабла до Резово и чат пат и по Босфоро праща :lol: :mrgreen: :fishing6:
Уау, начи са му лачени, се едно от Корекома, а? :wink: :lol: :lol:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Мilena »

GODzillata написа:
А и таа кука .....
Си е много хубава даже, ама рибата беше прекалено голяма. Или шаран, или амур. Там където ловя, ги има.Зимата не изпадат в летаргия понеже водата е топла.
Тя добре, че се изправи куката, че на косъм и въдицата да ми отнесе :rolleyes:
20210227_192850.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Аватар
Мilena
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2593
Регистриран на: Съб Апр 27, 2019 12:00 am

Re: Пътеводител за прехода. На себе си ли служим? - vol.3

Мнение от Мilena »

20210227_172300.jpg
Screenshot_20210227-172331_Gallery.jpg
А това рибарче попиля дребните рибена
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аз съм си АЗ :wink:
https://youtu.be/tAGnKpE4NCI
Публикувай отговор

Обратно към “Разни”