Избор на директен 6м

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Mazdrak*
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Фев 24, 2021 8:15 pm

Избор на директен 6м

Мнение от Mazdrak* »

Колеги, здравейте,
досега съм ловил главно с боло 5м, но наскоро се запалих по риболова с директен. Като дължина съм се спрял на 6м, защото главно ходя по р.Скът, която е сравнително малка и даже имам притеснения, че 6 м прът може да ми дойде по-дълъг отколкото ми се иска, но за да мога да го ползвам и на други места мисля, че това е точната дължина. Ловя главно кефали, каракуди, уклей. Знам, че се търси възможно най-леката въдица, г/д като при болонезата, за да не се уморява ръката при цял ден ловене, но и бюджетът ми не е много голям (макс 80-90 лв) и съм наясно, че няма как да искам много, а и като че ли главното ми изискване е въдицата да е възможно по-здрава, па макар и една идея по-тежка. По нашия край често ловим на т.нар влашка плувка и не като да няма удари и от по-хубави риби, а сега започва забраната и ще има ходене и по платени и затова ми се ще да си взема директен, който да може да се справи с риби до 2 кг. Пуснах темата най-вече защото голяма част от другите подобни теми са стари и линковете към сайтове на предложени вече въдици са невалидни. Гледах Globe New Hunter-a на 6 ( много противоречиви мнения за него), Pokee Champion, на желаната дължина, не го намирам в нета, а на Siweida гледах 2 модела Mistral и Ultimate. Mistral-a ме спечели с описанието, в което казват, че е "изключително здрав", само не разбирам какъв е този накрайник на върха, първоначално мислех, че е конектор, но не съм сигурен.

http://www.fishingshop-pike.com/pryti/t ... 87243.html

Поздрави! :drinkers:
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Избор на директен 6м

Мнение от gergi762 »

Чист конектор си е накрайника на върха. Иначе нямам никакво впечатление от този телескоп.
Остави само стъпки
Mazdrak*
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Фев 24, 2021 8:15 pm

Re: Избор на директен 6м

Мнение от Mazdrak* »

Благодаря колега и не съм се спрял само на тези модели, ако имате и други предложения казвайте.
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Избор на директен 6м

Мнение от Bigmarlin »

Имах Fl super game 7 м,определено не беше лош телескоп,та можеш да се поразтърсиш и в моделите на тази марка!
Вадил съм шаранета до 1,500 кг с него и големи джапанки-таранки
Вероятно има и по -нови и по-хубави модели от марката
Определено за до 2 кг трябва да е доста здрав!
Mazdrak*
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Фев 24, 2021 8:15 pm

Re: Избор на директен 6м

Мнение от Mazdrak* »

Благодаря колега, ще погледна и техните предложения.
Аватар
lishev_64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 928
Регистриран на: Сря Май 25, 2011 10:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на директен 6м

Мнение от lishev_64 »

Здравей колега. От моделите, които си споменал, SIWEIDA ULTIMATE-6м за мен е най-добрият избор. Много стегнат, здрав телескоп с върхова акция. В същото време - не много тежък. Въдица, която няма да те предаде. В този ценови клас - добро попадение. Pokee Champion го поставям на второ място - имам добри впечатления от марката. Преди години имах директен Pokee, но не помня модела. Изуми ме с лекотата си, и в същото време стоеше като струна. Съветвам те да се свържеш с Митака (Сапуна - memberlist.php?mode=viewprofile&u=2388) от Г. Оряховица, Той ще те посъветва и ще ти достави каквото ти трябва. ...... Но все пак споделям мое мнение :D
НА СЛУКА... И НЕКА БЪДЕМ ЧОВЕЦИ !!!
sda_65
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Мар 19, 2016 6:52 pm
Местоположение: Аксаково

Re: Избор на директен 6м

Мнение от sda_65 »

имам Сивейда Ултимейт в размер 6,7 и 8 м. и мога да твърдя, че в ценовия си клас няма по добро. Поздрави!
Mazdrak*
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Фев 24, 2021 8:15 pm

Re: Избор на директен 6м

Мнение от Mazdrak* »

Благодаря за помощта, ще разгледам още малко, но най-вероятно ще взема Ултимейта. Бях предвидил да пиша и на колегата sapuna, защото от други теми знаех, че внася въдици, но не исках да го правя преди да съм направил окончателен избор.
Поздрави!
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на директен 6м

Мнение от ianimar »

последните два поста ти казват точно че ултимейта е перфектна,имам такава и съм доволен
gerynka
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Апр 16, 2021 6:16 am

Re: Избор на директен 6м

Мнение от gerynka »

Здравейте,
Опитах се да пусна отделна тема, но незнайно защо не ми я одобриха, затова се извинявам, че се включвам тук.

С две думи - искам да направя подарък на близък човек, става на 60 и е запален рибар. Негов приятел ми препоръча да му взема директен карбонов телескоп 7м. Обикновено ходят за риба на язовир (Тича), понякога и на река (Камчия).

Нямам никаква представа от марки, видове и т.н. Затова разгледах доколкото можах. Рабзирам, че Тика са качествени и се спрях на Тика Адвенчър.. Но пък видях, че има най-различни модели и сега съм объркана. Бихте ли ми препоръчали добър вариант. Бюджетът няма точна горна граница, но около 300лв мисля, че е ок. Отворена съм за всякакви предложения.

Благодаря
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Избор на директен 6м

Мнение от vantonov »

Globe New Hunter! - вечните китайци! Супер здрави и леки. Няма да сбъркаш, ако си вземеш!
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на директен 6м

Мнение от ianimar »

gerynka написа:Здравейте,
Опитах се да пусна отделна тема, но незнайно защо не ми я одобриха, затова се извинявам, че се включвам тук.

С две думи - искам да направя подарък на близък човек, става на 60 и е запален рибар. Негов приятел ми препоръча да му взема директен карбонов телескоп 7м. Обикновено ходят за риба на язовир (Тича), понякога и на река (Камчия).

Нямам никаква представа от марки, видове и т.н. Затова разгледах доколкото можах. Рабзирам, че Тика са качествени и се спрях на Тика Адвенчър.. Но пък видях, че има най-различни модели и сега съм объркана. Бихте ли ми препоръчали добър вариант. Бюджетът няма точна горна граница, но около 300лв мисля, че е ок. Отворена съм за всякакви предложения.

Благодаря
здравей според мен го питайте директно какви са му предпочитанията ,защото въдицата да не се окаже не подходяща за неговия риболов
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на директен 6м

Мнение от ianimar »

няма да има изненада но ще е доволен
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Избор на директен 6м

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Globe New Hunter имам 7 , 6 и 5м. от тях , но са 40-50см. по къси от обявеното
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Rado1981
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Апр 11, 2016 12:33 pm

Re: Избор на директен 6м

Мнение от Rado1981 »

Здравей, колега!
Аз използвам по-скъпия модел, но и тази ще ти свърши работа.
Сега е на промоция. Със сигурност е малко по-тежка от обявеното.

https://www.ribolovni.bg/bg/product/254 ... robinson-/
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”