Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

Колега, как го пренасяш този всичкия багаж? Иначе хубав репортаж. Аз бях малко по към стената и ми дотегна да мъкна повече. От към риби по редки червеноперки и платички.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

glmv написа:Колега, как го пренасяш този всичкия багаж?
Минавам от горната страна с колата докъдето може, после 300м мъкнене на гръб и за финал 20м екстремно спускане. То е едно провисване по клони и коренища там, че наклонът е сериозен и като има товар на гърба подхлъзванията са рискови :)

Спомням си един от предходните пъти, когато правих такова супер спускане как единия ми крак тръгна сам напред, другия се закачи в един корен, като само успях да се хвана с единствената свободна ръка за едно листо (да, доста нелепо и да, това не помогна да се задържа и се сурнах на полушпагат надолу).
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

От страната на гората почти на всякъде е приключение слизането до водата.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Днес се озовах на това място. Никога досега не бях ловил точно тук.
IMG_20210505_091610_4_compress67.jpg
IMG_20210505_091620_8_compress20.jpg
Сега не, че стана някакъв добър риболов, но има потенциал. Просто не се ориентирах добре в подхода за ловене на много дребни платички.
IMG_20210505_100836_9_compress94.jpg
Лових само ето такива и по-малки дребосъци, като 2/3ти от индикациите за кълване или не се развиваха в добро кълване или аз избързвах със засичане.

За 5 часа риболов, ако бях хванал всички почуквания и половинчати кълванета щях да съм с 30тина рибки. Понеже бавно напипвам правилния подход финиширах само с 12 хванати платички. Нищо, тъкмо за следващия излет ще имам време да коригирам някои грешки.

Иначе лових с тази храна, като мога да кажа за нея, че работеше добре, само дето е по-лепкава и трябва да се натамъни да е по-суха, за да не става на туткал в кошницата.
IMG_20210505_091604_0_compress82.jpg
Днес пълниха Пънча ударно и нивото се качи с едни 50тина сантиметра по вертикала. Въпреки това нивото все още може да се каже, че е ниско.
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

Днес бях от към гората на 100 метра след базата. Получи се доста тегав риболов, имаше течение и влачише водорасли и клони иначе от към риби беше добре излизаха различи размери бабушки и платички както успех да хвана една около килограм и една откачих във водораслите. Дистанция около 20 метра.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

borislav bonev написа:... от към гората.. .
Днес и аз се бях запътил към местата от към гората, от страната на Герман, но нивото бе високо и проверих как е положението на стената.
IMG_20210508_065800_0.jpg
На стената все още я има тази временна особеност, че рибите се ловят добре до към 9:30 и след това кълванетата силно се разреждат. И това определено е доста дразнещо.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

Здравейте колеги. Днес сутринта бях от страната на гората Получи се някакъв риболов, но мястото беше отвратително. Не беше удобно нито за замятане, нито за вадене. Бях под лодките. Дистанция 30 метра. Захранка Супер микс езеро. Вчера минах през плажа и са насядали за каракуда. На гумаджийницата по думи на колеги ловят дребна бабушка. Поздрави!
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

glmv написа:...Вчера минах през плажа и са насядали за каракуда...
Много се колебая дали този понеделник да не направя още един разочароващ излет, този път на плажа в дясно. Преди години, когато съм ходил там специално за каракуди си спомням, че беше голямо чакане - по 30 мин. за кълване. Сега, когато се понавъди платика, може би ще се лови и платика. Не знам. Не ми харесва, че е много плитко навсякъде и риболовът зависи изцяло от това дали са се завъртели риби в плиткажа или не. И е малко божа работа дали ще се уцели момента. Ако няма влезли риби колкото и с каквото да се храни, какъвто и подход да се ползва, все е без ефект.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

На малкия гьол до плажа бих заложил на метод. На големия в плиткажа ... Божа работа. Там няма и метър дълбочина. Има няколко дупки с около метър и малко. Има достатъчно перки и платики, за да вися по час за кълване. Днес нивото малко спадаше, утре може да има повече места.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Отивам аз днес на Пънчака и гледам нивото пак високо. Викам си високо, не високо, намирам място откъм гората и това е. Повървях известно време и намерих едно местенце, около 100 метра над къщичката. Докато поразчистя водораслите и разпъна, нивото започна да се качва. За един час качи 10 см по-вертикала и освен, че мястото взе да изчезва, по-лошото беше, че рибите ги нямаше. Та взех смело решение да се местя. Качих се на устието, за да проверя дали има влезли пасажи по плиткажа. За съжаление перспективните места бяха заети и единствената свободна опция се оказа тук:
IMG_20210510_121045_3_compress17.jpg
Нивото продължаваше да се качва и съответно в устието водата беше доста студена. Нямаше навлезли пасажи бабушки, а само единични рибки, които се ловяха не особено добре. Следобеда по някое време пълненето на язовира спря и това се видя и през активизиране на бабушките. Лових ги на къса дистанция от порядъка на 12-14 метра. Хващаха се предимно много дребни рибки.

IMG_20210510_123320_3_compress13.jpg
IMG_20210510_152203_8_compress17.jpg
Освен досаден уклей никакви други видове риба не бяха влезли в този участък.

Ако няма ударно пълнене, респективно вкарване на много студена вода, може да се направи класически излет с ловене на бабушки на устието.
thorazin
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Юни 19, 2006 9:37 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от thorazin »

Колега Garbolino, следя темата Ви с интерес, тъй като Панчарево ми е любимо място за бърз риболов без никакви очаквания, следователно и никога не съм разочарован:)

И аз днес се класирах, но на стената. Пристигнах сравнително късно, 10:30, но в следващия час и половина рибата беше много активна. Ловях на директен 7 метра, линия 0.12/0.10 с кука 16ка. Стръв и подхранка, бял червей през 2-3 извадени риби.
Още на първото мятане излезна тази красавица:
53131

Хванаха се 6-7 поредни от този калибър, което беше много приятна изненада. Имаше епизодични уклеи и костурчета, както и един клен.
53130
53132

Към 12:30 кълванетата бяха доста на рядко, през 15тина минути, и реших, че е по-добре да приключвам.
Тези дни пак ще отскоча, но от по-рано, и със захранка. Може да пробвам и на фидер, но ако рибите са такъв размер, ваденето им с директен си е голям кеф!
Всичко си плува обратно, не ползвам живарник и ги пускам веднага, иначе щеше да е хубава снимка накрая.

Имаше по 3-4 колеги в ляво от мен, но те нямаха успех с мирните риби, извадиха една малка щука на тапа.


Успех в следващите излети!
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

thorazin написа:...Тези дни пак ще отскоча, но от по-рано, и със захранка...
Поздравления за споделянето! Много хубави бабушки. С директната седмица е няма такъв кеф. Следващия път ако вкараш повече храна освен бабите ще дойдат и платиките. Ако бях на твое място изобщо нямаше да се колебая за фидер, а просто с директната седмица и една кофа храна (мин 4кг) с редовно подаване, и ги разбиваш.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Garbolino написа:
thorazin написа:...Тези дни пак ще отскоча, но от по-рано, и със захранка...
Поздравления за споделянето! Много хубави бабушки. С директната седмица е няма такъв кеф. Следващия път ако вкараш повече храна освен бабите ще дойдат и платиките. Ако бях на твое място изобщо нямаше да се колебая за фидер, а просто с директната седмица и една кофа храна (мин 4кг) с редовно подаване, и ги разбиваш.
Такива излети са 1 път в годината...... колко по 4кг отидоха във водата да зарадвам детето, само 1, 2 пъти мин. година имаше късмет. Тази година с директните и болонезите имам 4 - 5 мн.слаби и среден риболов. Рибата се е групирала около водораслите и сега е момента на късо да се излъже, лошото е, че не се влияе особено от храна и минава, спира се за малко и заминава.
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от naso »

Поздрави на всички колеги които пишат в тази тема. Тя е единствената която посещавам в този форум.
Вчера и онзи ден реших да направя риболов на плувка и останах доволен.
За по-лесно ще копирам това което съм написал в риболовния си дневник.

Панчарево 10 и 11 май от 14 до 20.30ч
Риболов 1 ден с директен осмица и 2гр.
Риболов 2 ден с директен седмица и 2гр.
Не намерих голяма разлика в резултата при двете дистанции, но риболова със седмицата ми хареса повече.
Времето е слънчево и топло. Температура около 26 гр. Умерен до силен променлив вятър, който на моменти пречеше на риболова
Температура на водата 10 гр. Не се е избистрила напълно, но бих казал Добра прозрачност. Много ме учуди активноста на рибите при тази студена вода
Нивото играеше до педя. Имаше слабо течение.
Стръв БЧ и пинки. Захранка Sensas Etang + Superblack Etang.
Кълвеше сравнително добре. Повече на БЧ. За двата дни хванах 50-60 риби, предимно средни бабушки и дребни платики. Най-едрите платики бяха около 300гр
Направи ми впечатление, че повечето бабушки бяха с брадавици, тоест в размножителен процес.
Пред мен на хранителното петно се събра доста риба, но кълвеше едва доловимо с потапяне или повдигане на плувката. Имах 5-6 затърмъчени риби
На повърхноста играеше доста риба, всякакъв калибър

Това е от мен. Успех и продължавайте да пишете тука. По-натам пак ще споделя някой излет. :fishing12:
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Странно, но да питам, миналата година имах 2 излета в които, когато изсипах платиките бяха с доста опадали люспи. Живарника ми е 3м , не съм имал такъв случай с платики на друго място. Предполагам е проблем това и мисля да ги пускам директно, колкото и да ми се иска да ги видя накрая като количество.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”