Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Браво Боби!

Значи и аз днес се бях засилил към Пънча. Обаче в последния момент си викам - а то едва ли ще има риболов - я да отида на Веринско! Речено, сторено. Времето там бе идеално, нямаше вятър, само една малка подробност ме изненада. Лед. Лед, навсякъде.
IMG_20211226_105452_1.jpg
Така и така бях близо до Искъра
Що да не отида и там. Какво по-лошо може да се получи?

Подходих пестеливо откъм захранване и добавки.
IMG_20211226_114414_8.jpg
За час и половина нямах никаква индикация за кълване на дистанция 40м.
IMG_20211226_120701_0.jpg
Минах малко по-навътре на 60м, но и там положението беше отчайващо.

Беше ясно, че нещата няма да се получат и реших да проверя как е положението на Панчарево.

Нямах много време и реших да проверя дали има групирани риби пред мостчето на бъбрека.
IMG_20211226_140434_5.jpg
Там извъртях няколко дистанции - от непосредствено пред моста до колкото мога да хвърля навътре. За съжаление след час упортсване нямаше никаква активна риба, която да клъвне.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Днес само гледах. Един майстор на стената направи добър риболов на фидер, на сравнително близка дистанция.
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

Днес на стената без кълване. Явно рибата трябва да се търси на друго място.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

На Панчарево всичко е спокойно. Даже повече от спокойно. Около бъбрека днес имаше 2-3 човека, без риба. Около топлата вода едно момче с един уклей. Там проиграваха някакви уклеи. Може да са станали повече. На стената за 3 часа аз капи, заедно с още един колега. Поне добре си поприказвахме. Още е рано май ...
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

Тръгна риболова на Панчарево от към гората, ловят се основно дребни платички и бабушки.
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от phillemow »

Днес стана някакъв риболов на панчарево.Между 7 и 10часа десетина риби и още няколко неизвадени.Дистанция към 30 метра.
Изображение
Изображение

тая ларва е убиец за кленовете.веднага клъвна един приличен,но се откачи пред краката ми
Изображение

понеже темата е и за захранки,бях с тази измишльотина.Доста е лепкава и е подходища за фидер

Изображение

всичко обратно

Изображение
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от fozi073 »

:smt023 Добри риби колега . Захранката е подходяща и за река . Аз я ползвам по Дунав .
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Неделя се бях засилил да ги търся под гората с директния, отивам и както винаги нещо няма да е наред на Пънча. Нивото на макс, местата под водата. Нервирах се и застанах на стената, като знаех какъв ще бъде резултата. Водата ледена, нивото високо и за сметка на това започнаха да изпускат здраво - уникална картинка. Не си бях взел и чадъра, защото мислех, че няма да ми трябва и съответно се изпържих доволно. Риболова - епизодични дребни риби, преобладаваха бабушките, като не се влияеха от храна, само от стрелба на червеи. Даже си мисля, че захранката в случая имаше обратен ефект, защото беше червеникава ( Traper dynamic )
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от naso »

Вчера ходих от 13 до 20ч и много слаб риболов.
Бях в долната част и ми направи впечатление, че нямаше никой. Горе на вливането незнам как е.
Температурата на водата е 9 градуса. За сравнение онзи ден на Челопечене беше 13 градуса
Та ви казвам много труден риболов.
Бях с директен 7м и 2 грама
Захранка Gros Gardons Fine Moture + Кафява бисквита 2 към 1 и бял червей
Резултат 2 добри бабушки и някоко дребни
6 костура от които 1 беше около педя. Другите по-дребни
и 1 кленче около педя
Направи ми впечатление, че около водораслите беше пълно с тазгодишни рибета, сигурно костурчета.
Отгоре се събраха много, но дребни уклеи. По едно време се заиграх с тях и хванах десетина, но се отказах защото бяха много дребни. Като цигара
Та това е. След една седмица може пак да ги проверя
Ако някой е ходил в горната част нека каже как е там. Може рибата да се е изтеглила нагоре.
bisvas
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 6:29 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от bisvas »

В сряда на 04.05 бях в началото при моста над реката , където се влива в Панчарево , зад платения. Вечерта към 18:00 часа.
Бяха пуснали веца и имаше силно течение , но хвърлях където е по-тихо. Бял червей, кука 16 , плувка 0,6 гр.
Един час хвърляне , няма пипане.
После се преместих на гумаджийницата още един час - няма пипане , няма кръгчета от риби. Пълно мъртвило.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Ей след толкова време най-накрая успях да се завърна на Пънча :) Днес си бях поставил за цел да проверя дали по-едрите риби са се върнали в дълбоката част. И краткия отговор е не. Все пак успях да направя някакъв риболов и може би информацията, която ще споделя може да бъде полезна на някой.

Така, настаних се на първото място след мостчето на бъбрека, посока Самоков. Както повелява традицията първите 30 мин се прекарват в скубане на водорасли, съответно успях да направя една малка просека. Хубавото на това местенце е, че след 11 часа пази сянка и е подходящо за излети в летните жеги.
IMG_20220605_073057_8_compress33.jpg
От към захранка бях решил да тествам новата класика в риболова на платики, а именно Champion feed wonder black. Храната е със средна структура, много семена и точния баланс на слепване (идеална за фидер). На цвят е много тъмно кафява, не е точно черна. Хубавото е, че боята с която е оцветена не цапа много.
IMG_20220605_061807_7_compress38.jpg
Голямо чудене падна докато определя на какво има аромат. Все още не мога да кажа със сигурност. Може би микс от кафе, какао, ванилия и гълъбова тор. Ароматът е изразен, но не е твърде силен.
IMG_20220605_071244_9_compress74.jpg
Риболов нямаше кой знае какъв. Едрите платики са във средните и горните участъци и в дълбокото са останали само малките платички.

Лових на 27-28м дистанция, дълбочина към 8м., 30гр кошничка, 1.2м повод, 0.10 дебелина на повод и кука 18. Сега, ако някой се пита защо така, ето защо:
IMG_20220605_080753_1_compress82.jpg
Хващаха се единствено и само такива дребосъци. Сутринта от към 7 до 9 имаше кълванета на всяка 1-2 минути а след това, когато започнаха да източват язовира нещата доста се влошиха. Все пак за 6 часа риболов хванах към 35-40 рибки и изтървах още 10-15 от предобряне с твърде самоуверено избързване при засичане :)
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Днес за 2 часа на стената на Пънча нямах пипане на фидер. Надявах се това застудяване и тези дъждове да вкарат рибата на дълбокото. Да, ама не. Лових на 35 и 45м дистанция и нямаше никакви признаци на живот.

За да не е обезокуражаващ този пост, ще споделя и информацията, която събрах също днес от колеги, ловящи на плувка, че на стената на плувка става риболов, на близка дистанция и дълбочини около 3-4 метра. Ловили се и бабушки и платички.
nikiil
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Яну 23, 2008 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от nikiil »

Казаха ми, че има риболовци по Пънча. Забранен ли е след зарибяването или не?
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

За съжаление нямам актуална информация дали предложението за забрана на МЗХ е прието или не.
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

Пънчерево към момента не е забранен , има проект за забрана, но не е подписана от министъра поне за сега. Иначе вчера бях от към гората и лових едри бабушки .
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”