Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Счупили сте любимия си такъм? Попитайте останалите как да се справите с проблема

Модератор: emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
itzo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 1:17 pm
Местоположение: vratza-sofia
Обратна връзка:

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от itzo »

В този случай е хубаво да се обърнеш към някой, който разбира от ремонти! За да не станат по големи поразии. Дано 8ма секция не се е смачкала/сцепила откъм върха си, влизайки и заклинвайки в 9та. Стискам ти палци. Такива неща се получават обикновено, ако се транспортира въдицата с върха нагоре и колената се набиват едно в друго :( Имал съм навремето такъв неприятен случай с куриерска ф-ма. Добре, че беше застрахована щеката....Пожелавам ти по-лека развръзка.
успех на цялото рибарско воинство
Аватар
Wankoy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 3:48 pm
Местоположение: Бургас/Нова Загора

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от Wankoy »

itzo написа:В този случай е хубаво да се обърнеш към някой, който разбира от ремонти! За да не станат по големи поразии. Дано 8ма секция не се е смачкала/сцепила откъм върха си, влизайки и заклинвайки в 9та. Стискам ти палци. Такива неща се получават обикновено, ако се транспортира въдицата с върха нагоре и колената се набиват едно в друго :( Имал съм навремето такъв неприятен случай с куриерска ф-ма. Добре, че беше застрахована щеката....Пожелавам ти по-лека развръзка.
Благодаря още веднъж!
go6eto_1972
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Фев 18, 2010 12:22 am

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от go6eto_1972 »

Не знам дали е правилното място да попитам.Някой да знае къде в София имат в наличност грес за риболовни макари на PENN -56.7гр.?
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от fozi073 »

За много години колеги. От много четене понякога човек съвсем се обърква . Имам няколко въпроса относно обслужването на макари. Така и не ми стана ясно - стоп лагера трябва ли да се омъзни леко или да го оставя сух. ( при въртене издава едно не много силно виене ) Макарата е Shimano super x match с обороти 7/1 ... При по бавните модели които имам
,нямам такъв проблем . .... И нужно ли е да се отстранява старата грес при положение че не е потъмняла. Та това.. Поздрави.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от rap66 »

Проблема на смазването на стоп лагера е че почва да изпуска. Аз моите им капвам малко масло, винаги може да се измие ако има проблем.
Старата смазка задължително се измива с подходящ разтворител.
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от fozi073 »

Тънко машинно масло върху стоп лагера около 5-6 капки и проблема изчезна . Почистих и смазах макарата и сега е готова за сезона. Прави впечатление малко по-трудното въртене, но считам това за нормално в предвид температурата сега. :fishing1: :smt023
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от Ivan_nikolov »

Да попитам за колега от Варна, който може да обслужи две три макари? Благодаря на отзовалите се. Може и на лично.
Daniel Tavalichki
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Окт 21, 2011 8:57 am

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от Daniel Tavalichki »

Здравейте, знаете ли телефонния номера на магазина над булит 2000 в Пловдив ,защото дочух че проправят въдици.
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от Николай Ангелов »

тел. +359 886 15 42 32
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от fozi073 »

Здравейте, едно въпросче. Може ли да окаже влияние счупено връхче / около 1 см / на строя или пък акцията на болонеза 6 м. Че влизам в едни филми да търся оригинално такова . Болото е регласко та затова ми се ще да намеря такова .
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3639
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от dantho.mihov »

fozi073 написа: Пон Май 16, 2022 10:37 pm .... Може ли да окаже влияние счупено връхче / около 1 см / на строя или пък акцията на болонеза ...
Върху строя - не. Все пак строя се определя от бланката. Но за акцията / правилното е тест на изхвърляне / - зависи от модела.
При мен на късо 3-метрово боло оказа влияние. Презентацията е по-добра с малко по-тежка плувка. С още половин грам тегло.
При 6 - метровото не мисля, че ще ти даде това отражение. Секциите на 6 метровото са по-дълги.
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от fozi073 »

Благодаря колега . Успях да извадя счупеното парченце карбон от върховоя водач и за мое учудване водача си влезе без проблем. Въдицата е готова за бой на рибите . Наслука.
nautilus33
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Юни 05, 2012 2:44 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от nautilus33 »

Здравейте,
днес при падане счупих най-долната секция на 6м диретен телескоп осако реал мадрид. Дали има възможност да се залепи по някакъв начин или някой знае ли откъде мога да купя само тази секция? За съжаление не разполагам със снимка. Счупеното е на едно място, не по дължина, а косо на секцията.
aleksgor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Апр 24, 2011 2:32 pm

Re: Ремонт на въдици, макари и риболовни пособия!

Мнение от aleksgor »

Здравейте колеги, интересува ме вашето мнение за макара сперанза хаш ес еф 30 , бьрзооборотния модел , качество и изработка? Ако има някой от вас вьпросната макара да си каже мнението за което благодаря.
Публикувай отговор

Обратно към “Как да си поправя или направя...?”