Аванс

Модератор: sapuna

anatom
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 623
Регистриран на: Сря Апр 21, 2010 6:39 pm

Аванс

Мнение от anatom »

Здравейте нормално ли е при напълно затегнат аванс като завъртя шпула да се върти макар и трудно
Аватар
ogj
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 7:28 pm
Местоположение: София

Re: Аванс

Мнение от ogj »

Да . Затова е указан така нареченият /драг/ на макарата , предпазва от повреда предавката.
прави каквото, трябва пък да става каквото ще.
anatom
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 623
Регистриран на: Сря Апр 21, 2010 6:39 pm

Re: Аванс

Мнение от anatom »

Благодаря
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Аванс

Мнение от Don4o_62 »

Не е нормално,не трябва да се върти,имаш проблем със шайбите
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Аванс

Мнение от bobopeli »

Don4o_62 написа: Съб Май 28, 2022 8:51 pm Не е нормално,не трябва да се върти,имаш проблем със шайбите
Никакъв проблем няма, всички съвременни макари са така :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Аванс

Мнение от Don4o_62 »

На моите съвременни макари, нито един аванс не се върти след стягане
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Аванс

Мнение от bobopeli »

Don4o_62 написа: Нед Май 29, 2022 7:31 am На моите съвременни макари, нито един аванс не се върти след стягане
При теб просто е задължително да е така, за по сигурно препоръчвам заварка с оксижен на шайбите на аванса за оста на макарата.И за още по сигурно - калайдисване отгоре със сребърен припой, извършено на луна светлина от ром калайджия :wink:
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Аванс

Мнение от Don4o_62 »

Между другото моите за заварени със сребърен припои от девствена мома калаиджийка,съветват те да направиш същото и ще почнеш като мен да ловиш големи риби :D ,верваи ми :lol:но ми даде и 2 косъма за кадем,да ти пратя единия :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Аванс

Мнение от bobopeli »

Don4o_62 написа: Нед Май 29, 2022 10:20 am Между другото моите за заварени със сребърен припои от девствена мома калаиджийка,съветват те да направиш същото и ще почнеш като мен да ловиш големи риби :D ,верваи ми :lol:но ми даде и 2 косъма за кадем,да ти пратя единия :lol:
Благородната ми душа не позволява да те лиша от този твой малко странен фетиш, нека и двата косъма бъдат твои :mrgreen: !

А относно големите риби които ловиш по платените селски локви, криейки се като лалугер - нека и те бъдат твои!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Аванс

Мнение от Don4o_62 »

има една габровска поговорка - Които не може гледа :D ако доидеш да ми пипнеш Макарите, ще разбереш истината :lol:
Ще ти кажа още нещо,спри да се заяждаш с потребителите на лична основа,Къци маистора на воблери ти бил виновен,Дончо маистора на големи риби и репортажи ти бил виновен,кои си ти бе, да съдиш хората,никои не те познава освен заядливите ти постове,откак те направиха зорлен модератор, изгони 90 пр.от хората пишещи тук от години,язък за хубавия форум които погреба
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
stoik
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 5:43 pm

Re: Аванс

Мнение от stoik »

Едно хоби рибарче си мисли, че ако вие двамата застанете с по една гола пръчка един до друг на някой бряг и си говорите за макари ще е шоу.
А за макарите- имам и от двата вида, но си мисля, че е по- важно как е аванса при средно положение. И така.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Аванс

Мнение от Павел Иванов »

stoik написа: Пон Май 30, 2022 6:53 am ... вие двамата ...

Техното е либОФФ :lol: :lol: :lol:
Иначе ogj му е отговорил още първият пост на човека и от там натам си е някакъв безсмислен спам .




stoik написа: Пон Май 30, 2022 6:53 am ...е по- важно как е аванса при средно положение...

Тъй де , нали аванса е за това , да се настрои спрямо здравината на линията и теста носимост на гегата :roll:
Е, варианта влакното да е с по-голяма носимост от драга на макарата по някога е силно актуален и затова е хубаво да съобразяваме цялото асамблиране , пръчка , макара , линия , щото иначе само си разваляме удоволствието от риболова а и страданията по форумите , "аз сложих брейд 0.10 мм , а той взе , че ми счупи пръчката " си е резон :lol:





Don4o_62 написа: Съб Май 28, 2022 8:51 pm Не е нормално,не трябва да се върти,имаш проблем със шайбите

Е тука ме разсмя искрено :lol:
Много отдавна не съм пипал макара с толкова ниско качество , че като натегнеш аванса да зацепи и да не позволява превъртане .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Аванс

Мнение от Don4o_62 »

Пафка,скоро не си пипал и ти Макари :D назад си с матряла,няма майтап :roll:
Кво писал тоя или оня, ме боли фара,аз казвам кво имам и кво се случва като натегна докраи аванса на различните макари,скоро взех Рьоби Екусима и представете си,при затегнат аванс на макс,пак се върти :roll: :lol:преди нея Дайва,не се върти,с различните марки макари е различно,така че кво беше това цирикане и припадане :mrgreen: , въртял ли се или не :lol: един съвет..Ходете за риба,пийте си питието,и боцкаите...които може :D
Извинети,да питам и аз нещо - На ръчната ми количка колелото колкото и да го стягам,пак се върти,това нормално ли е :roll: :lol: :lol: :lol:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Аванс

Мнение от bobopeli »

stoik написа: Пон Май 30, 2022 6:53 am..............................................................
А за макарите- имам и от двата вида, но си мисля, че е по- важно как е аванса при средно положение. И така.
Don4o_62 написа: Пон Май 30, 2022 9:16 pm................................................................
аз казвам кво имам и кво се случва като натегна докраи аванса на различните макари,скоро взех Рьоби Екусима и представете си,при затегнат аванс на макс,пак се върти :roll: :lol:преди нея Дайва,не се върти,с различните марки макари е различно
Няма такъв момент - ''При различните макари е различно''. Зле изпълнен( при евтините китайчета) или зле поддържан аванс, са причините безинерционните макари да спират въртенето на шпулата при максимално затегнат такъв.

Та един съвет и към двамата, хвърлете по едно око на такъмите си :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
stoik
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 5:43 pm

Re: Аванс

Мнение от stoik »

На хоби рибарчето макарите са си наред. Важно ми беше първото изречение в поста ми- ако има кой да го разбере. Ако ще я караме на съвети- замисли се и си оправи публичния речник, независимо какви са ти макарите.
Поздрав !
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”