Съвет за пръчка за кефалови

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Съвет за пръчка за кефалови

Мнение от lusienn »

Аз съм ловил платерини по 3 наведнъж,с тоя фидер

На буната на перла,вдигам ги без проблем,

Но са плътни върховете на фидера,фибростъкло.

Платерините са до 250 гр парчето,по голями не са

Ми кълвали.
На тоя фидер слагам 80 гр олово.

За по едри риби,сърф пръчка,въпреки че от пясъчен бряг,неможе риба да не се изкара с фидера,вълната
Ти я бута към теб,нема къде да бяга.

По платените с фидери ловят 10+ шарани.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
demonik
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Авг 18, 2008 4:20 pm
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за кефалови

Мнение от demonik »

Митко Кирилов написа:Колега lusienn,
Много хубави снимки, такъми и допълнение по въпроса!
Същата работа за сърф на дъно и резултати/проверено!/ ми вършат работа и 2 триколенни /не съм фен на телескопите напоследък !/ карбонови въдици с дължина 3.9 м, акция 3.5 либри, оперативни тежести, които ползвам, 80-110 гр. С тях на дъно търся кефаловите и над 100 м. Индикират кълването на дребни барбуни и попчета.При вятър и вълнение нямам проблем с тях! Двете пръчки са за135 лв, с доставка,при много добро съотношение цена-качество.
За съжаление съм скаран с фотографията и не мога да пусна снимки!
То в такъв случай имам едно такова http://xn--80adith5a.net/index.php?rout ... uct_id=321, предполагам би ми свършило работа, или поне да пробвам?
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Съвет за пръчка за кефалови

Мнение от Митко Кирилов »

Пробвай. Не и знам строя, но опитът ще покаже колко е чувствителна за този риболов.С основно 0.22-0.25 мм и тежест 80 гр. макс. за начало няма да имаш проблем да следиш дали кълве даже и при наличието на вятър.
Успех и на слука!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
demonik
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Авг 18, 2008 4:20 pm
Обратна връзка:

Re: Съвет за пръчка за кефалови

Мнение от demonik »

Пробвах с тези китайци, но им липсва чувствителност според мен. Харесал съм си едни китайци пак с акция 40-80 и дължина 4 и 4.5 м. Дали да не взема тази на 4.5 м?
batlazo
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Дек 05, 2021 6:16 pm

Re: Съвет за пръчка за кефалови

Мнение от batlazo »

Здравейте! Изчетох де що можах да изчета за правилната пръчка за кефалови от брега и срещам голям проблем - такива въдици няма (или поне не в долния ценови клас, в който се целя, защото за жалост не прекарвам толкова време на морето колкото би ми се искало). Понеже и линковете в дискусията са стари и не се отварят хептен не мога да се ориентирам къде и какви са тези телескопични въдици с дължина поне 4м, с акция 80+. Най-близкото,което намирам са разни телемачове, но тук сте писали, че те не са подходящи и са по-скоро за плувки, бомбарди и чепарета. Другото са разни сърфови топузи с акции 100-200. Ще съм благодарен за всякакви съвети и насоки.
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: Съвет за пръчка за кефалови

Мнение от luky78 »

В Гърция ги ловят с директни телескопи 6-7-8м.
Ko?
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Ное 26, 2021 11:20 am

Re: Съвет за пръчка за кефалови

Мнение от Ko? »

Колега, пръчка за кефала на дъно и на бомбарда, че и бюджетна, малко ще те затрудни, но пробвай някой Филстар(например FilStar Mediterraneo SW Match). То за едни бюджетно е до 50лв,за други до 100лв. :)
Успех!
TOTTI
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 6:41 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвет за пръчка за кефалови

Мнение от TOTTI »

batlazo написа: Нед Май 29, 2022 5:56 pm Здравейте! Изчетох де що можах да изчета за правилната пръчка за кефалови от брега и срещам голям проблем - такива въдици няма (или поне не в долния ценови клас, в който се целя, защото за жалост не прекарвам толкова време на морето колкото би ми се искало). Понеже и линковете в дискусията са стари и не се отварят хептен не мога да се ориентирам къде и какви са тези телескопични въдици с дължина поне 4м, с акция 80+. Най-близкото,което намирам са разни телемачове, но тук сте писали, че те не са подходящи и са по-скоро за плувки, бомбарди и чепарета. Другото са разни сърфови топузи с акции 100-200. Ще съм благодарен за всякакви съвети и насоки.
Здравей колега,
мисля че това : https://www.fishingshop-pike.com/index. ... 9&limit=50, е напълно подходящо, за търсеното от теб.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Съвет за пръчка за кефалови

Мнение от lozzy.68 »

Ако ще е от брега, на ДЪНО ,върха е добре да, е по-твърд ! Имайки предвид кастинг и насрещна вълна ... :wink:
Инак съм съгласен с колегата по-горе ,акция 50-100 !!! Повярвай,извадил съм много ... НЕ водорасли ... Наслука и късмет ! :D :drinkers:
batlazo
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Дек 05, 2021 6:16 pm

Re: Съвет за пръчка за кефалови

Мнение от batlazo »

Благодаря на всички за съветите!
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Съвет за пръчка за кефалови

Мнение от rap66 »

Митко Кирилов е обяснил за шаранджийските пръчки. 3.90 /3.5lb. Когато има водорасли в прибоя, по една ПВЦ тръба 1.5 м.и ги вдигаш високо. Не разбирам за каква чувствителност става въпрос, при положение че платеринка 150 гр така ги тресе, че ги вади от пясъка
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Съвет за пръчка за кефалови

Мнение от Митко Кирилов »

rap66 написа: Пет Юни 03, 2022 5:59 am Митко Кирилов е обяснил за шаранджийските пръчки. 3.90 /3.5lb. Когато има водорасли в прибоя, по една ПВЦ тръба 1.5 м.и ги вдигаш високо. Не разбирам за каква чувствителност става въпрос, при положение че платеринка 150 гр така ги тресе, че ги вади от пясъка
Не само плотеринки, но и барбунки се индикират!
Много въдици съмимал/пробвал, но тези са най-добрите!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Съвет за пръчка за кефалови

Мнение от lozzy.68 »

vladavramov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Ное 06, 2010 8:13 am

Re: Съвет за пръчка за кефалови

Мнение от vladavramov »

Продават се във форума три пръчки шимано за морски риболов аз от 10 години работя с тях и то с плетено добри са
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от брега”