Комплект за спининг

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Щукарят
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Ное 08, 2021 5:14 pm

Комплект за спининг

Мнение от Щукарят »

Здравейте, имам нужда от съвет за конкретна въдица, макара и влакно за щука (спининг). Основно ще ползвам блеани и клатушки около 20 грама, както и силикони с подобно тегло. Ще лова щуки и бели риби в затворени водоеми. Опитах да ползвам въдица за плувка 3 м акция 5-40 и макара 1000, както и фидер 3.6 акция 40-120 и макара 4000. С първата нямах добър кастинг, с фидера нямах контрол и щуките се откачиха. Затова реших да взема въдица и макара, посветени на спининг за щука. Влакното, което ползвах е микадо брейд 8 нишков 0.18. Дават му 16 кг, но се късаше много лесно според мен. Предполагам ми е нужна въдица 2.70 с акция 10-30, макара 3000, но имам нужда от вашите съвети за конкретни модели, защото нищо не разбирам от спининг въдици. Търся в най-ниския ценови сегмент - не искам да инвестирам много пари точно сега.
Regar
фен клуб-скобар
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 4:17 pm
Местоположение: София

Re: Комплект за спининг

Мнение от Regar »

Щукарят написа: Търся в най-ниския ценови сегмент - не искам да инвестирам много пари точно сега.
В най-ниския ценови сегмент няма особено значение какво ще избереш. Така че според бюджета - пръчка, макара, плетеняк, поводи и примамки.
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Комплект за спининг

Мнение от robber_79 »

Колегата Regar, го е обяснил прекалено ясно .
Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Re: Комплект за спининг

Мнение от to4kata »

За щука длъга и корава пръчка ли е необходима? Нещо от сорта 2,20-2,30 и тест от 7-25, дали ще се справя с рибите прилично? ... с примамки в рамките на теста разбира се ...
Шарански
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 03, 2022 1:11 pm

Re: Комплект за спининг

Мнение от Шарански »

Здравейте, абсолютен новобранец съм на спининг риболова, за рожденият ми ден ми подариха следният такъм : пръчка Tubertini Seika Legacy 2,70м, акция 10-30 g, макара Grauvell strstus XF 2500 с предавателно число 5:5:1 с плетено 8 Нишков влакно, 0.6 японско.
Имам един излет и една хваната бяла рибка около 30 см на въртележка Aglia номер 3, но почти нищо не усетих. До сега съм ловил на дънни, фидери, плувки, тапи... та ми се струва, че върхът на пръчка е мек, но самата пръчка има мощ. Такъмът е използван преди това в Турция както за морски риболов, така и за сладководен, но там сладководният не се практикува много и има много риба и едри екземпляри. Въпросът ми е за какъв вид спининг е подходящ този такъм в България ? Благодаря ви!
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Комплект за спининг

Мнение от bobopeli »

Шарански написа: Нед Юли 03, 2022 1:35 pm ..... Tubertini Seika Legacy 2,70м, акция 10-30 g, макара Grauvell strstus XF 2500 с предавателно число 5:5:1 с плетено 8 Нишков влакно, 0.6 японско.........
Какво искате да ловите с този такъм колега? Иначе на първо четене комплекта е подходящ за бели риби.Ако се сложи по дебело влакно и за щуки.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Шарански
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 03, 2022 1:11 pm

Re: Комплект за спининг

Мнение от Шарански »

Благодаря за отговора и насоката! Точно тези риби искам да ловя , все пак такъма е подходящ за това което ме интересува!
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Комплект за спининг

Мнение от bobopeli »

Шарански написа: Пон Юли 04, 2022 8:10 am Благодаря за отговора и насоката! Точно тези риби искам да ловя , все пак такъма е подходящ за това което ме интересува!
Та за тъкъмчето :D в този вид е перфектно за лов на бели със силикони през студените месеци. За щуки 1 по японската номерация, ако гьола е много обрасъл 1,2 :mrgreen: Наслука!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Шарански
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 03, 2022 1:11 pm

Re: Комплект за спининг

Мнение от Шарански »

Благодаря! Желая ти успех и на теб! 😀
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”