Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
BV
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:38 am
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от BV »

Днес реших да се разходя до Щъркела и да проверя раздвижила ли се е рибата.
Нямаше нито игра, нито пипане - нула.
Нивото е надолу с 1,5 м по вертикала в сравнение с Януари.
Миналата година греда - Януари, Феврурари, Март
Тази година - Декември, Януари, Феврурари, Март
Необяснимо, но факт - на Щъркела винаги е давало късна есен, зимата и ранна пролет.
От 2 години насам - греда.
Явно принос има и тоя мухъл, който държи ресторанта, както и малоумните му солташаци.
Да си имате едно наум, че може да се появят супер селянини откъм ресторанта и да ви се правят на важни и интересени, че не може да се практикува риболов и прочие. :evil: Днес ми идеше да почна да го целя с камъни тоя, ама си викам трай си бате и си гледай кефа... :wink:
Та така за Щъркела. Рибата още не е тръгнала :fishing12:
:idea: Събирайте си боклуците след риболов! :idea:
vladislavista
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 6:40 pm
Местоположение: гр.София

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от vladislavista »

Колеги, от кога влиза забраната за яз. Искър?
Petun
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 9:29 pm

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от Petun »

Колеги - идва 15ти. Малко информация за нивото на Шипока? Благодаря предварително
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от lusienn »

Така се прави,за да има...!!!


:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от lusienn »

Айде, нещо още по-забавно за Искъра.............


:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от Garbolino »

Има добър риболов на платики на бетона. До обяд с лекота се правят по 40+ бройки. Рибите са само дребни. Става дума за риболов на фидер. Местата са кът. Нивото е все още много високо.
IMG_20220702_100550_1.jpg
IMG_20220702_135807_3.jpg
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от lusienn »

На Искъра и щуки се ловят................ :fishing2: :wink:


:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
BV
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:38 am
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от BV »

Колеги,

Извинявам се, че пиша пълен офтопик по темата, но:
- ако не вземем мерки и то скорошни, сме на път да "изгубим" достъп до Щъркелово гнездо откъм слънчевият бряг от страната на ресторанта за неопределен период от време :evil:
"Изгубим" е в кавички, защото всичко, на което станах свидетел с още двама колеги, и част от което ще прочетете по-долу е абсурдно и мега незаконно :!:
За нещастие и пълен абсурд всичко е реално...

Както може би малка част от вас знаят, достъпа до брега на яз. Искър в месността Щъркелово гнезно откъм ресторанта е възпрепятстван и то напълно незаконно от поне 2 години.
Достъпът до брега на водоема в месността, която е извън вододайната зона е неприкосновен и не може да бъде ограничвам по никакъв начин.

Брегът се достъпва от мен и още двама колеги вчера, 29 Октомври (Събота) , извън имота на лицето (концесионер на имота от 2018, стопанисващ се от Спортна София - 2000 ЕАД), което твърди, че границите на имота (отдаден на концесия от Спортна София - 2000 ЕАД) граничат с нивото на водата, зависи от нивото на язовира) !!! Тоест той е собственик на брега и на водата, не може да се установите на брега и да ловите и може да ви развали почивката...

Концесинерът (татуирана олдкул мутра / тип затворник) призова вчера (29.11.2022, следобед) органи на реда от 08 РУ СДВР (полицаи, които не знаеха какво да правят и казаха, че дори и да ни заведат в районното, нищо няма да се случи!!!)
Самите органи на реда бяха абсолютно некомпетентни и не знаеха, че достъпът на брега на язовира е безпрепятстван и никой не може да ме притеснява или оганичава!
"Решението" на казуса в районното или не беше: Отивайте на другият бряг (откъм скалите/бай Иван) и ловете там, ако останете тук - отиваме в районното (8-мо), в което нищо няма да се случи...
С няколко думи - хора с въдици са притеснявани, другите не...

Аз лично се чувствам обиден и донякъде безсилен... Израснал съм на този язовир, и изведнъж някакаъв селски бек с мутренските му нагласи да налага "правила", еби му меча...
Ще сигнализирам всички възможни кърлежи за това самоуправство - МОСВ, ИАРА, Спортна София - 2000 ЕАД

Принципно се боря сам срещу всичко, но мисля, че тук са нужни усилия от още хора.
Апел: Вземете въдица, спуснете се от моста и застанете на брега :fishing12:
:idea: Събирайте си боклуците след риболов! :idea:
budged3d
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Ное 20, 2022 9:02 pm

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от budged3d »

Колега BV аз бях с теб когато ни викнаха полиция тия от ресторанта.От тогава не съм спирал да посещавам въпросното място и за моя радост мога да споделя ,че вече не гонят и не правят проблем да си ловиш риба от към ресторанта.Даже си събраха табелките "забранен е риболова" .Преди 3 дни даже от ИАРА ми направиха проверка на билета точно на щъркела ,а аз използвах момента и обясних случката на проверяващия и той ми каза ако пак имам подобен проблем директно да се обадя на 112. Думите му бяха точно цитирам "можеш да ловиш на който си поискаш бряг на язовира с изключение на вододайната зона и никой не може да ти отнеме това право" така че засега всичко е ок . НАСЛУКА.
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от thunderboy »

Колеги до есента на 2014 бачках в Спортна София 2000 и знам доста за тоя имот по това време, сега не знам на кой са го дали под наем ама със сигурност границата му не е до водата и не се мени спрямо нивото а е фиксирана. Има една линия т.нар. макс. ниво на водите където е забранено да се строи и др. такива.
Ще опитам да кача една извадка от кадастърална карта с границите на имота за да се ориентирате кое на кой е и до къде е ...
https://photos.app.goo.gl/an1fmdZ9LrCTYFB59
https://photos.app.goo.gl/joU7xJzbLYmt6KRo8
https://photos.app.goo.gl/an1fmdZ9LrCTYFB59
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Petar Naydenov 79
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Мар 23, 2023 6:20 pm

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от Petar Naydenov 79 »

Здравейте ,
днес бях на язовира на Шипоченския залив , като риболов нищо особено няколко бабушки шамарче и един приличен клен , всичко на фидер .
Това обаче не беше най-важното , видях нови заграждения , знаци забраняващи влизането и охранители , така както върви дали ще ни оставят място където да хвърлим въдици в залива ? Това става вече нетърпимо! Толкова пари и усилия се изразходиха за зарибяване и охраняване на язовира от бракониери и най-накрая ще се окаже че няма да има къде да практикуваме хобито си , на залива останаха места само на бетона и накрая към реката , където обаче перманентно няма вода , всичко останало вече е заградено . От другата страна на язовира положението е същото , даже и по-зле . Нямам представа кой стопанисва язовира , но е за затвор , просто нямам думи . Другото нещо което ми направи лошо впечатлени са ниското ниво на язовира и едни дървета които се намират между бетона и новите заграждения . Тези дървета са на бряг който е подкопан от водата и се държат само на корени които обаче са почти изцяло навън , въпрос на време е някое от дърветата да падне и да се случи нещастие , това дали го е видял някой от стопаните на язовира ? От 35 години ходя по тези места и още не съм видял да е поставен и един контейнер за смет , или една химическа тоалетна , как се очаква да се ограмоти туриста и риболовеца като няма елементарни условия , миналата година бях на лагер за три дни и целия бряг беше в тоалетна хартия и л..на, положението е трагично . Много жалко че тъкмо язовира започна да се възстановява от бракониерите и вече е превзет от друга напаст печалбарите .
bisvas
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 6:29 pm

Re: Язовир "Искър", най-големият язовир в България.

Мнение от bisvas »

Вчера бях на щъркела , от 7 до 11 часа , много слаба активност, 2 костура на кубинка е 2 бабушки на бял.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”