Рибилов в Китен

Модератори: emo vasilev, alekst

Публикувай отговор
Аватар
T.Mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Юни 10, 2021 10:35 pm
Местоположение: София

Рибилов в Китен

Мнение от T.Mihov »

Здравейте колеги.
Миналата година на Приморско ,за сефте мислех да пробваме морския риболов с малкия ,но поради ред гадни случки така и не успяхме.
Живи и здрави, в събота заминаваме за Китен и се чудех дали имаме някакви шансове в тая жега за попчета и сафрид и освен около кея ,къде другаде можем да се пробваме (за чепаре става дума)?
Благодаря
Ko?
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Ное 26, 2021 11:20 am

Re: Рибилов в Китен

Мнение от Ko? »

Изображение
Южно, след Китен, вчера излезе кандидат лефер. Има голям избор от места - залив ти трябва. Взимаш една блесна Алба 2, или някой пилкер 20 гр. или воблер електрик зелен гръб с оранжев корем и въртиш половин час преди и след залез. Иначе колеги се оплакват от липса на сафрид от брега. Кая (попчета) винаги можеш да пробваш на някоя буна по дупките. Успех
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Рибилов в Китен

Мнение от Don4o_62 »

Завчера се върнахме,по буните нямаше никакви рибари,имаше сутрин лодки на 2 км. навътре в морето,явно рибите са там
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: Рибилов в Китен

Мнение от luky78 »

Сутрин рано и вечер на стъмване няма начин да не се появи някой сафрид покрай брега, но иска пробване.
Аватар
T.Mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Юни 10, 2021 10:35 pm
Местоположение: София

Re: Рибилов в Китен

Мнение от T.Mihov »

Благодаря колеги :)
Бях приготвил хартисалите чепарета за попче от миналата година,днеска взех и няколко за сафрид,но явно ще взема и спининга за всеки случай.До сега не сме почивали на Китен и затова ми е тъмна Индия къде,какво и как.Честно казано от четеното досега съм останал с впечатлението,че попчетата едва ли не ги има навсякъде и не са особено капризни,та най се надявам на тях да направим сефтето с младежа.
А по реката може ли да се очаква нещо?
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Рибилов в Китен

Мнение от lozzy.68 »

T.Mihov написа: Чет Юли 21, 2022 4:19 pm ... Честно казано от четеното досега съм останал с впечатлението,че попчетата едва ли не ги има навсякъде и не са особено капризни,та ...
Погрешно ти е мнението Колега ! Едрия поп е навътре ,с лодка ! Но ,не навсякъде и си Е капризен ! НО ,набараш ли го ,може сам да се изненадаш от улова !!! Край брега основно дребни или кучета ! Но, пробвай и Наслука !!!

По реката ... Морски кефал и Платерина ,ако са влезли - зависи от устието ... Там риболова е по-фин,ако има риба,сам ще разбереш на място !!! :D :drinkers:
valori1962
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 6:15 pm

Re: Рибилов в Китен

Мнение от valori1962 »

Юни месец бях в Китен платерини на морски червей,на южния плаж 20 30 метра преди реката,сега съм на Камчия пак има ама на Китен беше по добре.
Аватар
T.Mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Юни 10, 2021 10:35 pm
Местоположение: София

Re: Рибилов в Китен

Мнение от T.Mihov »

Здравейте пак.Отново благодаря за включването.Явно съм се заблудил за попчетата.Вече съм тука,но едва за втори ден и все още не съм стигнал до риболова.Да изравня шофьорския тен и тогава :D.За сега хвърлих око на големия кей и още няколко подходящи местенца по крайбрежната до северния плаж.Към южния ,съответно и към реката не съм ходил все още.Като цяло не тръгвам с големи очаквания,по-скоро ще се зарадваме ако се отчетем с каквато и да била морска слука-едро,дребно,1 бройка,20 бройки-все е добре дошло :)
Риболовец Гб
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 3:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Рибилов в Китен

Мнение от Риболовец Гб »

Здравей колега, копирам ти мое мнение от друга тема, пък може и да ти полезно!

миналата година по това време бях в Китен на почивка, и се ловеше платерина на буната на пристанището - на края на скалите. На пешеходната алея - ул. "Атлиман", някъде около номера 24-26-28 търсиш магазинчето за рибарски стоки - всички го знаят "При Вуйчо". Купуваш си ей такова чепаре за платерина - https://akvasport.com/product/6234/chep ... ichki.html, за размера Вуйчо ще ти каже, блатен червей и отиваш да :fishing2: Хубаво е да отидеш още преди изгрев на буната, за да си пазиш място, застани на скалите и хвърляй право напред, поне миналата година там даваше най- добре. Кълването започваше всеки ден по едно и също време - около 07:30 и приключваше до към 09:00 - 09:30 часа. За всичко друго питаш Вуйчо, той ще ти каже как е тази година. Наслука и да се похвалиш!

Наслука!
Съдбата рано ни излъгала,
живота сграбчил ни отвред
и х*й подложил ни на ъгъла,
за туй вървим с г*за напред.
Изображение
Аватар
T.Mihov
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Юни 10, 2021 10:35 pm
Местоположение: София

Re: Рибилов в Китен

Мнение от T.Mihov »

Здравейте отново.Да дам отчет-разписахме се съвсем скромно с младежа,но все пак сефтосахме морския риболов :).Онзи ден сутринта ходихме към ..хммм ,нещо като изоставено пристанче над северния плаж,което обаче не съм обърнал внимание предната вечер,че е супер плитко и водорясляво.Един младеж влезе с харпун и водата му стигаше до под гърдите,та по обясними причини ,чепарето се оказа безполезно,но пък малкия се заигра с плувката с едни попчета ,излезли на слънце ,върху един голям камък в плиткаша и успя да боцне две бройки.Вчера следобяд пък се разходих до пристанището и между лодките успях да нацъкам 10-на ситни попчета и две маалко по-нормални,колкото един показалец.Като тегля чертата,ако риболова на попчета ставаше само от брега с въдица,щяха да са най-големия морски деликатес-колкото хванати попчета,толкова и скъсани такъми и то за попчета,малко по-големи от тежестта на чепарето :D.Пробвах с различни куки-от 8-ца до 3-ка с надеждата,да отсея хептен ситните ама явно попа ,ще излезе голяма лакомия ,та и на 3-ка и на 8-ца излизаше същата цаца.После турнах едно чепаре за платерина с куки 9-ки ,ама освен няколко попчета на долните 2 куки ,нищо друго.Отделно от това,блатния червей се оказа доста рехава стръв.Другия път живи и здрави ще пробвам нещо по-жилаво за стръв.Това са ми дилетантските впечатления от първия морски риболов.Благодаря на всички отзовали се :)
П.П-Ако някой е тръгнал неподготвен за риболов,да не съжалява-оказа се ,че въпросното магазинче "При Вуйчо" е доста добре заредено и има всичко необходимо.
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”